Garmin Oregon

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Oregon

Odeslatod Dula » 20.05.09 8:14 (St)

Můj Oregon s Beta SW 2.98 dělá zajímavou věc. V profilu, ve kterém byl vypnut, zapne všechny mapy z karty. V ostatních profilech kombinace zapnutých a vypnutých map zůstavá beze změny.
Dula

Registrace: 29.04.09 22:22 (St)

Odeslatod Path » 21.05.09 1:08 (Čt)

Ještě jednu poznámku k připravovanému Oregonu 500... Zmiňoval jsem u tohoto modelu podporu rastrových map, ale asi to nebude tak horké, jak se původně šuškalo. O podpoře klasických rastrových map se s největší pravděpodobností jednat nebude. Možná nějaká kombinace rastru a vektoru, ale to už spekuluji. Pokud jsem někoho uvedl v omyl, omlouvám se.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Klasika » 30.05.09 10:18 (So)

Mám Oregona 300 od srpna 2008. Předtím jsem používala Garmin V.
Oregona jsem zvolila proto, že byl pro mné požadavky (dotykový displej, voděodolný, nárazuodolný, paměťová karta...) cenově dostupný.
PRvní zklamání přišlo při provozu za jasného dne, kdy je displej opravdu velmi mizerně čitelný. No ale při nastavení maximálního a trvalého podsvícení se na němž jakž takž dá něco vidět.
Mnohem větší zklamání přišlo, když jsem se snažila Oregona provozovat na motorce. Za tímto účelem jsem koupila originál zásuvku do auta a originál držák na kolo. Jaké bylo moje překvapení, když se Oregon po zhruba 10Km jízdy z ničeho nic sám od sebe vypnul. Nastartovat znovu šel, ale opět se okamžitě vypnul. Tak to šlo stále dokola. Když motorka stála, Oregon fungoval, když jsem se rozjela (asi vlivem otřesů) Garmin okamžitě zkolaboval. Při provozu na baterky nebyl problém, jenže to bych musela vozit batoh baterek. Prodavači v obchodě jsem říkala, k jakému účelu Oregona kupuji a bylo mi slíbeno, že nebudu mít problém. Bohužel, problém mám. A nejen já, ale i mí známí, kteří Oregona na motorce provozují.
Další závada se ohlásila nedávno - když jsem stiskla ikonku "změna profilu", Oregon se zakousnul a vypnul. Nepomohla výměna baterek, napojení v autě na zásuvku, zaklínání ani domlouvání.
Takže jsem s uvedenými závadami Oregon odeslala na reklamační opravu a jsem zvědavá, v jakém stavu se mi vrátí.
Nikde jsem se nedočetla, že Oregon není určený k provozování na motorce při napájení ze zásuvky. Takže když jej provozovat nelze, přestože by mělo jít, asi mi nezbyde než zkusit výměnu za jiný přístroj nebo vrácení peněz.
Jestli má někdo podobnou zkušenost, nebo třeba naopak úplně odlišnou, byla bych ráda, kdyby ji zde napsal. Třeba jsem jen měla smůlu na vadný kus, i když to by těch vadných kusů muselo být víc....
Klasika

Registrace: 30.05.09 9:57 (So)

Odeslatod Sally » 30.05.09 11:02 (So)

...Klasiko, Klasiko, Klasiiko Obrázek, na motorku je přece Zumo Obrázek - taky jsi sem zapoměla napsat na jakéže to motorce jezdíš a kde jezdíš, aby pak místní nebyli překvapení že na asfaltu tě neuvidí Obrázek
...a nepomohl ani tvrdý restart nebo připojení k PC?
Zumo 550, Oregon 300, Garmin Mobile PC, Garmi víago
Obrázek uživatele
Sally

Registrace: 19.03.08 14:06 (St)

Odeslatod Klasika » 30.05.09 11:10 (So)

Na motorku je všechno, o čem výrobce neprohlásí, že to na motorku NENÍ. Oregon mi byl prodán jako GPS vhodná I NA MOTORKU a tady je zakopaný pes. Kdyby mi prodejce řekl, nebo kdyby někde výrobce uvedl, že tahle krabička nesnáší otřesy, odejdu možná se Zumem, ale nejspíš s prázdnou. Bohužel se prodejce dušoval, že je Oregon všeodolný.Obrázek
A nenech se mýlit, GPS se vypíná i na asfaltu a to úplně stejně často, jako mimo asfalt.Obrázek
Navíc - Oregon je určený i pro cyklisty a z různých diskuzních fór vím, že s Oregonem jezdí i takoví ti blázni, co sjíždějí horské svahy a rokle a podobně. Nechce se mi věřit, že při tomto zacházení trpí Oregon na otřesy méně. Jen se jim nevypíná, protože na kole funguje na baterky.Obrázek

Na zasekávání při změně profilu nepomohlo vůbec nic, doufám, že pomůže servis. Obrázek
Klasika

Odeslatod Path » 30.05.09 13:39 (So)

To že se Oregon při otřesech vypíná není samozřejmě v pořádku. Buďto se jedná o chybu přijímače nebo příslušenství, resp. jeho miniUSB konektoru (máte určitě originál příslušenství?). Zkuste do Oregonu dát baterky a pokud se objeví hlášení zda chcete pokračovat v režimu na baterie, pak bude nejspíš chyba právě v konektoru. Tak či onak, reklamace je na místě. Co se týká samotného držáku na motorku, asi bych spíše volil bytelnější RAM Mounts než lyžinu od Garminu.

Ke změně profilu: Máte v Oregonu aktualizovaný firmware?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Klasika » 30.05.09 15:26 (So)

Mám určitě originál příslušenství, neboť jsem si kábl kupovala s GPS ve FONSu v Brně.
Když jedu na napájení a přitom mám v Oregonu i baterie, dělá přístroj to, že se v půlvteřinových intervalech objevuje hlášení "ztráta napájení....". Přístroj takto bliká jako stroboskop, nelze s ním dělat nic jiného, než vypnout. Buď je chyba někde v kontaktech uvnitř GPS, nebo v samotném konektoru (zkoušeno s více origo kábly i v různých zásuvkách - jakmile se rozjedu, mám stroboskop).Obrázek

Co se týče aktualizace firmware, tak jsem ho aktualizovala asi před 2 měsíci. Závada v zakousávání při změně profilu se projevila před 14 dny. Ve FONSu v Brně si s tím nevěděli rady a poslali to do servisu v Praze.Obrázek

Souhlasím, že by to chtělo bytelnější držák s odpružením, ale takový stojí cca 2500Kč a nechce se mi investovat tolik peněz aniž bych měla jistotu, že poté můj problém zmizí. Protože zatím lyžina drží perfektně a není s ní jediný problém, že by třeba GPS chtěla za jízdy vyskočit nebo tak něco. Takže uvidím, v jakém stavu a s jakým resumé se mi GPS vrátí a pak budu konat další kroky.
Takže nedalekou dovolenou odjedu s mojí stařičkou GPS V, ještě že ji mám, bábu nesmrtelnou Obrázek
Klasika

Odeslatod Path » 31.05.09 0:46 (Ne)

Škoda, možná vám ve FONSu mohli půjčit nějaký jiný testovací vzorek Oregonu k vyzkoušení. Tím by se jednoznačně prokázalo, zda jde o závadu vašeho Oregonu. Co se týče tuhnutí přístroje při změně profilu, zkusil bych zazálohovat konfigurační soubor, smazat ho a pak pře menu vytvořit několik nových profilů. Je možné, že je právě tento konfigurační soubor poškozen.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Vita » 07.06.09 21:48 (Ne)

uvádíte
"Když motorka stála, Oregon fungoval, když jsem se rozjela (asi vlivem otřesů) Garmin okamžitě zkolaboval. Při provozu na baterky nebyl problém, jenže to bych musela vozit batoh baterek. "

při provozu na baterky drncání nevadí ?
netipl bych problém v napájecím konektoru - to by přeci přešel sám na baterky a pokračoval
nebude náhodou problém v přepětí - moc velké napájecí napětí - a nebo moc nízké, které stáhne i vnitřní baterky dolů ?
Vita

Registrace: 18.03.08 16:50 (Út)

Odeslatod Vita » 07.06.09 21:58 (Ne)

Oregon 400T - prospekty uvádí, že má topomapu Evropy 1:100000, některé prospekty ale tvrdí, že má "turistickou" mapu Evropy - nikde se mi nedaří najít sejmutou obrazovku - či simulaci této mapy. Co ta předehraná mapa Evropy vlastně zobrazuje ?
Vita

Registrace: 18.03.08 16:50 (Út)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače