POI obmedzený počet po prenose cez POI-loader

Vše co se týká železa značky Garmin.

POI obmedzený počet po prenose cez POI-loader

Odeslatod hurkar » 02.07.08 17:16 (St)

Dobrý deň všetkým, chcem sa opýtať prečo mi v Nuvi zobrazuje vo vlastných POI iba 50 bodov keď pri prenose mi poi-loader zahlásil ž preniesol 87 poi-bodov? Obrázek keď ich hľadám podľa názvu tak mi nájde aj tie "skryté
Obrázek uživatele
hurkar

Registrace: 28.03.08 16:22 (Pá)

Re: POI obmedzený počet po prenose cez POI-loader

Odeslatod Anonymous » 02.07.08 17:40 (St)

Trochu nerozumím otázce... Garmin prostě nabízí jen pár nejbližších POI bodů v dané kategorii, pokud je POI bod dál dá se vyhledat... Poi body řadí podle vzdálenosti (vzduchem) ... Zkuste svůj dotaz případně upřesnit... Nebo jestli zkušenější kolegové rozumí kam míříte...
Anonymous

Odeslatod hurkar » 03.07.08 11:56 (Čt)

pokiaľ som tie body mal v obľúbených POI tak tam som videl všetky POI a aj pri prezeraní mapy na NUVI. Tie som ale presúval do prístrova cez Mapsource. Potom som sa hral s funkciou "proximity" vo vlastnostiach samotných POI tie som presunul cez POIloader a ten mi ich uložil do vlastných POI. V obľúbených POI už ale nmám nič. Pri prezeraní mapy ich už nevidím na mape, nebude to náhodou týmto že ako píše W-A-S-P že vo vlastných POI ich zobrazuje iba 50? Ešte som zabudol dodať všetky POI mám v jednej kategórii môže to mať vplyv? deje sa to v Nuvi 350...
Obrázek uživatele
hurkar

Odeslatod Vita » 03.07.08 15:01 (Čt)

těch 50 je asi jen omezení k okamžité pozici, pokud dám vyhledat k pozici "hornídolní" dá mi k výběru zase body tam. Počet POI je dle Garmina v Nuvi omezen jen pamětí GPS.
Jinak GPS nabízí v oblíbených všechny body co najde v adresáři GPS - tedy nejen ze souboru poi.gpi ale ze všech *.gpi souborů v tomto adresáři. Do Poi.gpi to nacpe PoiLoader (a přepíše původní) pokud si ho před tím nepřejmenujete. Osobně mám několik .poi souborů s požadovanými tematy a jen je do GPS v případě potřeby kopíruji. (a některé databáze bodů už i stáhnete z webu ve tvaru .poi )
Jinak POI se na mapě zobrazí až při velkém rozlišení - a nejde to ovlivnit.
Vita

Registrace: 18.03.08 16:50 (Út)

Odeslatod Path » 04.07.08 0:05 (Pá)

Oblíbené a POI není jedno a to samé. Oblíbené položky (dříve a lépe označované jako waypoints - trasový bod) jsou uloženy v interní paměti o maximální kapacitě 500 wpt (záleží na typu přístroje). U waypointů obvykle nelze zobrazit doprovodné komentáře. Oblíbené položky se standardně zobrazují ve všech rozlišeních mapy a do přístroje se zavádějí např. pomocí MapSource.

Body zájmu - POI se do vnitřní paměti neukládají, pouze se načítají ze všech dostupných souborů ve formátu GPI (v současnosti jsou známy tři formáty GPI). POI obvykle rozšiřují možnosti waypointů (oblíbených). Obvykle k nim lze přidat doprovodné komentáře včetně formátovaného textu. POI na rozdíl od waypointů však nepodporují všechny přístroje. Z výkonnostních důvodů přijímače Garmin neumožňují prolistovat všechny zavedené POI, ale pouze ty nejbližší k aktuální pozici. Lze je však snadno vyhledat či filtrovat. V mapě se POI zobrazí pouze v nejmenším měřítku (ve 2D zobrazení tuším od 80 metrů - teď neřeknu přesně) nebo pokud je POI součástí itineráře aktivní trasy. Počet POI není nijak omezen. Jediným limitem je kapacita vnitřní paměti GPS přijímače.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod hurkar » 05.07.08 10:25 (So)

Ď. za odpoveď. Ešte by ma zaujímalo či sa dá nejako zmeniť text pri upozornení na mnou zadaný POI? Na POI upozorňuje červenoou lištou hore s textom "Varovanie..." Pri radaroch je to OK, ale pri vlastných bodoch by som to chcel nejako zmeniť, dá sa to vôbec? až áno tak ako?
Obrázek uživatele
hurkar

Odeslatod Path » 05.07.08 22:59 (So)

Text varování (proximity) je součástí firmware a nevím o způsobu, jak jej změnit. Tohle je bohužel plně v režii Garminu.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 22.07.08 13:41 (Út)

Dobry den,
mam jednu otazku k tematu "Oblibene a POI". S POI se pracuje velmi dobre - daji se mazat, editovat v PC, pridavat, menit ... (viz dalsi fora). Bohuzel, to same nelze v oblibenych. Takze, napr. po zakoupeni pristroje (Garmin nuvi 200) jsem mel v oblibenych asi 50 polozek (v Barcelone, New Yorku a podobne), ktere odtud za boha nesly dostat jinak nez po jedne. Jiny priklad, budu si zaznamenavat cestu ulozenim bodu-mist kudy jsem projel (uklada se do oblibenych), kterou pak ovsem zpracuji na PC a v GPS uz ji nepotrebuji, nezbude mi nic jineho nez jednotlive body opet mazat po jednom.

Nevite nahodou nekdo o zpusobu, jak z polozky Oblibene vymazat vice zaznamu najednou, pripadne celou polozku (nahrani z PC do GPS jiz problem neni, takze klidne vymazu celou a pozadovane "oblibene" nahraji z PC)?

A jeste mala otazecka: psal jsem o manualnim ukladani cesty - uklada nuvi 200 cestu i sam, tak aby potom sla napr. stahnout na PC a prohlednout?

Dekuji mnohokrat za radu.
Michal
Anonymous

Odeslatod Path » 22.07.08 22:52 (Út)

K oblíbeným: Hromadně u tohoto model waypointy odstranit nelze, bohužel. Pokud máte zálohu v PC, můžete to obejít odstraněním všech uživatelský dat. Řešilo se to i zde.

Záznam trasy (tracklog) nuvi 200 standardně neumí. Sice si vývojáři s touto funkcí hráli, ale oficiálně ji nikdy nezveřejnili. Na toto téma byla zmínka zde, resp. zde. Z řad nuvi je tracklog plně podporován u nuvi 2x5, 7x0, 8x0 a 5000.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod msvantne » 23.07.08 0:23 (St)

Dekuji mockrat za radu! Obrázek

"Rychlohmat" s drzenim prstu v pravem hornim rohu (jak jsem cetl u 660 je to v levem - vyrobce s nami tak trochu laskuje) jsem v manualu prehlidnul a je to opravdu lepsi zpusob nez mazat data rucne. Prenest Waypointy i POI zpet do GPS z PC by nemel byt problem a jina uziv. data (krom nastaveni) v GPS v podstate nejsou.

O moznosti pouziti skryteho menu jsem neco cetl, akorat by bylo potreba downgradovat o dve verze firmwaru nize. Z toho mam trochu obavy.

Jeste jednou diky za info.
msvantne

Registrace: 22.07.08 13:43 (Út)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače