Časté restarty a svévolné mazání tras ...

Vše co se týká železa značky Garmin.

Časté restarty a svévolné mazání tras ...

Odeslatod xpetrp » 21.07.08 23:09 (Po)

Zdravím.

Popíši zde podivné chování mé navigace Garmin Nuvi 760 s firmwarem 2.60:

1.
V MapSource jsem si vytvořil 5 tras a pomocí tohoto softíku nahrál do navigace. Zapnul jsem Garmina, nastavím simulaci a vyberu první trasu. Zeptalo se mě to jestli chci spustit simulaci. Stisknul jsem NE a „prsk“ – Garmin se vypnul.
Po opětovném zapnutí byla trasa SMAZANÁ! Prostě ze seznamu tras zmizela!

Jelikož mám veškeré trasy uložené v adresáři Garmin\GPX – dal jsem jí znova naimportovat. Znova jsem zkoušel vypnout či zapnout simulaci a už se nic nestalo.

2.
Musím podotknout, že mám navigaci teprve 2 dny a používám (spíš trápím) jí zatím jen „bez družic“. Pouze jednou jsem vylezl na balkon a nastavil si adresu bydliště. Signál na všechny čárky. Za ty dva dny se mě z nějakých důvodů vypnula asi 10x !

3.
Dále se mě běžně stává, že při simulaci trasy se nedostanu přes první odbočku – při „výjezdu z domova“. Autíčko se tam jen „vrtí“ a nic. Když se dotknu silnice před autíčkem a vytvořím nový bod – autíčko se rozjede a vše je OK. Tohle se mě stalo také snad 10x. Nejčastěji se to stane, když je v navigaci aktivní („zaškrtlá“) mapa CNE NT 2008.

Je možné, že je to způsobeno tím, že v Garminu mám „zaškrtlou“ jednu mapu a to Atlas Czech v 7NT, ale trasy jsem dělal v MapSource i v mapě Topo Czech v1.2 ? Ale tady někde na diskusi mě bylo řečeno, že mapy vytvořené v Atlasu nebo v Topo by měli být kompatibilní.

Zkusím nahrát do navigace nový firmware 3.0 a uvidím.
Tak nevím jestli to výše popsané je normální. Hlavně to vymazání trasy hmm …
Děje se toto ještě někomu nebo zase jen mě? :-))

xpetrp
xpetrp

Registrace: 21.07.08 21:19 (Po)

Re: Časté restarty a svévolné mazání tras ...

Odeslatod Path » 22.07.08 0:38 (Út)

Doporučuji vám nejprve instalovat poslední verzi firmware. Verze 2.60 je poměrně stará.

Simulační režim u tohoto modelu zlobí. V tomto režimu mi nuvi 760 jezdilo i po louce, ale myslím, že se to s některým update o něco zlepšilo.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Zpět na Garmin: GPS přijímače