Garmin připravuje nový formát hlasových souborů.

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin připravuje nový formát hlasových souborů.

Odeslatod Path » 28.06.10 13:38 (Po)

Verze 1.03 je identická s verzí 1.02, jen má nižší kompresní formát.

Já bych se po zkušenostech a i zdejších reakcích slovních říkadel vyvaroval. Časem se oposlouchají a začnou lézt na nervy. Měl jsem spíš na mysli rozšíření slovní zásoby u vybraných manévrů, např místo současně 4 náhodně volených frází přidat dalších šest:

01 - Zahni vpravo (verze 1.02)
02 - Odboč vpravo (verze 1.02)
03 - Zatoč vpravo (verze 1.02)
04 - Teď doprava (verze 1.02)

05 - Doprava (v přípravě)
06 - Zatoč doprava (v přípravě)
07 - Vem to doprava (v přípravě)
08 - Zahni doprava (v přípravě)
09 - Jeď do prava (v přípravě)
10 - A teď vpravo (v přípravě)

Nový formát podporuje výběr až z deseti variant, ale konverzí utilita odmítá desátou větu akceptovat - zde je zatím zakopaný pes.

Plánovaná verze má cca o 80 audio-souborů více, takže se i výsledný soubor o něco nafoukne, ale jak už jsem psal - je to teprve v přípravě. Pokud má někdo nějaké výhrady ke stávajícím frázím, pak sem s tím, ať to zapracuji najednou.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod freewall » 28.06.10 14:15 (Po)

No s těmi říkankami máš asi pravdu, z těch pokynů mi nic celkem nenapadá. To, že lze mít několik variant, považuji za plus, jinak nájezd na "rampu" se snad už nevyskytuje, někde mi myslím nesedlo "najeď na nájezd" a nevím už jestli to nebyl výjezd, ale protože už nevím kde to bylo, pokud to tak opravdu bylo, tak to neřeš :). Děkuji
Obrázek uživatele
freewall

Registrace: 23.10.08 13:44 (Čt)

Odeslatod Path » 28.06.10 15:47 (Po)

Jo tak s rampou toho moc nenadělám. Čeština je v tomhle dost nekompromisní a dlouho jsem si lámal hlavu, jak to vyřešit, ale nakonec jsem to vzdal. Jeden příklad za všechny:

VPM_VCT_TAKE_RAMP_AHEAD_THEN_TAKE_RAMP_LEFT

Take ramp je u nás jak najeď na nájezd, tak i najeď na výjezd, jenže vpm tohle nerozlišuje. Tak jsem dal všude výjezd, ale to mi zase koliduje s další událostí EXIT:

VPM_VCT_EXIT_LEFT_THEN_TAKE_RAMP_LEFT

Lze EXIT v češtině použít? U nás je spíš zažito na xxx kilometru sjeď... atp. A to už vůbec nemluvím o tom, co vše Šmirda neumí vyslovit. Drtivá většina obsahových frází je tvrdý kompromis.

A teď jedna dobrá zpráva: Právě jsem od Garminu dostal odpověď, kde se úspěšně řeší výše zmiňovaný technický problém.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 28.06.10 17:16 (Po)

K tomu exitu .. toho bych se nebal .. ja sam pouzivam slovo exit k oznaceni vyjezdu z dalnice, a znam i radu dalsich, kteri pouzivaji "exit" ... proc to nezkusit a uvidis podle reakci :)
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Kodl10 » 28.06.10 22:57 (Po)

Zdravím vás chlapi.Moc si vážím vaší práce, jsem řidičem z povolání, a používám nuvi 1350, nahral jsem tam Šmidra test, a funguje to bez problému.Jen tak dál myslím si, že časem šikovné ručičky udělají z Garmina velice vyspělou navigaci jen tak dál.
Kodl10

Registrace: 28.06.10 14:40 (Po)

Odeslatod Kofolytik » 28.06.10 23:50 (Po)

Zdravím ze Švýcarska.
Nová verze Šmirdy fungovala na cestě sem korektně, takže se zdá být problém se zadrháváním vyřešen.

Co se týká další verze Šmirdy, přimlouval bych se za čistou navigaci bez "vtipných" hlášek. EXITu bych se tolik nebál, přeci jen je to mezinárodně srozumitelné označení výjezdu z dálnice nebo rychlostní komunikace a počítám, že na jiných typech silnic se nevyskytuje.
Obrázek uživatele
Kofolytik

Registrace: 10.09.08 16:23 (St)

Odeslatod Path » 29.06.10 0:23 (Út)

Díky za info, příště zkusíme jinou kompresi. A s tím exitem to asi nebude tak horké, Šmirda si na něm pořádně láme jazyk.

U připravované verze Šmirdy jsem se posunul o něco málo vpřed. Pro představu - samotný konfigurační soubor v Excelu má nyní kolem 1800 řádků, což je oproti předchozí verzi zhruba o 1100 řádků více. Už mám i předkompilovanou pracovní verzi, ale musím ji nejprve otestovat v praxi. Sesazování všech audio souborů je pořádná otročina a navíc je na to pramálo času.

Jen aby bylo jasno, nová verze nebude více upovídaná a nebude obsahovat žádné vtipné průpovídky - syntetický joke jen tak někoho nepobaví, ale bude obsahovat alespoň dvě verze frází pro jednu událost. Příklad:
varianta a) prijizdis_k_prujezdnimu_bodu_nalevo
varianta b) prujezdni_bod je_vlevo

nebo

varianta a) pokracuj_dal a_pak_zahni_vpravo
varianta b) jed_dal a_pak_zahni_vpravo

nebo

varianta a) zustan_vlevo a_pak_zahni_vlevo_D
varianta b) drz_se_vlevo a_pak_zahni_vlevo_D

"Drž se" zvládá Šmirda celkem dobře, tak jsem tuto neoblíbenou frázi oprášil :) Časem pak zkusím nastavit náhodný výběr i pro druhou část frází (druhé slovo např. a_pak_zahni_vlevo_D), ale zatím netuším, jestli to jde. Tak či onak, chci Šmirdovi pořádně naložit, ať víme jak poctivě na tom Garmin zamakal.

Jsem zvědavý, jak si s tím různé modely poradí. Už teď jsem někde na 3,78 MB Obrázek

A teď částečně mimo téma.. Kdo se nudí, může si zatím poslechnout Zuzanku :)
zuzana.rar
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod freewall » 29.06.10 6:55 (Út)

Jsem laik, nevím jak tohle všechno tvoříš, ale v každém případě ti patří uznání a poděkování, díky za všechny uživatele
Obrázek uživatele
freewall

Registrace: 23.10.08 13:44 (Čt)

Odeslatod mr.mates » 29.06.10 7:02 (Út)

V každém případě se připojuji k freewall a taky děkuju.
Poslechl jsem si Zuzanku a zaujala mě hláška, že by měla umět i názvy ulic. Absolutně netuším, jak moc je to složité, nebo jakým způsobem se dostává k těm názvům ulic, ale nedokázal by to i šmirda?
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 29.06.10 10:02 (Út)

Pathi.... tys genius... a jestli garmin naucis ceske TTS... tak jsi king :) nebo ten, kdo to udela.. abych rekl pravdu, tak ceske TTS je to posledni, co mi chybi k absolutnimu stesti.. u me predchozi navigace jsem si na tuhle vec docela zvykl, a je to jedina chyba, kterou ted na garminech vidim .)
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače