Garmin připravuje nový formát hlasových souborů.

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin připravuje nový formát hlasových souborů.

Odeslatod oreb » 16.10.10 22:48 (So)

Zdravím všechny uživatele gps Garmin - chtěl bych poděkovat za toto fórum a především co zde dělá Path - poslední verze šmirdy je výborná protože ta "ženská" se nedala poslouchat ! Mám novou nuvi 1390 tku a ještě se zde podívám čím ji vylepšit. Obrázek
oreb

Registrace: 16.10.10 22:30 (So)

Odeslatod foibos » 17.10.10 12:30 (Ne)

Poněkud prostořeké "vem to" bylo sice nahrazeno "zaboč", ale jak jsem před chvílí slyšel, někde bohužel zůstalo... "Vem to na výjezd vpředu". Co mám kam brát? Co raději "najeď", "pokračuj", "zvol" nebo něco takového? Patrně poslední věc, kterou si dovoluji kverulantsky vytýkat. Obrázek
foibos

Registrace: 19.02.09 21:57 (Čt)

Odeslatod Path » 17.10.10 22:13 (Ne)

Aha, tak toho jsem si v tom objemu nějak nevšimnul. Do budoucna s tím třeba něco udělám.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Path » 29.10.10 2:46 (Pá)

Eliška v1.00 (new vpm format), 29. 10. 2010

1) 7,78 MB; Ogg CBR; 112 kbps; 44,1 kHz; mono; normalize to -10 dB
Celkový počet variant audio-manévrů: 80.759
Počet doplňkových frází: 0

K dispozici dávám další českou hlasovou syntézu od společnosti Acapela Group u nás už téměř dva roky známý pod názvem Eliška. Eliška je stejně jako Šmirda postavená na novém formátu vpm, jen oproti Šmirdovi má výrazně bohatší slovní zásobu. I zde má hlasová syntéza Elišky určitá úskalí ve výslovnosti a některé fráze jsem byl nucen nahradit za méně vhodnější, ale srozumitelnější. Tato verze Elišky tyká a v naprosté většině manévrů vybírá konkrétní fráze až z deseti variant - některé ale nikdy neuslyšíte.

Jedná se o první verzi a ke stažení je pouze varianta v konstantním bitovém toku. Sice se jedná o větší datový objem, ale na žádném přístroji by se Eliška neměla přehrávat trhaně. Hlasitost audio výstupu jsem se snažil nastavit na stejnou úroveň jako u Šmirdy ve verzi 1.60.

Vzhledem k tomu, že se jedná už o dost známý hlas, ozvučení pro POI si už jistě vyrobíte sami. Demo produktu je ke stažení zde.

Vzhůru do testování Elišky v praxi.

Instalace

Obrázek nuvi 2xx, 4xx, 5xx, 7xx, 8xx:

Soubor cesky_eliska.vpm zkopírovat do složky <x:>\Garmin\Voice\

Obrázek nuvi 1xxx, 2xxx, 3xxx:

Soubor cesky_eliska.vpm zkopírovat do složky <x:>\Voice\

Download:
cesky_eliska_v1.00_CBR_112.rar
Mirror (ulozto.cz)
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 29.10.10 10:38 (Pá)

aaa, uz se tesim az ji dam vecer do navi :)
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod VirtualCZ » 29.10.10 12:28 (Pá)

Tak musím reportovat drobné zasekávání i se Šmirdou 1.60 cbr, mám ale pocit, že problém bude spíš v HW nebo FW přístroje (3760 fw 2.50). Jedná se o občasné a náhodné zadrhnutí např. "v...pravo" (ve většině případů řekne plynule vpravo) a dělalo mi to i originálním zvukem.
Zkusím i Elišku.
Blade 3760 LT
VirtualCZ

Registrace: 11.03.08 17:05 (Út)

Odeslatod mr.mates » 29.10.10 14:06 (Pá)

Nuvi 765t - dneska jsem ráno zkusil Elišku. Již po chvíli mě ten hlas nebavil (zlatý Smirda) a navíc již po cca 7-mi minutách jízdy zaškobrtla "odboč v lev..o".
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod Path » 29.10.10 15:21 (Pá)

Zadrhávání hlasu bude způsobovat firmware než hardware. U nuvi 3790, fw 3.19 se hlas Elišky v CBR zatím nezadrhl, jen mi několikrát oznámil za xxx metrů je vlevo namísto správného manévru jeď vlevo. Definici jsem kontroloval a je v pořádku, takže opět problém s firmwarem.

A Eliška mě oproti Šmirdovi taky přijde více "vláčnější". Chybí mi u tohoto hlasu větší dynamika, resp. svižnější tempo.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod mr.mates » 29.10.10 16:40 (Pá)

Jj, jen jsem psal postřeh. Asi ještě někde mají soudruzi z NDR někde chybičku. Obrázek
Eliška je víc syntetická Obrázek, než Šmirda, ten je příjemnější Obrázek Obrázek.
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod Garmin OC Letňany » 29.10.10 18:44 (Pá)

Já jsem z Elišky nadšenej. Už čtyři dny testuju svou vlastní verzi a zítra se chystám na tuto. V blízké době začnu s kolegou namlouvat "živý" hlas, tak doufám, že výsledek bude stát za to Obrázek
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače