Garmin Oregon

Vše co se týká železa značky Garmin.

Garmin Oregon

Odeslatod Path » 11.07.08 3:16 (Pá)

Garmin představil novinku v outdoorových GPS přijímačích - Garmin Oregon, který se bude prodávat v pěti verzích. U nás jako první bude dostupná verze Oregon 300 s předinstalovanou mapou Topo Czech v2.

Obrázek Obrázek

Zásadní novinkou je plně dotekový displej, který nahradí ovládací prvky. Samozřejmostí je 3D stínování map včetně základní mapy světa, el. kompas, podpora GC, WAAS, trasy, stopy, POI, 1000 waypointů, barometrický výškoměr, prohlížeč fotek aj. Zajímavý je také odkaz na příslušenství, kde je v nabídce snímač srdečního rytmu a snímač kadence pro cyklisty (snímač na pedály). Těšíte se? Já ano! Příprava Oregonu byl jedním z důvodů proč jsem se velkým obloukem vyhnul Coloradu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: Garmin Oregon

Odeslatod Path » 11.07.08 19:01 (Pá)

Někdy se to tak seběhne, že člověk neví co dřív. Včera Garmin oznámil nový produkt Garmin Oregon a já jej dnes už držím v ruce. Kdybych neměl rozdělaných sedm věcí najednou, hned bych se na něj vrhnul. Umí česky, má nainstalovanou Topo Czech v2, ovládání přes dotykový displej je vynikající a nabídky příjemně animované. Pomalu mi začíná dovolená, tak jej při první příležitosti otestuji a dám vědět co a jak.

Animace jsou opravdu parádní a určitě mají mnoho společných prvků s připravovaným nuvifone.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Vita » 11.07.08 19:53 (Pá)

je už známá cena? v Americe jsem koukal že to bude někde okolo 650$
Vita

Registrace: 18.03.08 16:50 (Út)

Odeslatod Path » 11.07.08 20:13 (Pá)

Cena ještě není stanovena.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Path » 12.07.08 8:23 (So)

Než se dostanu k nějakému popisu, můžete se zatím mrknout na minisajt věnovaný Oregonu.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 14.07.08 12:50 (Po)

Ma to taky tak tmavy displej jako Colorado, nebo uz je to lepsi?
Anonymous

Odeslatod Path » 14.07.08 12:51 (Po)

Nevím co myslíte tím tmavý, ale displej je bez podsvětlení téměř nečitelný. Nebo ještě jinak - je nečitelný.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 14.07.08 13:02 (Po)

No ono Colorado je na tom stejne, ale kdyby se podsviceni dalo "zesilit", tak by ten displej byl uplne uzasny, proto mne zajima, jestli Oregon ma taky jen takove nic moc podsviceni a tim padem tmavy displej. Hodne majitelu Colorada si na to slabe podsviceni stezuje...
Anonymous

Odeslatod Anonymous » 14.07.08 13:32 (Po)

...tak uz to vim, ten displej je udajne stejny jako u Colorada, vcetne toho bidneho kontrastu pri podsviceni.... bohuzel.... :-(
Anonymous

Odeslatod Path » 14.07.08 13:44 (Po)

Tak to u Oregonu nečekejte žádné změny k lepšímu. Reakce dotekového displeje je skvělá, ale co se čitelnosti týče, tak je to pro mě velké zklamání. Bez podsvětlení jste bez šance a 10-ti stupňové podsvětlení má své velké limity. Zatím je stále zataženo, takže bližší informace mohu poskytnout až vyleze slunce. Ale i v tomto zamračeném podnebí je to bída. Odraz oblohy se rozlije po celém displeji, takže jej musíte naklopit, chcete-li vůbec něco vyčíst. Pokud v jedné ruce držíte 60CSx a v druhé Oregon, pak 60CSx můžete klasifikovat jako Mercedes a Oregon jako MB-čko - co se čitelnosti týká.

Mat a povrch displeje mi přijde identický jako u nuvi 255WT (popisoval jsem zde) s tím rozdílem, že při nastavení na 100% podsvícení nuvi 255WT strčí Oregon do kapsy. Jakoby výrobce maximální intenzitu jasu uměle škrtil pro zvýšení výdrže baterií.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače