Garmin Oregon

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Oregon

Odeslatod Path » 22.08.08 9:41 (Pá)

Jako bych nic neřekl. Simulace už jde. Pár restartů a je to OK :)
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Petr » 22.08.08 10:10 (Pá)

Od Path

Jak změnit polohu?

Pokud potřebujete změnit výchozí polohu, přejděte do simulačního režimu GPS a na satelitní stránce klepněte prstem v dolním levém rohu displeje. Zobrazí se mapová stránka, kde je možné vybrat novou polohu a potvrdit ji tlačítkem Použít.

Nedaří se mi dostat na mapovou stránku ze satelitní stránky. V levém dolnim rohu je pouze křížek, který satelitní stránku uzavře. Když změním polohu přímo v mapě, tak se mi neobjeví tlačítko PoužítObrázek

Asi dělám něco špatně, ale nevím co....Obrázek
Petr

Registrace: 12.08.08 6:24 (Út)

Odeslatod Path » 22.08.08 10:19 (Pá)

Sorry, v pravém dolním rohu! Jdu to opravit.

Edit: a platí to od fw 2.30
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Petr » 22.08.08 10:29 (Pá)

Pravý roh už funguje. Dík.....Obrázek
Petr

Registrace: 12.08.08 6:24 (Út)

Odeslatod Path » 22.08.08 10:35 (Pá)

Čas od času si spletu pravou s levou. Mnemotechnická pomůcka, že pravá ruka je ta, kde je palec na levé straně nefunguje vždy spolehlivě Obrázek
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Femil » 03.09.08 9:39 (St)

Omlouvám se, ale nedá mi to se nezeptat.
K čemu je u Oregonu ve volbě "Kam vést" mezi červeným křížkem a rolovacími šipkami onen symbol "terče"? Ať zkouším, jak zkouším, u každé z nabízených voleb mám pak na výběr pouze dvě možnosti - krok zpět a "Použít". A ono "Použít", které jsem chápal jako analogii k "Jít" nedělá nic. Alespoň nic viditelného! Myslel jsem si, že bych měl tuto možnost použít zejména pokud se chci nechat navigovat k cíli, který ale není již definovaný jako trasový bod nebo bod zájmu z přednastavených seznamů. Prostě libovolný mnou vybraný bod na mapě. Pak bych chápal/předpokládal, že zadám volbu Bod na mapě (A Map Point) a vyberu si konkrétní místo a tlačítkem "Použít" jej pak potvrdím a zahájím navigaci. Ale jak říkám, když tento mapový bod tlačítkem "Použít" potvrdím, nic se nestane. Pokud si ale zvolím libovolný bod na mapě přímo přes tlačítko (menu) "Mapa" a nikoliv "Kam vést", pak se mi v pravém dolním rohu objeví tlačítko "Jet" a začne výpočet trasy a navigace! To považuji za NELOGICKÉ nebo alespoň silně neintuitivní.
Zároveň postrádám možnost zadat požadovaný bod přímo jako souřadnice a nikoliv např. adresu, nadefinovaný trasový bod apod. Jde to, alespoň jsem to zatím jinak nevymyslel, pouze obejít uložením libovolného trasového bodu, kde se pak následně upraví souřadnice. To taky moc nechápu!
Femil

Registrace: 02.09.08 23:06 (Út)

Odeslatod Path » 03.09.08 21:36 (St)

Terčík... Po klepnutí na terčík se zobrazí stránka "Hledat nejblíže..." se čtyřmi možnostmi rychlého filtru cílového wpt.

Souřadnice... ano, to momentálně není v žádné rychlé nabídce.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Femil » 03.09.08 22:34 (St)

To, že se mi zobrazí čtyři možnosti, to souhlasím. Jen mi u žádné z těchto možností (filtrů) nejde následně spustit navigace k vybranému místu. A dokonce v případě možnosti (filtru) "Hledat nejblíže ...u aktuální pozice", se mi cyklicky nabídne předchozí kompletní nabídka, jako bych terčík vůbec nestiskl!
Stále tedy nechápu, jak se to má/může použít pro navigaci?!Obrázek
Femil

Odeslatod Path » 04.09.08 0:12 (Čt)

Dobře, tak tedy uvedu příklad. V GPS mám uložené 2 waypointy:

* A (např. Praha)
* B (např. Brno)

Pokud stojím v bodě A a zvolím "Kam vést?" + "Waypointy", tak se mi jako první zobrazí bod A (0 km) a následně bod B (180 km).

Kliknu na terčít a zvolím např. "Nejblíže bodu z mapy". V mapové stránce zapíchnu špendlík např. 10 km od bodu B směrem k A. Nyní opět klepnu na waypointy a zobrazeny jsou v tomto pořadí (vzdálenosti si teď cucám z prstu):

B (10 km)
A (170 km)

Analogicky fungují ostatní nabídky.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Femil » 04.09.08 9:53 (Čt)

Aha, teď mi to teprve "docvaklo". Chápu tedy funkci tečíku jako vyhledání trasových a dalších bodů nejblíže k jinému místu, než kde se zrovna nacházím. Obrázek
Přeci jen mi ale přijde trochu nelogické, že funkce/menu "Kam vést" neumožňuje vybrat libovolný a dosud nikde nedefinovaný bod na mapě, ke kterému se následně nechám navigovat a tento způsob zadání cíle je možné zadat pouze ve funkci/menu "Mapa". Zde to sice taky chápu, ale hlavně bych to "intuitivně" hledal ve funkci/menu "Kam vést", která se jaksi sama díky svému názvu nabízí. Ale v tomto případě je to asi jen o zvyku. Nelze se ale spokojit s nemožností přímého zadání cílového bodu ve formátu souřadnic. To v Oregonu fakt chybí. Snad ale jen zatím?!
Jinak děkuji za trpělivost a ochotu.
Femil

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače