Garmin připravuje nový formát hlasových souborů.

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin připravuje nový formát hlasových souborů.

Odeslatod Path » 23.07.09 14:26 (Čt)

Nerozumím, co jste kam převáděl... Nuvi 350 nový audio formát nepodporuje, takže ho nepoužijete. Pokud budu mít čas, připravím editor pro starší audio formát, kde si každý bude moci vyrobit a definovat vlastní hlas. Starý VPM formát je podporován drtivou většinou zařízení Garmin.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Romstar » 23.07.09 16:19 (Čt)

Zdravím, a nemohl byste vytvořit rovnou soubor přes Poi Loader, který bude obsahovat radary+ nebezpečná místa?
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod Kodýl » 23.07.09 16:51 (Čt)

O čtyři příspěvky zpět je tento soubor pro nüvi s podporou mp3, alespoň napíšeš jestli funguje.
Jsou tam jen křižovatky s kamerou, úsekové a stacionární radary.
https://youtu.be/VW9lVN3nv8I
Obrázek uživatele
Kodýl

Registrace: 25.01.08 22:09 (Pá)

Odeslatod Romstar » 23.07.09 17:37 (Čt)

Zdravím, děkuji stáhl jsem to, ale momentálně to nemám na čem vyzkoušet, protože má gps (660tka) je právě půjčená.
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod Mr.Katana » 29.07.09 16:01 (St)

Zdar lidi, rád bych se zeptal, zda by bylo možné zde postnout nějaký stručný návod, jak dostat hlášky pro POI do Garmin Mobile XT na Symbianu? Zkoušel jsem tam nahrát Šmirdu, ale i když ho pojmenuju jako třeba soubor se Španělštinou a zvolím Španělštinu, nic nemluví Obrázek Mám nejnovější verzi 5.00.50s60v9 na Samsungu i8910 HD a používám databáze z POI.cz
Mr.Katana

Registrace: 29.07.09 15:58 (St)

Odeslatod Path » 30.07.09 8:37 (Čt)

Pozor, nezaměňujte hlasový soubor, resp. hlasovou navigaci s akustickým upozorněním na POI!

Šmirda je pracovní název pro hlasovou navigaci (VPM soubor) vytvořenou v novém formátu, který podporují pouze novější přístroje Garmin. Garmin Mobile XT s tímto novým hlasovým formátem VPM pracovat neumí.

Pokud jste myslel upozornění na body zájmu (POI) o to se nestará audio soubor (VPM), ale samotný soubor GPI, který se generuje pomocí POI Loaderu. Pro vlastní definované upozornění je tedy potřeba POI Loaderu předhodit definici bodů s wav nebo mp3 soubory s daným upozorněním. O pár příspěvků zpět jsem dával k dispozici tyto samostatné soubory, aby si uživatelé mohli sami vyrobit GPI s radary, který místo "BIM BIM" bude hlásit např. "Pozor radar" právě hlasem Šmirdy.

Co se týká vlastního upozornění na POI, nejsem si teď jistý, jestli ho už MobileXT podporuje. Mám ale za to, že ne.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Mr.Katana » 30.07.09 13:44 (Čt)

Path napsal:Pozor, nezaměňujte hlasový soubor, resp. hlasovou navigaci s akustickým upozorněním na POI!...

...Co se týká vlastního upozornění na POI, nejsem si teď jistý, jestli ho už MobileXT podporuje. Mám ale za to, že ne.

Díky za odpověď, nepletu si to, jen jsem tu někde dříve četl, že pokud nerozjedu šmirdu, nerozjedu asi ani ty hlášky na POI, proto jsem přidal info, jak to u mě vypadá.
Jinak mohu se zeptat, jak se to dá 100% zjistit, jestli to podporují nebo ne? Ty soubory už mám nějaký čas stažené, ale nevím, co s nimi. Mám Garmin_Radar090723.zip a Smirda_for_POI, vím, že to mám dát nějak dohromady do jedné složky, ale co potom? Názvy gpx, bmp a mp3 se často neshodují.
Mr.Katana

Registrace: 29.07.09 15:58 (St)

Odeslatod Path » 30.07.09 19:11 (Čt)

Kodýl dával na předchozí stránce link už se zkompilovaným gpi (to co vypadne z POI Loaderu):

http://uloz.to/2160551/radary.rar

Stačí když gpi soubor nakopírujete do složky POI. Praxe vám pak ukáže jestli se něco přehrává nebo ne. Já osobně radary nevyužívám, takže jsem to netestoval. Pokud potřebuje vědět, jak se mají audio soubory pojmenovat, mrkněte do nápovědy POI Loaderu.

Jak se definuje POI včetně audio jsem podrobně popisoval zde, zde, zde a zde.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod mysak01 » 03.08.09 13:31 (Po)

zdravim, zkousel jsem Smirdu do Kenwood KNA510, a nic, ani se nezobrazi v seznamu...
nebyl by Smirda na zkousku i ve starsim formatu? diky....
mysak01

Registrace: 11.07.09 22:40 (So)

Odeslatod Path » 03.08.09 14:51 (Po)

Určitě bude i ve starším formátu - zbývá jen doladit několik posledních frází. Nejdřív si ale na to musím najít čas.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače