Garmin připravuje nový formát hlasových souborů.

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin připravuje nový formát hlasových souborů.

Odeslatod Kodýl » 30.09.08 16:15 (Út)

Hlasitější asi je, ale Šmirdu jsem si musel dát na vyšší hlasovou úroveň než babu abych mu za jízdy rozuměl.
Naposledy editoval Kodýl dne 02.10.08 12:56 (Čt). Počet editací: 2x.
https://youtu.be/VW9lVN3nv8I
Obrázek uživatele
Kodýl

Registrace: 25.01.08 22:09 (Pá)

Odeslatod Anonymous » 30.09.08 19:03 (Út)

Přesně tak, šmirda je super, ale rozumět mu kolikrát přes "lehce" puštěné rádio není, a při vyšší úrovni volume (nad 80%) mi repráček v 760 docela slušně rezonuje... což je nepoužitelné... chtělo by to možná trochu vyladit...
To je ale jen mírná kritika a doufám, že se na mě Path nebude zlobit...
Protože především díky jemu jsem si navigaci vyladil k rozumnému obrazu svému a pochopil spoustu věcí díky zdejšímu fóru... a Šmirda je prostě super... pokyny jsou srozumitelnější, přesnější a rychlejší... a v neposlední řadě rozmanitější a vtipnější!!!
Já musím jen poděkovat... Dobře odvedená práce....
Anonymous

Odeslatod Path » 01.10.08 10:54 (St)

To je bohužel nevýhoda konstrukčního řešení audio výstupu - u nuvi zní jakýkoli hlas plechově. U Šmirdy jsem hlasitost všech použitých audio souborů výrazně navyšoval, aby byl ve vozidle při vyšším hluku slyšet. Hlasitost by určitě šla zvednout ještě výš, ale to už by vestavěné repro neslo jen velmi těžce a docházelo by k trvalé rezonanci. Původně jsem chtěl hlas také posunout do výraznějších basů aby byl měkčí, ale začal se vyskytovat nepříjemný brum.

Šmirdu jsem testoval na nuvi 760 a 860 a s hlasitostí jsem neměl vůbec žádný problém. Zkoušel jsem také kombinaci původního audio a Šmirdy - 760/žena - 860/Šmirda a naopak. Hlasitost byla na stejné úrovni, jen původní hlas hlásil manévry zhruba dvakrát delší dobu.

Přesto že nepoužívám FM transmitter, u nuvi 860 mi subjektivně přijde citlivější než u 760-ky. Zkoušel jsem tedy Šmirdu s poslechem MP3 přes autorádio. Hlas byl srozumitelný a žádný problém jsem nezaznamenal.

Od známých mám poměrně negativní ohlasy na událost VPM_VCT_CONTINUE_ON_ROUTE. V případě Šmirdy se jedná o tyto náhodně volené fráze ve váze 1/4:

* pokracuj_dal_po_trase
* dobre_a_ted_pokracuj_dal
* v_klidu_pokracuj_dal
* az_bude_cas_reknu_ti_vic

Stěžovali si, že je Šmirda hlásí zbytečně často. Stejný problém jsem zaznamenal na trase Davle - Praha, kde téměř na každém druhém kilometru tato fráze zazněla. Z jakého důvodu nuvi tuto událost tak často aktivuje netuším. Pokud by se to s další verzí firmware nemělo změnit k lepšímu, možná tuto frázi definitivně vyřadím.

Máte někdo podobnou zkušenost?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Anonymous » 01.10.08 14:22 (St)

Asi by to chtělo trochu jinou barvu hlasu... ta žena mi přijde prostě slyšitelnější... pištivější možná :) což je i asi pochopitelné.
FM transmitter nepoužívám... Přes muziku v rádiu, která nehrála nahlas, jsem občas špatněl rozeznal pokyn vpravo vlevo a další, zatímco informace o radarech, které mi žvatlá ženský hlas, byli zřetelné, ale jinak opravdu super...
S VPM_VCT_CONTINUE_ON_ROUTE jsem nějaké extrémní problémy, na 760 s poslední verzí FW nezaznamenal...
Anonymous

Odeslatod lamela » 01.10.08 15:31 (St)

U mého Nuvi 760 bez problémů.
lamela

Registrace: 22.09.08 15:19 (Po)

Odeslatod Galloway » 03.10.08 15:16 (Pá)

Šmirdu jsem otestoval na přístrojích nuvi 255 a 255W , hlas se zdá být během simulace srozumitelný, bohužel nebyl čas se s přístroji projet. Takže se jednalo hlavně o test funkčnosti.
Technická podpora Garmin.cz
Znalostní databáze: podpora.garmin.cz
Obrázek uživatele
Galloway
Moderátor

Registrace: 03.10.08 9:03 (Pá)

Odeslatod Path » 03.10.08 16:00 (Pá)

Díky za informaci, seznam kompatibilních zařízení aktualizován.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 03.10.08 21:00 (Pá)

Zdravím vespolek.

Měl bych k Šmirdovi drobnou připomínku. Na mé Nuvi 250 jsou "zahýbaci" fráze dost slepené.
Zahnivlevo, zahnivpravo. Připadne mi, že by se tam hodila destinka, dvě pauza. Ale nevím, jak je to dělané a zda to je tak slyšet na všech navigacích.

PP.
Anonymous

Odeslatod Path » 04.10.08 0:20 (So)

Na základě vaší připomínky jsem nyní otestoval Šmirdu opět na nuvi 860/760/250W/200 a na všech zařízeních je audio v naprosté shodě (vzhledem k napsanému sw se 250W či 200 od 250 v definici audio lišit nebude). Zahni vpravo a zahni vlevo je naprosto srozumitelné a další pauza by byla pouze na obtíž. Máte-li problém s rozeznáním manévru, bude pro vás vhodnější použít původní hlas.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Pavelp » 04.10.08 13:22 (So)

Nesmite to brat tak osobne. Je to muj nazor a dovolim si na nem trvat. Nezpochybnoval jsem srozumitelnost frazi, jen prilisnou blizkost "zahni" a "vlevo". Jisteze napr. druhy hlas ma zase jine nedostatky. Tohle me vsak zaujalo prave proto, ze je to nejcasteji vyslovovane. V rade abych pouzil puvodni hlas citim tak trochu urazenou jesitnost.

PP.
Pavelp

Registrace: 03.10.08 21:01 (Pá)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače