Garmin připravuje nový formát hlasových souborů.

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin připravuje nový formát hlasových souborů.

Odeslatod Path » 05.04.11 12:12 (Út)

Tak to mně se zase hlas Brouska líbí, i když bych pro navigaci volil jinou intonaci.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod freewall » 05.04.11 12:42 (Út)

No asi to je o intonaci, jak jsem psal, mně to připadá takové nějaké prkenné, studené, odlidštěné..... ale to je věc názoru a cítění
Obrázek uživatele
freewall

Registrace: 23.10.08 13:44 (Čt)

Odeslatod Kofolytik » 05.04.11 18:02 (Út)

Pár postřehů po první jízdě.
k hlasu: Slovní zásoba je chudší než u Šmirdy, některé příkazy jsou přímo otřesně spojené (např. na kruhovém objezdu zvolte druhý výjezd), ale jiné se poslouchají dobře.Zatím budu Brouska testovat a uvidíme, jestli mu přijdu na chuť. Třeba vyjdou i další verze (tahle je už 1.04)

k železniční přejezdům: užitečná věc, ale má několik chyb. První je rozdílná hlasitost (výrazně vyšší) než u Brouska. Druhou nevýhodou je samotná databáze přejezdů. Jen na cestě z práce jsem narazil na dva, které přejezdy ve smyslu silnice/železnice nejsou. Jsou to křížení chodník/železnice. Přesto je na ně upozorňováno. Takže to bude chtít určitou revizi.

A poslední věc - po nainstalování Brouska a přejezdů se mi poprvé stalo, že navigace uprostřed navigování prostě vypnula zvuk. Ztichla a pomohl až off/on.
Obrázek uživatele
Kofolytik

Registrace: 10.09.08 16:23 (St)

Odeslatod Pavel M » 06.04.11 6:56 (St)

Tak mně se taky hlas Ťuldy líbí. Jenom se mi u něj dost často stává, že se v polovině slova zaškobrtne 8o)
Přejedzy jsou fajn a nezdá se mi, že by měly vyšší hlasitost než navigování.

Ale kde je podstatný rozdíl, a to pozoruju už z dob před Ťuldou, v hlasitosti navigace a upozorňování na radary nainstalované origo v navigaci. Oproti Ťuldovi nejsou radary skoro slyšet a ve 1490tce není bohužel oddělená regulace hlasitosti. :x
Garmin NUVI 1490TV, NUVI 760, CN 2012.10, Atlas 2011, TopoCzech, TopoSlovakia
Obrázek uživatele
Pavel M

Registrace: 03.03.11 11:18 (Čt)

Odeslatod Garmin OC Letňany » 06.04.11 7:01 (St)

Slovní zásoba je stejná jako u Šmirdy, ale je jinak rozložena pravděpodobnost výskytu. Například přepočítavací fráze byby hodně potlačeny. Přemýšlej jsem nahradit nyní prázdná místa pípnutím.. O rozdílné hlasitosti vím a již jsem audio soubory upravoval, ale výsledné gpi jsem nepřipravoval já a nový soubor se sníženou hlasitostí snad bude brzy. Napište sem jaké ty přejezdy se nekříží se silnicí, ale s chodníkem.
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod Garmin OC Letňany » 06.04.11 7:06 (St)

Co se sekání hlasu týče tak to je problém obecný u jednotlivých modelů :frown: Mohu zklusmo vygenerovat Brouska s nižší kvalitou ogg souborů dát sem na testování.. Napište sem na jakých navigacích Vám to zlobí - já teď jezdím s nuvi 2360T a na ní je to v pohodě
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod Pavel M » 06.04.11 7:29 (St)

Tak já se hlásím se sekáním v NUVI 1490TV :bigwink:
Garmin NUVI 1490TV, NUVI 760, CN 2012.10, Atlas 2011, TopoCzech, TopoSlovakia
Obrázek uživatele
Pavel M

Registrace: 03.03.11 11:18 (Čt)

Odeslatod Path » 06.04.11 8:23 (St)

Kofolytik napsal:k železniční přejezdům: užitečná věc, ale má několik chyb. První je rozdílná hlasitost (výrazně vyšší) než u Brouska...

Picodas PRAHA včera kolem 15 hodiny aktualizoval gpi s jinou úrovní hlasitosti, zkuste stáhnout tuto aktualizovanou verzi.

Kofolytik napsal:...Druhou nevýhodou je samotná databáze přejezdů. Jen na cestě z práce jsem narazil na dva, které přejezdy ve smyslu silnice/železnice nejsou. Jsou to křížení chodník/železnice. Přesto je na ně upozorňováno. Takže to bude chtít určitou revizi.

Taky jsem na několik takových přejezdů narazil. Možná by stálo za úvahu tady vytvořit seznam přejezdů (podle jejich označení) u kterých by se mělo audio upozornění deaktivovat.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod jifi » 06.04.11 8:36 (St)

Ahoj, jo hlas je celkem pěkný, ale ty přejezdy jsou horší. Za prvé to fakt upozorňuje skoro na každou vlečku, ale hlavně mám problém s tím, že mi to u 765ky hlásí jeden přejezd hned třikrát! Na 300m, 50m a ještě asi na 20ti metrech před přejezdem. Takže než přejedu koleje, tak už mi zvoní i v hlavě :D
Zkoušel jsem to už smazat a přeinstalovat, ale je to stále stejné. Jak bych to mohl odstranit aby mě to upozornilo jen jednou?
jifi

Registrace: 03.03.11 12:51 (Čt)

Odeslatod Path » 06.04.11 8:40 (St)

Je zajímavé, že vás to upozorňuje 300 metrů před přejezdem, když nastavená vzdálenost pro upozornění je 130 metrů. Druhá zajímavost je ta, že není u varovných bodů nastavena rychlost, ale pouze vzdálenost. S tímto nastavením by navigace měla přehrát audio pouze jednou.

Je vidět, že co model a jiná verze firmware, to jiné chování. Garmin je v tomhle asi nepoučitelný.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače