Garmin Oregon

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Oregon

Odeslatod Harmitsch » 10.08.09 11:19 (Po)

no tak presne na tohle pouzivam Oregona :). S TopoCzech2 PRO, Atlas8 a Adresy CR v1 mi slouzi k naproste spokojenosti. Baterka vydrzi celodenni vylet, kdyz je Garmin neustale zapnuty s plnym podsvetlenim, a protoze mam kvalitni nabijecku a nahradni sadu baterek (2700mAh) nestalo se mi, ze bych byl "bez stavy". Mensi nevyhoda je mene citelny displej nez treba Garmin GPSMAP 60CSx (ma ho bracha), ale zase to neni takovy problem. Orientoval jsem se s nim cely tyden na kole i pesky na Sumave a nemusel kvuli tomu slezat z kola nebo hledat stin. Navic ma ke kazde geokesi moznost dlouhe poznamky - listing, coz brachu desne irituje, protoze musi mit vse vytistene :) Co se tyka navigace a aute - s Adresy CR ziskate navigaci primo podle popisnych cisel (s uspechem pouzivame kdyz manzelka potrebuje neco dovezt lidem do nezname vesnice...). Jedina "nevyhoda" je displej - ale jak jsem psal vse ostatni to naprosto prevazi. Na plnem slunicku vypnu podsvetleni - pri odrazu je displej dostatecne citelny a v lese zapnu podsvetleni. Nejhorsi je polojasno, ale vzdy se dokazete orientovat
Garmin Oregon 300
+ TopoCzech2 PRO, Atlas8, Adresy CR v1
Obrázek uživatele
Harmitsch

Registrace: 03.05.09 9:12 (Ne)

Odeslatod Madoxxx » 10.08.09 12:47 (Po)

Moc děkuji za odpověď. Tak asi si udělám radost a pořídím OREGONA. Ještě najít nějakou výhodnou cenu a s potřebnou mapovou výbavou.
Madoxxx

Registrace: 10.08.09 10:54 (Po)

Odeslatod Harmitsch » 10.08.09 13:10 (Po)

Jestli navigaci chcete i do auta, pak rozhodne jdete do tech Adres CR. Samotny Atlas 7 nebo 8. Ja mel puvodne 7 bez adres, (ale v nejake akci bylo na Garmin.cz upgrade) - mel sice nazvy ulic, ale ne cisla popisna coz je IMHO u autonavigace hodne dulezite.

Samozrejme Vas nenavede na jizdni pruhy na dalnici jako klasicka autonavigace. Hlasova navigace chybi, ale par set metru pred zmenou kurzu pipne a tesne pred zmenou nekolikrat. Pokud nejedete traktorem nebo nemate radio na plne pecky, tak to uslysite Obrázek. Preroutovat trasu ale umi, takze vzhledem k tomu, ze je Oregon primarne turisticky to dostacuje. Jine automapy jsme nezkouseli.
Garmin Oregon 300
Obrázek uživatele
Harmitsch

Odeslatod Madoxxx » 10.08.09 13:24 (Po)

No koukal sem na AUKRU je GARMIN OREGON 300 TOPO PRO (+Autoatlas v8, ADRESY CR) +SK TOPO za nějakých 9 390,00 Kč .....tak nevím jestli je to příznivá cena.
Madoxxx

Odeslatod Madoxxx » 10.08.09 14:53 (Po)

Chtěl sem se zeptat jak je to u Oregona se signálem? Mám Legenda a tam mi směrka kompasu občas trochu krouží (takže je problém určit směr) a stačí být mezi stromy nebo ve skalách a signál hned mizí....je to u Oregona lepší??
Madoxxx

Odeslatod Jarous1 » 10.08.09 16:06 (Po)

Jaký Legend máš ? Jestli ten úplně první, modrý, tak s Oregonem se to nedá srovnávat, tomu signál venku vypadne málokdy...
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod Madoxxx » 10.08.09 16:26 (Po)

jj...mám ten modrý. Ručička kompasu mi každou chvíli ukazuje jinám... Jinak ještě nevím jestli mám koupit Oregon+klasická TOPO nebo TOPO PRO. Jestli se vyplatí si připlatit.
Madoxxx

Odeslatod Jarous1 » 10.08.09 17:35 (Po)

Mno, tak Legend kompas určitě nemá Obrázek Směr pohybu bere jen ze satelitů... Ale to kmitání "šipky" může být způsobeno právě špatným příjmem signálu, on Legend je na to opravdu hodně háklivý a vypadává každou chvíli...

Co se týče výběru mapy Pro / ne-Pro, tak asi hodně napoví tahle recenze http://navigovat.mobilmania.cz/Clanky/AR.asp?ARI=114274 a i pak popis zde na tomto serveru http://path.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=701
Jen pro zajímavost, Pro verze má v sobě např. navíc zákres budov, pak třeba pojmenované vrcholy atd... Asi záleží na co přesně to budeš používat. Já kvůli ježdění na kole v terénu, dost často neznámém, a také kvůli geocachingu, vyžaduji Pro verzi, je toho v ní mnohem více a dá se podle ní mnohem lépe orientovat... Ale to je jen subjektivní názor, třeba ti na podobné věci bude bohatě stačit i ta levnější verze...
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod Harmitsch » 10.08.09 18:43 (Po)

jo presne - s kmitanim sipky kompasu se casto setkavam pri gecachingu kdyz je hodne spatny signal. Skokove se pohybuje nahodne, takze ulovit kes je spis otazka premysleni "kde by to bylo nejlepsi umistit". Ze by Oregon uplne ztratil signal se mi v prirode nestalo (nepocitam jeskyne :) ) - to je spis nepouzitelna presnost treba vice nez 15 m, ale drzi. Pokud nejsou penize uplne to primarni, primlouval bych se na turistiku pro verzi PRO (i kdyz bych poreboval poradit jak presne nastavit filtry zobrazeni, aby nebylo zbytecne moc detailu ve vetsich meritkach). Ted mi pekne poslouzila na Sumave (kor kdyz stara papirova mapa nemela uplne aktualni turisticke trasy).
Garmin Oregon 300
Obrázek uživatele
Harmitsch

Odeslatod Madoxxx » 11.08.09 10:10 (Út)

Tak to se teda raději poohlédnu po Oregonu s verzí PRO....teď sou tam ceny trochu v pohybu....našel sem za 8.400,- tak nevím jestli má cenu ještě chvíli čekat?
Madoxxx

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače