Přenos souborů POI a Radary

Vše co se týká železa značky Garmin.

Přenos souborů POI a Radary

Odeslatod Jork » 23.06.08 14:16 (Po)

Dobrý den,omlouvám se za tuto otázku (ale jsem na rozpacích).
Do navigace nahrávám "POI" body přes program "PoiLoader" cesta: E\Garmin\Poi. Tomu bych rozumněl.
Ale chci také do navigace nahrád soubory "Radary", která mám cesta: E\Garmin\Poi\Radary. Musím v programu POILOADER měnit cestu pro nahrání dat na Radary nebo stačí mi jen udání cesty E\Garmin\Poi?
Nebo musím zadat cestu E\Garmin\Poi\Radary.
P.S. už v tom mám v hlavě zmatek.Děkuji za nápovědu
Garmin Nüvi 300, Oregon 450, CNE NT 2011.2, AtlasCzech PRO 2010, TOPO Czech Pro 2010
Trip & Waypoint Manager
Obrázek uživatele
Jork

Registrace: 10.03.08 8:32 (Po)

Re: Přenos souborů POI a Radary

Odeslatod pacluo » 23.06.08 16:10 (Po)

Podrobna napoveda je primo v programu POI Loader (alespon ve verzi 252), takze je zbytecne to sem cele opisovat. Je to tam pod butonem "Napoveda" (alespon v ceske verzi).
pacluo

Registrace: 30.04.08 11:00 (St)

Odeslatod Jarous1 » 23.06.08 16:40 (Po)

Ještě bych k tomu doplnil, že různé POI se do GPS nedají dohrávat postupně. Při každém nahrání do GPS se totiž ty stávající v ní smažou. Takže to co tam všechno chcete mít, musíte nahrát současně najednou...
Naposledy editoval Jarous1 dne 23.06.08 19:53 (Po). Počet editací: 1x.
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod Jork » 23.06.08 18:43 (Po)

Omlouvám se ale asi jsem se špatně vyjádřil nebo nechápu odpověď.
Jde mi o to, když chci nahrád radary do navigace a mám je v cestě E:\garmin\Poi\Radary, jestli musím v PoiLoader udat celou cestu (kvůli radarům)
Doposud jsem nahrával jen Poi body, to zn. E:\Garmin\Poi.Časem jsem do POI přidal adresář Radary (kam nahrávám data jen pro Radary soubory GPX,ovšem při nahrávání dat přes PoiLoader jsem ponechával (v programu PLoader) cestu E:\Garmin\Poi (a žil jsem v domněnce že dostanu i Radary do navigace)

vzor: Nahrání POI bodů do navigace v programu PIOLOADER označím cestu: E\Garmin\POI.
Nahrání Radarů ____________________ "" __________________ E\Garmin\ POI\Radary?
Děkuji
Garmin Nüvi 300, Oregon 450, CNE NT 2011.2, AtlasCzech PRO 2010, TOPO Czech Pro 2010
Trip & Waypoint Manager
Obrázek uživatele
Jork

Odeslatod Jarous1 » 23.06.08 19:58 (Po)

Pokud je máte v Radary, tak tam POILoader musíte navést, on si to sám nenajde... Takže nalistovat ten správný adresář...
Samozřejmě je na disku v počítači můžete mít kdekoli, ale POILoaderu je musíte ukázat.

