Garmin připravuje nový formát hlasových souborů.

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin připravuje nový formát hlasových souborů.

Odeslatod VirtualCZ » 17.04.11 11:59 (Ne)

Garmin OC Letňany napsal:tak ta poslední testovací verze Q6 se mi dnes ani jednou nesekla 8)

Tak jsem vyzkoušel Q6 a po delší cestě (cca 100 km navigování), při přepočtu trasy (odbočení z trasy do města a na benzínku) se něco stalo a hlas se začal přehrávat zrychleně! :roll: Připomínalo to staré magneťáky při přetáčení se zvukem, samozřejmě úplně nesrozumitelné. Po restartu dalších asi 200 km již bez tohoto problému. Nejhorší je, že se mi hlas i seká, subjektivně méně než šmirda CBR 1.5, ale víc než šmirda VBR 1.6. Opravdu to (můj přístroj nebo fw.?) bude asi zakleté...ještě zkusím Q5, vzhledem ke zkušenostem se šmirdou, by mohla v mém případě fungovat lépe.
Přiznám se, že mi tento hlas připadá také zbytečně neosobní či "učitelský", jinak má p. Brousek hlas příjemný, jen by to mohlo být namluveno trochu akčněji a veseleji. Pobavila mě hláška o pravidle zipu, kterou jsem zatím u jiných hlasů neslyšel. :lol:
Blade 3760 LT
VirtualCZ

Registrace: 11.03.08 17:05 (Út)

Odeslatod badina » 21.04.11 11:32 (Čt)

Zdárec.
Nechci být šťoural, ale zde ( http://www.garmin.cz/kooperativa/ ) je uveden seznam podporovaných navigací pro hlas Oty Brouska. Tedy přesněji pro přístroje řady nüvi 12xx,13xx,22xx,37xx a pro nüvi 7x5.

Teoreticky pro 255W nelze naistalovat nový hlas. Prakticky jsem zkusil instalaci pro 7x5 do 255W a Brousek mluví. Je ten seznam tedy špatně?
Obrázek uživatele
badina

Registrace: 04.01.11 19:17 (Út)

Odeslatod Path » 21.04.11 11:43 (Čt)

Podporovaná zařízení jsou uvedena zde.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod badina » 21.04.11 12:08 (Čt)

Juju. Ten seznam znám, jen je matoucí, že když člověk vleze na výše uvedené stránky a má na výběr ze dvou možností a ani jedna není "jeho" tak znejistí ;-)
Obrázek uživatele
badina

Odeslatod Path » 21.04.11 12:15 (Čt)

Neznám pohnutky autorů této stránky, ale možným důvodem neuvedení nuvi 2xx je, že tento model podporuje hlas až od určité verze fw. A pro nezkušené uživatele se zařízením s nižší verzí fw by to mohlo být matoucí. Nicméně opravdu neznám důvod, proč jsou modely uvedeny takto.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod badina » 21.04.11 12:40 (Čt)

Ano, formulace "Kooperativy" není ta z těch šťastnějších... Je možná ale záměrně zvolená, aby ti, co nevlastní v seznamu uvedené navi nakoupili nové přístroje již s podporou Oty Brouska ;-)
Obrázek uživatele
badina

Odeslatod Path » 09.05.11 13:07 (Po)

Ještě na téma zadrhávání hlasu u nuvi 37xx. Konkrétně jsem zkoušel Šmirdu na poslední čínské verzi fw a hlas se zadrhával ještě častěji naž u Evropské verze. U singapurského firmware se chvíli zdálo, že hlas jede čistě, ale i v této verzi nakonec klopýtl. Očividně je na firmware ještě co vylaďovat, a to napříč všemi verzemi.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 29.09.11 23:40 (Čt)

Vy se asi fakt musíte nudit, když kvůli takové kravině napíšete elaborát na dvě stránky. Vpravo (vlevo) v kontextu "kam" je zcela běžná čeština a pokud se podrobně proberete stránkami ujc.cas.cz, tak zjistíte, že i tento takové použití připouští.

Např. zde: http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?lang=en&art=5667 , nebo v jazykové poradně z roku 2008.

Takže - asi si budete muset zvyknout a zaktualizovat si vaše znalosti češtiny.
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod freewall » 30.09.11 7:27 (Pá)

:D:D:D
Obrázek uživatele
freewall

Registrace: 23.10.08 13:44 (Čt)

Odeslatod Path » 30.09.11 22:24 (Pá)

Al Phabet napsal:Obávám se, že Goebelsovská poučka přežila poválečnou denacifikaci a dodnes stále platí, že - parafrázuji - "Tisíckrát opakovaná hrubka přestává být tak hrubá". Včera jsem byl už v takovém rozpoložení, že nebýt svátek, byl bych volal do Jazykové poradny UJČ AV ČR. Protože mi nejde na rozum, že se tu na fóru s touto věcí ještě nikdo neozval... nebo jste tu všichni zavilí Pražáci???

Svátek už je za námi, zavolejte si.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače