Garmin Oregon vypínání při autonavigaci

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Oregon vypínání při autonavigaci

Odeslatod jeanpierre12 » 20.08.08 21:58 (St)

Maro napsal:Narazil jsem na další potíž, ale netuším, zda to je českou lokalizací. Při posledním hledání gecache mne to navedlo správně, ale od té doby, ať zadávám jakýkoliv bod zájmu, vždy mne to v tom kešerském okénku navádí k této keši. Mapa přitom ukazuje správně, kompas také. Říkám, jen ta žába kačerka stále vede svou. Bod zájmu jsem tedy vymazal, ale v mapě zůstal a v seznamu keší také. Poraďte prosím někdo co s tím. Díky.

já mám Oregon od pondělí a pár kešek jsem s ním úspěšně našel. té žáby kešerky v trip computeru jsem si taky všiml, ale pochopil jsem to tak, že ona neustále ukazuje WP code, směr a vzdálenost k nejbližší kešce v okolí dle .gpx. kruhák mi pochopitelně při CZ padá také. jen jako první jsem zkusil pražské Vítězné nám., které ošem šlo projet bez problému :)
jeanpierre12

Registrace: 20.08.08 21:43 (St)

Odeslatod Miroslav Pragl » 21.08.08 23:21 (Čt)

Ahoj,
s novym FW se mi pri pouziti ENU ani aktualniho Pavlova CZ menu Oregon ani jednou nevypl, super!

Nicmene stala se mi jina ducharina: profil geocaching, jedu po Mladoboleslavske z Cerneho mostu do Brandysa, se zbytecnym predstihem zapnuta navigace na jednu bandyskou GC. Kousek pred sjezdem na Brandys najednou mapa pryc, na obrazovce jen sipka, nikde nic (ani silnice, ani okolni obce ... proste NIC). Po hmatu jsem snizil rozliseni ... nic... nechal jsem to byt, lepsi se ztratit nez zabit. Po zapnuti a vypnuti se vse srovnalo.

Mapa CZ topo 2

MP
Miroslav Pragl

Registrace: 13.08.08 11:45 (St)

Odeslatod Path » 22.08.08 0:56 (Pá)

Stalo se mi že se mapa nechtěla vykreslit při její procházení. Zatím tedy jednou, tak uvidíme co se bude dít dál.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Miroslav Pragl » 22.08.08 8:05 (Pá)

Na to ze pri max. zvetseni (klasicky 5m pri utahovani "spiraly" tracku kolem hledane cache) mi velice casto chybi na spodnim okraji displaye cca 1cm pruh mapy jsem si taky uz nejak zvykl, zkusim se na to soustredit ted s novym FW

MP
Miroslav Pragl

Odeslatod Perez » 26.08.08 19:50 (Út)

Ahoj, zatím jsem neměl možnost použít Garmin OREGON v autě, nicméně hodlám to určitě vyzkoušet.
Chci se zeptat...nepoužiju-li českou lokalizaci, ale nechám přístroj v originální angličtině, můžu očekávat vypínání na kruháčích také, nebo se tímto problém vyřeší.
S angličtinou nemám větší problém, naopak ji z určitých důvodů celekem preferuju, takže...

........díky za odpoved
Perez

Registrace: 26.08.08 19:36 (Út)

Odeslatod Miroslav Pragl » 26.08.08 21:14 (Út)

padal mi i v American English a nejen na kruhacich. Nicmene s poslednim FW se stabilita vyrazne zlepsila.

MP
Miroslav Pragl

Odeslatod Path » 26.08.08 21:40 (Út)

Padá to pouze s původní češtinou, takže s Angličtinou problém nebude.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Miroslav Pragl » 27.08.08 14:08 (St)

- Jak jsem jiz psal a hlasil na garmin.cz padani (vypinani) se delo i s American English, opravdu si nevymyslim. NEjednalo se ale opravdu o kruhove objezdy.
- Dnes (aktualni FW) mi opet zmizela mapa (pri navigaci v automotive mode) - proste vyblita plocha, chybel jen napis "hic sunt leones". Misto cca 70. km D1-ky. Mapa se nezobrazila ani pri zmene meritka, ani pri zmene profilu na recreational. Pomohlo pouze vyp/zapnuti. Stejny problem jsem nedavno mel na mladoboleslavske dalnici smer z Prahy nekde za krabici skladu Ikea.

//edit 16:43: Dle Garmin servisu muze byt problem zpusoben spatnym kontaktem uSD karty v kombinaci s vibracemi vozidla. Pouzita mapa byla ale v "hlavni" pameti pristroje, ne na karte.

MP
Miroslav Pragl

Odeslatod Path » 27.08.08 18:26 (St)

Ve 2D nebo ve 3D?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Miroslav Pragl » 27.08.08 22:58 (St)

na co presne se ptas?
- samovolne vypinani jsem zaregistroval vzdy jen v defaultnim nastaveni Automotive mode, tzn. 3D a to kdyz jsem jel (slozitejsi zastavbou) jinudy nez me hnal autorouting. Subjektivne bych rekl ze se me snazil otocit zpatky na nejblizsi dalnici coz jsem ignoroval (ano, tech stavu kdy proste nevydychal moji trasu a neby schopen rekalkulovat jsem pri ceste Si-At-De-Cz zazil mnoho!)

- "ztratu" mapy jak v Automotive 3d tak i v Recreational 2D mode (proste mapa zmizela a nebyla i kdybych se na hlavu stavel dokud jsem jednotku nevypl/nezapl)

MP
Miroslav Pragl

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače