Garmin Oregon vypínání při autonavigaci

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Oregon vypínání při autonavigaci

Odeslatod Path » 12.08.08 12:48 (Út)

Díky. Právě v tomto okamžiku předává české zastoupení informaci o výše uvedeném problému přímo do Garminu. Jsem zvědavý, za jak dlouho se objeví aktualizace s opravou. Zapínám stopky a doufám, že mi několikamístný ciferník bude stačit. Obrázek
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Marek L. » 12.08.08 13:29 (Út)

Čím to nakonec přesně bylo, že stačila oprava lokalizačního souboru?
Marek L.

Registrace: 12.08.08 13:26 (Út)

Odeslatod Petr » 12.08.08 14:09 (Út)

Tak jsem to zkusil s Vaší opravenou lokalizací a Oregon funguje na jedničku.
Poprvé jsem se projel s navigací, aniž by se mi přístroj vypnul.

Takže díky moc za Vaši snahu a za Váš čas strávený nad vyřešením problému..Obrázek
Petr

Registrace: 12.08.08 6:24 (Út)

Odeslatod Path » 12.08.08 15:11 (Út)

Marek L. napsal:Čím to nakonec přesně bylo, že stačila oprava lokalizačního souboru?

Velmi zjednodušeně: Garmin použil ve firmware chybný identifikátor lokalizace. Volaný tag v gtt souboru TXT_LANG_ID_STR_M má hodnotu "Česky", ale správná hodnota by měla být "Czech". Přesto ideální označení lokalizace by mělo být dle ISO639-3, ale Garmin má svou hlavu a řeší to stále řetězcem. Jednou v gtt uvádí "Česky", pak "Cesky", jindy "Čeština" nebo "Czech" či "Cestina". A kruhového objezdu jim to zrovna uniklo.

Petr napsal:Tak jsem to zkusil s Vaší opravenou lokalizací a Oregon funguje na jedničku.
Poprvé jsem se projel s navigací, aniž by se mi přístroj vypnul.

Hlavně, že se chyba odhalila, a že jste na to včas upozornil. Ostatním to třeba ušetří nervy. Pro někoho takováto chyba může být pěknou noční můrou.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 16.08.08 1:09 (So)

Dík, za opravenou lokalizaci, taky se mi tím opravilo vypnutí navigace na kruhových objezdech. Začala se ale projevovat jiná "vada". Po vypnutí přístroje nejde pak někdy znovu zapnout. Objeví se jen logo GARMIN a pak displej pohasne a zflekatí a za chvíli je to vypnuté, černé. Vůbec nenastartuje a to ani v módu spojení s PC. Pomůže jen držet zapínací tlačítko a levý horní roh displeje, pak se za chvíli objeví tlačítko pro vymazání uživatelských dat. Když se dostatečně rychle stiskne toto tlačítko (než stačí zmizet), tak mašinka nastartuje do nějakého továrního nastavení. Pak znovu musím navolit češtinu a jiná uživatelská nastavení. Už se to stalo dvakrát za jeden den. Možná to s lokalizací nesouvisí, zkusím odmazat opravený soubor a vyzkouším....
Anonymous

Odeslatod Path » 16.08.08 2:02 (So)

Takhle mi to někdy spadne při připojení k PC, ale s odpojeným přístrojem se mi to ještě nestalo. Pokud vám to padá opravdu často, zkuste na nějaký čas používat anglickou mutaci, tím by se vyloučila chyba v lokalizaci (americká a britská angličtina nemají lokalizační soubory). Nestabilní chování přístroje může být způsobeno opravdu čímkoliv.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 17.08.08 10:47 (Ne)

Ano, přístroj se chová dost nestabilně. Včera se už nestalo, že by nešel zapnout (vyřešilo se nějak samo), ale ukázal další nectnost. Uložené stopy s názvy 2008-08-09, 2008-08-10 a 2008-08-13 nejdou po rozkliknutí do dalšího menu ani zobrazit na mapě, ani smazat... prostě nefunguje jakékoliv tlačítko z menu. Vypadá to, že stopy zmizely a zůstal po nich jen název...
Anonymous

Odeslatod Anonymous » 17.08.08 13:39 (Ne)

Narazil jsem na další potíž, ale netuším, zda to je českou lokalizací. Při posledním hledání gecache mne to navedlo správně, ale od té doby, ať zadávám jakýkoliv bod zájmu, vždy mne to v tom kešerském okénku navádí k této keši. Mapa přitom ukazuje správně, kompas také. Říkám, jen ta žába kačerka stále vede svou. Bod zájmu jsem tedy vymazal, ale v mapě zůstal a v seznamu keší také. Poraďte prosím někdo co s tím. Díky.
Anonymous

Odeslatod Jirka » 17.08.08 17:29 (Ne)

Já se připojuji k poděkování už to funguje děkuji Jirka.
Jirka

Registrace: 16.08.08 21:40 (So)

Odeslatod Monoid » 18.08.08 15:02 (Po)

Miloss napsal:Ano, přístroj se chová dost nestabilně. Včera se už nestalo, že by nešel zapnout (vyřešilo se nějak samo), ale ukázal další nectnost. Uložené stopy s názvy 2008-08-09, 2008-08-10 a 2008-08-13 nejdou po rozkliknutí do dalšího menu ani zobrazit na mapě, ani smazat

Po zkusenostech s nuvi 760 a problemech se zaznamem tracklogu me napada, zda by popisovane chovani nemohlo byt zpusobeno nedostatkem mista v pameti pristroje. Programatori Garminu takove "drobnosti", ze neni dost mista pro zapis nejakeho souboru, ktery treba vznika i automaticky rozhodne neresi a s touto eventualitou nepocitaji.

Tomu by pak mohlo odpovidat chovani, ze nezobrazi stopu, i kdyz by snad mel byt schopen ji smazat. Ale treba je z nejakeho duvodu schopen smazat jen korektne ulozeny tracklog... U Garminu jeden nevi.

Zkontrolujte si tedy, kolik je v Oregonu volneho mista. Pokud jsou to jednotky MB, tak radsi neco umazte nebo docasne odinstalujte nektere z pridanych map, POI, .nepotrebne hlasy.. Treba by to mohlo pomoci.

Samozrejme, pokud budete mazat neco jineho, nez dohrane mapy nebo POI, tak si udelejte zalohu mazanych souboru.
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače