Chýbajúci dátum a čas v uloženom tracklogu

Vše co se týká železa značky Garmin.

Chýbajúci dátum a čas v uloženom tracklogu

Odeslatod daponcho » 12.07.08 16:28 (So)

Som v GPS začiatočník tak neviem či tento môj problem poíšem správne.
Vlastním Garmin Etrex legend HCx. Pri trackloging mám problém s tým, že v tracklogu akéjkoľvek už uloženej trasy mi chýba údaj času a dátumu pri zaznamenaných bodoch trasy.
Actívny tracklog údaje o dátume a čase obsahuje.

Pri prenose z Legendu HCx do PC (OZI explorer alebo Map Source), mi zobrazí uložené trasy aj aktívny tracklog. No a ten čas a dátum (pri jednotlivých zaznamenaných bodoch tracku) je iba v trase aktívneho tracklogu, ale v uložených trasách nie je.

Neviem akým systémom Legend HCx ukladá zaznamené trasy, ale na karte v Legende HCx je iba súbor s aktívnym tracklogom. Pričom je prístroj nastavený na ukladane zaznamených trás na kartu.

Otázky:

1. Kde nastavým v prístroji aby mi pri ukladaní trasy ukladal za aktívneho tracklogu aj údaje o dátume a čase?
2. Kde ich potom ukladá tie prešlé trasy?

Za radu vopred ďakujem.
daponcho

Registrace: 12.07.08 16:15 (So)

Re: Chýbajúci dátum a čas v uloženom tracklogu

Odeslatod Monoid » 12.07.08 20:14 (So)

Ad 1) To je vlastnost pristroje. Nikde nejde nastavit, aby pri ulozeni trasy byly zachovany i casove udaje.
Ad 2) Ulozene trasy jsou v interni pameti pristroje, stejne jako aktivni trasa.

Resenim je aktivovat si ukladani trasy na pametovou kartu. Pak jsou vsechny prosle trasy na pametove karte. Pro kazdy den je jeden soubor. (Nemam Legenda HCx, ale predpokladam, ze to funguje obdobne, jako u 60CSx)
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Zpět na Garmin: GPS přijímače