Garmin Zumo a TopoMapy - zobrazování

Vše co se týká železa značky Garmin.

Garmin Zumo a TopoMapy - zobrazování

Odeslatod juris » 30.07.08 10:16 (St)

cus všichni,mám Garmin Zumo 500 a štve mě jedna věc: když jsem na "mapa" tak zobrazení cest,vrstevnic,turist.trasy jsou krásně rozlišitelný,ale pokud dám naviguj tak mi tyto cesty,vrstevnice,el.vedení,turist.cesty zežloutnou a je prd vidět - vše splývá dohromady .Obrázek
Máte někdo zkušenosti jak to odstranit a nebo je to normální a nedá se s tím nic dělat?Problém je ve všech - TopoMapa 1.2,2.0.Tech podpora Garminu má čas až za 10dní
Díky za odpověď .
Naposledy editoval juris dne 04.08.08 22:06 (Po). Počet editací: 1x.
Obrázek uživatele
juris

Registrace: 30.07.08 10:07 (St)

Re: Garmin Zumo a TopoMapy - zobrazování

Odeslatod juris » 04.08.08 7:38 (Po)

Zkoušel jsem měnit SW verze - v 2.5 je to v pořádku ;),ale od v.3.0 silnice,vrstevnice,turistické,polní a lesní cesty,el.vedení zežloutnou :( ,kurňa co s tím? Navigace Zumo,zapnutá TopoMapa
Tak si myslím,že musí být chyba ve v.SW .
Obrázek uživatele
juris

Odeslatod Path » 04.08.08 8:34 (Po)

Nemám zumo po ruce, abych tuhle informaci mohl potvrdit. Možná Sally by mohl ověřit, jak to je.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Sally » 05.08.08 0:48 (Út)

...ano, při navigaci se opravdu všechny cesty ukazují žlutě a nejen cesty - žlutě je vykresleno i el. vedení. Stejnou chybybu mě to ukazuje v CN 2008 a Atlasu. Při procházení mapy je vše OK
Zumo 550, Oregon 300, Garmin Mobile PC, Garmi víago
Obrázek uživatele
Sally

Registrace: 19.03.08 14:06 (St)

Odeslatod Sally » 05.08.08 16:56 (Út)

...tady je to dobře vidět Obrázek

Obrázek
Obrázek uživatele
Sally

Odeslatod Path » 06.08.08 7:55 (St)

Obdobně je to v aplikaci Garmin Mobile XT, kdy v režimu navigace okolní komunikace zešednou, aby nepůsobily rušivě a displej byl tak pro řidiče přehlednější. Nemůže to být něco v tomto smyslu? Ale zaráží mě žlutá barva... Nemůže to třeba souviset se štítem ochranné přilby?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Sally » 06.08.08 9:06 (St)

...s přilbou nevidím žádnou spojitost - třeba do terénu jezdím rači v motokrosových brýlích Obrázek
...osobně bych si toho ani nevšiml, protože když jedu po městě, tak povely spíš poslouchám, max se mrknu na tvar křižovatky a mimo město koukám po okolí a ne po GPS
...každopádně je škoda že se GPS takhle chová - pak nějak ztrácí smysl dělat mapy v barvě, když cesty, vrstevnice, el.vedení a turistické cesty splynou v jedno Obrázek
Obrázek uživatele
Sally

Odeslatod Path » 06.08.08 9:39 (St)

Spíš jsem přemýšlel, proč zrovna zvolili žlutou barvu a ne šedou, no to je jedno... Stáhl jsem si manuál ze stránek Garmin a všechny publikované náhledy jsou opravdu ve žlutém provedení v režimu navigace. Stejně tak to popisuje i Jack Yeazel. Překvapuje mě, že v nastavení není možnost tuto vlastnost deaktivovat.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod juris » 06.08.08 9:44 (St)

se štítem ochrané přilby to určitě souvislost mít nebude,spíš asi kvůli rušení řidiče od ostatních cest,ale proč? :( . Je zajímavé,že ve verzi 2.5 to nedělalo a od verze 3.0 už ano.
Vyzkoušel jsem všechny verze od 2.3 až do 4.3 a zjistil jsem,že ve 2.5 to funguje a od v.3.0 už ne .
Myslím,že je problém asi ve verzi versus Zumo,protože TopoMapa zůstává
stejná a mění se to verzí.
Tu 2.5 bych si tam aj nechal,ale štvalo by mě,že nejde stopnout mapu dotykem na obrazovku a posunovat ji prstem.Musel bych se vždy vrátit z navigování do prohlížení mapy přes menu .
Když dám a funguje to jen na Topo 1.2 bez barevné podpory tak je zobrazovaná mapa dost chudá - nežloutne to,ale polní cesty jsou bílé takže taky nic moc.

Takže jestli se povede Garminu to změnit v nové verzi,byl bych a asi nejen já rád :)))))
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
Obrázek uživatele
juris

Odeslatod Path » 06.08.08 9:50 (St)

Jak už jsem psal, v aktuálním manuálu už je to tak, jak uvádíte, takže bych žádné změny neočekával. Možná když několik desítek uživatelů vznese na support dotaz, třeba pak vývojáři přidají možnost deaktivace. Ale jak je znám, pochybuji...
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače