GPSMAP 60CSx ze zahraničí

Vše co se týká železa značky Garmin.

GPSMAP 60CSx ze zahraničí

Odeslatod Anonymous » 21.07.08 16:59 (Po)

Máte někdo zkušenosti s používáním GPSMAP 60CSx , který byl zakoupený mimo ČR. Uvažuji, že si ho koupím v USA, čeština by asi se měla dát nahrát po změně firmware, ale nejsem si jistý, zda tam dostanu české mapy. Předpokládám, že tam bude asi jen hrubá mapa Evropy, která mi bude ale asi k ničemu . Je možno české mapy stáhnout přes aktualizaci map, nebo nějak jinak? Nebo mi nezbude nic jiného než vysolit 2 000 Kč? dík
Anonymous

Re: GPSMAP 60CSx ze zahraničí

Odeslatod Jarous1 » 21.07.08 17:14 (Po)

Mapa Evropy je v GPS "vypálená natvrdo" s tou se udělat nic nedá. Ale tyhle vestavěné mapy stejně nestojí za moc, jsou tam jen hlavní silniční tahy a vetší sídla, takže se instalaci nějaké podrobné mapy stejně nevyhnete... Takto se tam dá nahrát defakto vše co pro Garmina existuje.

Jestli myslíte české oficiální mapy přímo od Garmina, tak aktualizace funguje jen pro zakoupené produkty, tzn. že musíte mít odemykací klíče pro každou mapu co chcete mít v GPS (a vlastně i v počítači), takže stažení samotného upgrade bez licence je k ničemu...
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod Path » 22.07.08 0:33 (Út)

Garmin podle regionu prodeje volí základní mapu světa (Atlantic, Pacific, Americas) s hrubými detaily toho či onoho území.

Česká lokalizace: u 60CSx lze použít jakoukoli verzi firmware, ale u amerických modelů se obvykle v nabídkách nezobrazuje, přestože je ve firmware obsažena. Pro tyto účely lze použít například program GarPatch, který změní priority jednotlivých jazykových lokalizací.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Anonymous » 03.08.08 22:59 (Ne)

Zdravim, dovezl jsem si navigaci Garmin Nuvi 660 z USA a chci se zeptat, jestli je moznost do nej nejak dostat cestinu. Nemyslim ceske voices, ty jsem zvladnul, ale chci pocestit menu pristroje a to dle meho odhadu vyzaduje cesky firmware? Skousel jsem upgradovat pres WebUpdater, ale ten pise, ze pro muj pristroj zadny update neni. Pritom garmin pise (nastaveni-system-info) software version 2.00. A ted uz existuje verze 4.50. Skousel jsem i stahnout ten fw z webu a nahrat ho tam rucne. Je to samorozbalovaci archiv, kdyz ho spustim pise at pripojim garmina, potom do nej nahraje nejakej soubor gupdate.GCD a nakonec napise, at garmina odpojim a necham nabootovat. Nic se nestane. V infu porat verze 2.00 a i kdyz rucne nahraju treba verzi 3.50 a pak to pripojim pres WebUpdater tak se porat nic nedeje, zadna novejsi verze neni. Podarilo se mi jen updatowat firmware pro bluetooth. Nevite prosim, co delam spatne?
Anonymous

Odeslatod Path » 04.08.08 8:45 (Po)

Firmware je pro všechna nuvi stejný. Česká lokalizace je uvedena v souboru Czech.gtt a v nuvi by měla být ve složce Garmin\text.

WebUpdater probíhá ve dvou krocích. Nejprve ověřuje firmware a následně až texty, ikony atd. Pokud tento soubor nemáte a WebUpdater jej nenabízí, můžete jej do nuvi nakopírovat ručně. Přihodil bych vám sem tento soubor, ale nemám jej.

S tím sysinfo... a u čeho přesně se vám píše verze 2.00? Nejedná se náhodou o Czech audio? Je tam několik očíslovaných verzí.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 04.08.08 22:09 (Po)

Díky za odpověď.
V adresáři Garmin vůbec nemám složku TEXT a soubor Czech.gtt se mi zatím nepovedlo sehnat.
WebUpdater vidí jen updaty BT a GPS, popřípadě voices. Češtinu to nenabízí.
Co se týče té verze softwaru, tak je to na přiloženém screenshotu.
Obrázek
Anonymous

Odeslatod Path » 04.08.08 23:01 (Po)

Takže máte US-Asijskou verzi. Tady Garmin připravuje jinou sadu audio i textu, ale to snad půjde nakopírovat ručně. Zkusím ho sehnat.

S tím upgrade mě to zaráží. Zkuste tedy aktualizaci fw ne na úplně poslední, ale např. na další v řadě. Tady zkuste nějaký stáhnout:

http://gpsinformation.org/perry/nuvi/

Vyjměte kartu, připojte nuvi k PC a koncovku staženého instaláku přejmenujte na zip. Např. ve WinZipu tento soubor rozbalte a vytáhněte z něj soubor GUPDATE.GCD, který ručně nakopírujete do nuvi (složka Garmin). Po odpojení od PC by ho měl nuvi detekovat a nabídnout aktualizaci. Pro jistotu ještě proveďte tvrdý reset. Další možnost je GUPDATE.GCD nakopírovat na SD kartu (opět do služky Garmin), ale v zařízení byste měl mít tento soubor odstraněn. A Když ani tohle nepomůže, pak nezbude nic jiného než zkusit nějaká zahraniční fóra (klíčová slova: nuvi 660 asian firmware).
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Matrix_One » 05.08.08 21:39 (Út)

Pavel87 napsal:Máte někdo zkušenosti s používáním GPSMAP 60CSx , který byl zakoupený mimo ČR. Uvažuji, že si ho koupím v USA...

Za par dni budu resit obdobny problem u Nüvi 760 tak sem zvědavej jak dopadnu sám. Mapy sem si uz sehnal Obrázek tak doufam ze tam pujdou
Garmin Nüvi 760, CNEU NT 2013.10 NT, Atlas Czech 2012 NT, TOPO Czech 2011 Pro
Obrázek uživatele
Matrix_One

Registrace: 04.08.08 20:28 (Po)

Odeslatod Path » 06.08.08 8:31 (St)

Mapy určitě ano. Tam problém nebude.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Path » 06.08.08 20:18 (St)

Dvě věci:

* nuvi 660 nemá gtt textové soubory (k mému překvapení), takže to vypadá, že je lokalizace řešena v rámci firmware. Za mystifikaci se omlouvám.

* Proč nelze aktualizovat firmware neví ani český distributor, ale doporučuje zařízení reklamovat. Na otázku, zdali může být americký model uzamčen proti flashnutí evropskou verzí firmware naše distribuce odpovídá, že je to velice pravděpodobné. Takže pořízení neevropského modelu nemusí být šťastná volba.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače