Garmin připravuje nový formát hlasových souborů.

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin připravuje nový formát hlasových souborů.

Odeslatod mr.mates » 29.10.10 18:55 (Pá)

Rád vyzkouším Obrázek
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod freewall » 29.10.10 18:56 (Pá)

Tak se potom pochlapte :)))
Obrázek uživatele
freewall

Registrace: 23.10.08 13:44 (Čt)

Odeslatod VirtualCZ » 29.10.10 18:59 (Pá)

Path napsal:Zadrhávání hlasu bude způsobovat firmware než hardware. U nuvi 3790, fw 3.19 se hlas Elišky v CBR zatím nezadrhl, jen mi několikrát oznámil za xxx metrů je vlevo namísto správného manévru jeď vlevo...

Dnes se Eliška po Praze nezasekla ani jednou, pouze mě v garáži "rozsekala" hláška "ztratila jsem signál!" :-D
Opravdu chválím bohatou a rozmanitější češtinu při navigování v audiosouborech od pathe, to se se základní verzí nedá srovnávat! Na druhou stranu jsou hlasy pořád trochu nepřirozené (intonace, dynamika), Eliška zní syrově až drsně a přitom mluví pomalu, Šmirdovi zase chybí trocha vůdcovského důrazu. Osobně mám raději (příjemný) ženský hlas v navigaci, ale Šmida je asi opravdu zatím nejlepší. Každopádně děkuju za soubory, určitě je s tím spousta práce!
3.19 už je finální verze? Mě to zatím myslím novější než 2.50 nenabídlo...
Blade 3760 LT
VirtualCZ

Registrace: 11.03.08 17:05 (Út)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 29.10.10 19:40 (Pá)

3.19 je beta firmware.. pred casem to tu path nabidl ke stazeni.
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Path » 29.10.10 20:09 (Pá)

VirtualCZ napsal:Na druhou stranu jsou hlasy pořád trochu nepřirozené (intonace, dynamika), Eliška zní syrově až drsně a přitom mluví pomalu, Šmirdovi zase chybí trocha vůdcovského důrazu.

To je bohužel problém hlasových syntéz. "Živý" hlas jen tak něco nenahradí, ale není hlas jako hlas. Během několika let jsem zkoušel různé hlasy a jen jediný mi přišel opravdu dobrý. Jedná se mužský hlas s výbornou intonací i dynamikou, který se za volantem velice příjemně poslouchá, není vlezlý ani moc ukecaný, ale bohužel je pouze v angličtině. Ke stažení jsem ho dával zde. Takový ekvivalent mít v češtině...

14 dní jsem poslouchal televizní reklamy, kde jsem se zaměřoval na intonaci jednotlivých dabérů a ani tady by nebylo moc z čeho vybírat. Ale docela mě zaujal hlas herce Marka Taclíka. Subjektivně by to byl vhodný kandidát.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Garmin OC Letňany » 30.10.10 0:29 (So)

Dovolím si zde také hodit jednu svou verzi Elišky. Buďte shovívaví - jedná se o můj teprve druhý pokus :-D

Moje verze Elišky Vám nebude tykat a je trošku rychlejší v mluvení. Zatím jsem jí zkoušel jen v simulátoru, protože jsem jí dopsal cca před půl hodinou.

Obrovský dík zaslouží PATH, protože bez jeho pomoci bych asi ještě pořád zkoumal nápovědu k .VXML souboru. Link k souboru s hlasem ZDE

Tak a jen do mě - čím více připomínek, tím více si dám pozor s živým hlasem Obrázek
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod VirtualCZ » 30.10.10 17:23 (So)

Path napsal:To je bohužel problém hlasových syntéz. "Živý" hlas jen tak něco nenahradí...14 dní jsem poslouchal televizní reklamy, kde jsem se zaměřoval na intonaci jednotlivých dabérů a ani tady by nebylo moc z čeho vybírat...

Naprosto souhlasím. Možná, kdyby se dalo u syntetického hlasu nastavit důraz a intonaci v průběhu "čteného" slova. Jinak kromě příjemného hlasu speakera, je velice důležité i jazykové zpracování a dialogy, příp. co se vybere pro finální zpracování (speaker ve studiu většinou namluví více verzí). Co člověk občas slyší v reklamách nebo dabingu je dost hrůza (zvlášť to vynikne, když se jen posluchá a nesousetředí se na obrazovou stránku filmu).
Blade 3760 LT
VirtualCZ

Registrace: 11.03.08 17:05 (Út)

Odeslatod Path » 07.11.10 4:47 (Ne)

Pokud si někdo bude chtít vytvořit audio soubory s hlasem Elišky pro POI, může využít jednoduchého editoru v Excelu, který jsem dal k dispozici zde.

Editor je velice jednoduchý na obsluhu a exportuje hlasový výstup do wavů poměrně svižně a na jeden zátah.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod freewall » 09.11.10 22:13 (Út)

Tak jsem si až dneska mohl trošku vyzkoušet Elišku - já jsem s ní spokojený. Jak tu někdo píše, že je to umělý hlas, že Šmirda je lepší ap., tak samozřejmě, že když jsou to zvuky synthezitátoru, tak to nemůže znít úplně jako člověk, ale Eliška je skoro dokonalá, pořád o třídu nebo dvě lepší oproti hlasům, které vyjdou z Voice Readeru. Díky Pathe Obrázek
Obrázek uživatele
freewall

Registrace: 23.10.08 13:44 (Čt)

Odeslatod Garmin OC Letňany » 09.11.10 23:24 (Út)

Taky si myslím že Eliška je super hlas. U verze od Pavla Černáka mi trošku vadí ten téměř rozkazovací čas budoucí, ale jinak super práce. Já jsem teď až do neděle každý den v práci, ale od pondělí mám pár volných dnů, tak snad konečně zkusím zapůjčený mikrofon a doufám, že to půjde poslouchat Obrázek
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače