Garmin připravuje nový formát hlasových souborů.

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin připravuje nový formát hlasových souborů.

Odeslatod Garmin OC Letňany » 28.11.11 11:58 (Po)

Já z toho taky už nejsem moudrej. Garmin ohledně použitých audio souborů píše toto:
"The audio files should be encoded in Ogg Vorbis format, and named with the .ogg extension. Any quality level and sampling rate may be used, but it must be the same for all of the files in a Voice product. We recommend using a q level of 2 (or 0.2), with a sampling rate of 44.1kHz."

Problém je že se každý typ navigace chová jinak.. Mě osobně se v nuvi 3x90 přestal zasekávat od verze 1.05 To zrychlování je mi záhadou - vím že to způsobovala frekvence 22kHz, ale tu jsem použil jen jako testovací a v názvech souborů bylo Q5 nebo Q6
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod yorg » 28.11.11 12:34 (Po)

Otakar Brousek ml. - stará verze se zasekávala, poslední verze přímo od Kooperativy se zase např. při nedodržení trasy krátce po reklamním spotu přepne do rychlopřehrávání. Poprvé jsem tomu nevěřil a myslel jsem si, že jsem sám něco pokazil, podruhé byl Brousek nahrazen původním starým, ale funkčním hlasem.

Takže záměr sice dobrý, Kooperativu to určitě stálo hromadu peněz, ale pokud to má být jako reklama tak Kooperativa vyhodila peníze oknem, je to nepoužitelné.
Garmin nüvi 760T
yorg

Registrace: 28.04.09 20:34 (Út)

Odeslatod Garmin OC Letňany » 28.11.11 14:09 (Po)

Jaké číselné označení má ta verze co se zrychluje?
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Odeslatod Garmin OC Letňany » 29.11.11 9:42 (Út)

Děkuji za info. Jak dorazím do práce tak se na to podívám a zkusím hlas vygenerovat znovu.
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Odeslatod Garmin OC Letňany » 29.11.11 14:08 (Út)

Tak prosím o testování. Soubor je zde
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Odeslatod yorg » 29.11.11 19:04 (Út)

Verze, která se zrychlila krátce po reklamní vložce a vyjetí z aktuální trasy je v navigaci označena jako Česky_O.Brousek_Kooperativa_2 a instalovala se, nebylo to prosté kopírování vpn. Minulou verzi, která se zasekávala už bohužel nemám.

Trošku to vypadá na menší chaos v číslování verzí. Vaše 1.07 ??? oproti 2 od Kooperativy.
Garmin nüvi 760T
yorg

Registrace: 28.04.09 20:34 (Út)

Odeslatod Garmin OC Letňany » 29.11.11 20:51 (Út)

Všechny verze jsem dělal jen já. To co ukazuje navigace jako název souboru není číslování. Číslo verze naleznete vždy v systémových informacích navigace. To jestli se hlas kopíruje z našeho webu a nebo si jej nakopírujete v PC ručně nemá na nic vliv.
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Odeslatod Garmin OC Letňany » 01.12.11 16:39 (Čt)

je to začarovaný kruh.. Hlášky jsou nyní 44,1kHz, OGG kvalita 2, mono. To je doporučené nastavení od garminu! Ještě se chystám na OGG kvalitu 0 - to by mělo být téměř bez komprese tak uvidím co to bude dělat.. Jinak 1.06 a 1.05 byla kvalita 1. Na mé 3760 se verze 1.07 taky občas zadrhne - 1.06 a 1.05 byla bez problémů.
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Odeslatod Cicparada » 06.12.11 20:39 (Út)

Kdyby měl Al pravdu, což bych si osobně přála, protože stále noví a noví zadrhávající se Brouskové mě štvou, a bylo by to prioritami, což by mohla vyřešit příští verze firmwaru, musely by se na konkrétním přístroji zadrhávat i kterékoliv cizojazyčné verze.
Vyzkusila jsem British English, ta "strojová" znějící jak ze sci-fi filmu z minulého století a je docela fajn, srozumitelná i pro absolventa prázdninového rychlokurzu angličtiny, a nezadrhává se.
Emily je trochu huhňavá, chvíli jsem nevěděla, co to tam povídá, a ono jsou to anglicky vyslovené názvy ulic - paráda, trocha zábavy neuškodí :-) Tak tu jsem přistihla jednou při zadrhnutí, jinak OK. Myslela jsem, že horší srozumitelnost je dána nižší digitální "kvalitou" a tedy nižším datovým tokem. Ale ona nejspíš huhňá od přirození.
Daniel mluví naopak křišťálově zřetelně, bude to asi academician. A nezadrhává.
Takže tvůrci nových kompilací Brouska "resume working" :-) Když to umí britové, musíme to dokázat taky!!!
nüvi 1490T
Cicparada

Registrace: 06.12.11 19:58 (Út)

Odeslatod Garmin OC Letňany » 07.12.11 0:05 (St)

Hlasy které jmenujete jsou tzv. text to speech. Garmin odmítá zveřejnit nástroje na tvorbu těchto hlasů třetim stranám. Je to obdobná situace jako s programem na tvorbu map. Jak jsem již psal výše, v poslední verzi je přesně dodržen postup a nastavení které Garmin doporučuje a přesto se hlas zadrhává. Když jsem použil nastavení jiné tak vše fungovalo na nových modelech, ale vyskytl se problém u řady 13xx. Při reportech těchto chyb garminu dostáváme odpovědi jako, že všude v Evropě se nové hlasy již dělají technologií text to speech a jiná země si hlasy nevytváří. Takže kvůli Česku se ve firmwarech nic měnit nebude. Poslední věc na kterou se chystám je že povely převedu na ogg kvalitu 0 při 44,1 kHz mono. To je snad jediné nastavení co jsem ještě nezkusil. Pokud ani to nepomůže tak s hlasy a jejich tvorbou veřejně končím. Je velká škoda, že je s tím tolik problémů a že díky tomu většina hlasů co jsem dělal není veřejná ( Elis, Démon, Šmoula, Eliška..).
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače