Garmin Oregon

Vše co se týká železa značky Garmin.

Garmin Oregon 300

Odeslatod Anonymous » 18.09.08 9:18 (Čt)

Chystám se na dovolenou a vezmu si s sebou i GPS.
Barometrický výškoměr má rozsah do cca 9000 m n.m.
Co se stane, pokud bych ho nechal zapnutý v letadle,
kde je letová hladina vyšší, odhaduji 11000 m n.m.
Díky za odpověď.
Anonymous

Re: Garmin Oregon

Odeslatod Path » 18.09.08 10:11 (Čt)

Pokud se za letu nepustíte do násilného otevírání okénka, nemusíte mít obavy, že tlak tuto hranici přeleze. Tlak, na který bude snímač barometru reagovat by měl být v letadle konstantní. Pokud chcete GPS přijímač používat za letu, nejprve žádejte svolení od stevardky.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Jarous1 » 18.09.08 10:32 (Čt)

Obrázek

Jasně, trup letadla je přeci přetlakový, není možné aby uvnitř byl tlak jako ve výšce kde se létá... To by lidé museli, mimo jiné, pokaždé fasovat kyslíkové dýchací přístroje Obrázek

Ale zajímá mne jiná věc... Jak donutit GPS s barometrickým výškoměrem aby mi správně zaznamenala průběh letu ? Přeci se do tracklogu ukládají údaje právě z barometru... A snad u všech Garminů tyto nejdou bohužel vypnout...
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod Path » 18.09.08 10:55 (Čt)

Obávám se, že deaktivace barosnímače není možná a v tracklogu tak nelze pořídit záznam pouze z GPS výšky. Pro záznam letu tedy nepoužitelné. Proč to Garmin nastavil natvrdo mi vrtalo hlavou už u předchozích outdoorových přijímačů. Na druhou stranu Garmin razí politiku: outdoor je outdoor a letectví je letectví. Pro každou oblast zvolte k tomu určený přístroj a basta. Nikdy nepochopí, že Evropané jsou velmi skromní a chtějí mít jeden přístroj na všechno :)

Mě osobně spíš vadí absence snímače teploty a vlhkosti vzduchu, které jsou pro expedice do horských oblastí velmi důležité. Čekal jsem, že oba tyto snímače už bude Oregon obsahovat. Marně.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Jarous1 » 18.09.08 11:25 (Čt)

Ha ! Tak už vím jak na to... Cituji "V menu settings-vyskomer-mod vyskomeru, je potreba zadat konstantni vyska... Pak to ukazuje v normalnim vyskovem okenku tu blbou, tj. barometrickou, ale v menu profilu trasy to zakresluje spravne... A taktez tracklog ma spravnou vysku..."

Druhá věc je ale fakt, že Garmin si asi opravdu myslí, že na každou činnost si budeme kupovat extra přístroj...
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Odeslatod Path » 18.09.08 13:38 (Čt)

Zajímavá informace! Škoda, že to nemám jak zkusit - Oregon teď delší dobu nemám po ruce.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Jarous1 » 18.09.08 14:25 (Čt)

Teď si ale nejsem jistý jestli to nakonec není jen planý poplach... Dotyčný to totiž zkoušel s 60CSx... Doufám, že se to tedy týká i Oregonu Obrázek
Jarous1

Garmin Oregon 300

Odeslatod Anonymous » 19.09.08 9:00 (Pá)

Děkuji za zajímavé názory.

Někdy používám Oregon i v autě a řešil jsem, jak ho co nejlépe umístit a upevnit.
Zkusil jsem držák od jiné GPS, ve které dobře držel, ale přece jenom velikost
displeje je tak akorát a navíc mi i hodně chytal odrazy světla z různých stran, a tak
jsem si originální držák nekoupil. Napadlo mne jiné řešení.
V balení je držák, u kterého je karabina pro upevnění třeba na opasek nebo na batoh.
Vyzkoušel jsem to, ale nepřišlo mit to příliš praktické.
Sundal jsem z držáku karabinu i s popruhem, na kterém drží, jde to celkem snadno.
V domácích potřebách jsme koupil plastové přísavky, které jsem vteřinovým lepidlem
nalepil zezadu na držák. Trochu jsem si pohrál s jejich tvarem, aby mi to v autě dobře
padlo na skloněnou palubku mezi tachometr a otáčkoměr. Funguje to dobře, na GPS
je pěkně vidět, je i zastíněná a na displeji se nic neodráží.
Anonymous

Odeslatod Miroslav Pragl » 19.09.08 16:14 (Pá)

Path napsal:Mě osobně spíš vadí absence snímače teploty a vlhkosti vzduchu, které jsou pro expedice do horských oblastí velmi důležité. Čekal jsem, že oba tyto snímače už bude Oregon obsahovat. Marně.

Snimac teploty pokud vim obsahuje, v servisnim menu je teplota zobrazena a opravdu se meni dle teplory okoli - ted nechavam na OR foukat vetracek z NTB a nez jsem dopsal tento radek je na nem o 6 oC vice.

Takze je to jen otazka FW

Na netu jsem nekde videl OR kuchnuty ale nepamatuju si kde je cidlo umistene tzn. jak rychle dokaze reagovat na zmeny teploty a naopak jak je ovlivnene teplem generovanym vlastnim pristrojem

MP
Miroslav Pragl

Registrace: 13.08.08 11:45 (St)

Odeslatod Path » 19.09.08 21:25 (Pá)

Bohužel Oregon nemá žádný snímač okolní teploty. Ten, který zmiňujete slouží pouze pro diagnostiku tepelné zátěže procesoru. Stejným čidlem jsou vesměs vybaveny všechny modely Garmin.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače