Nefunkční GPS

Vše co se týká železa značky Garmin.

Nefunkční GPS

Odeslatod Anonymous » 12.08.08 10:04 (Út)

zdravim,
mam problem s garminem streetpilot c510, po nainstalovani vsech updatu mi přestal fungovat gps prijimac,
po vyberu adresy mi akorat porad pise "vyhledavani druzic" a nic se nedeje. Nesetkal se nekdo s timto problemem?
Diky
stefan
Anonymous

Re: Nefunkční GPS

Odeslatod Kodýl » 12.08.08 10:42 (Út)

Zkoušel jsi nechat GPS ve výhledu na oblohu na jednom místě bez pohybu alespoň 15 minut?
https://youtu.be/VW9lVN3nv8I
Obrázek uživatele
Kodýl

Registrace: 25.01.08 22:09 (Pá)

Odeslatod Anonymous » 12.08.08 13:57 (Út)

15 minut ne,
nez jsem nahral tenhle nejnovejsi update, firmware, chodila gps v pohode a docela rychle, ale ted je to v haji, je nejaka moznost zjistit, ze vubec signal prijima? existuje nejaky tedtovaci sw?
Anonymous

Odeslatod Path » 12.08.08 15:19 (Út)

Při updatu GPS přijímače (ne firmware) dojde k plnému resetu všech dat. GPS přijímač potřebuje načíst kompletní almanach družic (jejich polohy pro dílčí časové období), a to vzhledem k velkému datovému objemu trvá nějaký čas. Pokud můžete, nastavte v přístroji vaši přibližnou polohu. Přístroj poté zapněte a nechte ho nějaký čas (cca 20 min) s volným výhledem na oblohu, aby mohl tyto informace načíst. Na satelitní stránce byste měl zaznamenat zpočátku velmi slabé signály a "stěhování" družic. Pokud ani do 30 minut přístroj polohu nezachytí, může se jednat o jiný problém.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Anonymous » 07.11.08 1:52 (Pá)

mam stej ny problem. nejde tam rucne zadat poloha. aspon nevim jak. muze mi nekdo poradit co s tim?
Anonymous

Odeslatod Anonymous » 05.02.09 12:20 (Čt)

c510,mam stejný problem,po preinstalovani softwaru nejde najit signal.resp do vybiti baterie lezela na parapetu...
Anonymous

Zpět na Garmin: GPS přijímače