Jinak stále platí to co jsem psal předtím - pokud tam bude chtít mít v POI i jiné věci, tak to musíte přenést současně i s radary, jinak tam budete mít vždy jen radary a to ostatní se vymaže. V tom případě se ale musí všechny požadované soubory pro přenos dát do jednoho adresáře. A opět, v POILoaderu ho pak musíte nalistovat.
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Odeslatod pacluo » 24.06.08 10:51 (Út)

Jarous: v navodu i ve skutecnosti to je ale trochu jinak ...

a) vstupni adresar muze mit podadresare - stanou se z nich podkategorie
b) po prenosu lze prejmenovat a mit tam tedy VICE nezavislych POI
c) nebo lze POI ulozit do PC a pak nezavisle prenest do ruzneho ciloveho umisteni (popr. jeste prejmenovat)

Doufam ze nekecam :-)
pacluo

Registrace: 30.04.08 11:00 (St)

Odeslatod Path » 24.06.08 10:57 (Út)

Pořád se nám témata s POI rozrůstají. Některé odpovědi jsou již:

Tady
Tady
Tady

Co když založíme extra sekci pouze pro POI?! Už se v tom, kde se co psalo začínám sám ztrácet.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Jarous1 » 24.06.08 11:42 (Út)

pacluo napsal:Jarous: v navodu i ve skutecnosti to je ale trochu jinak ...

a) vstupni adresar muze mit podadresare - stanou se z nich podkategorie
b) po prenosu lze prejmenovat a mit tam tedy VICE nezavislych POI
c) nebo lze POI ulozit do PC a pak nezavisle prenest do ruzneho ciloveho umisteni (popr. jeste prejmenovat)

Doufam ze nekecam :-)

a) O podsložkách se hádat nebudu, protože jsem to nezkoušel Obrázek, nebyl zatím důvod. Ale moc tomu nevěřím... Asi si konečně pořádně přečtu návod Obrázek

b) Pokud myslíte změnu názvu souboru s POI jen pro účely zálohy v PC, tak samozřejmě ano. Určitě bych se ale moc nespoléhal na to, že každá GPS si s tím poradí, tam jsou ty názvy dané a ne každá GPS umí načíst takovýchto souborů více než jeden.

c) To je také možnost.
Jarous1

Odeslatod Jork » 24.06.08 12:08 (Út)

Právě že se v tom už neumím orientovat.Popíši jak to doposud dělám, jen mi řekněte zda to dělám dobře či špatně.
V PC mám vytvořený tento strom E:\Garmi\Poi\Radary. Z POI.cz stahuji Poi body do E:\Garmin\Poi.
Z POI.cz stahuji Radary (garmin GPX) do E:\Garmin\Poi\Radary.

Pak otevřu program PoiLoader (navigace je připojena) po dotazu na cestu uložení zadám E:\Garmin\Poi. Dám povolení k Instalaci. po 2 -3 minutách program dá hlášku že instalace proběhla v pořádku.
No a mne jde o to zda se tímto procesem nainstalují i "Radary".

Kontrolou v navigaci (otevřením části mapy,vidím že Poi body jsou nahraný. Ale co se týká radarů (zde si jistý nejsem zda se data nahrála.
Dělám to špatně nebo dobře? Děkuji za trpělivost.
Trip & Waypoint Manager
Obrázek uživatele
Jork

Odeslatod jifi » 29.03.11 22:21 (Út)

Nedaří se a nedaří se u 765ky rozmluvit POIky nebezpečná místa. Z netu stáhnu s upozorněním, MP3 se jmenují stejně jako gpx, ale stejně to nemluví. V adresáři POI mám podadresáře obchod, různé, auto,.... radary, dopravní výstrahy, MP3. Když to nahraju do navi přes Poiloader, tak se mi u bodu pouze zobrazí popisek (nebezpečný horizont....), ale žádný zvuk.
soubor se jmenuje třeba "CZ-Nebezpecna_mista-prednost.mp3", stejně jako je odkaz v souboru gpx.
Zajímavé je, že u radarů to funguje. Tam ale není to CZ, je tam třeba jen "M50". Tam MP3 funguje.
Další věc jsem zjistil, že když u mp3 souboru (třeba u té přednosti) smažu v názvu to CZ-, tak pak to alespoň zabimbá tim tónem.
Už jsem zkoušel i manuální instalaci z POIloaderu se zadáním vzdálenosti na upozornění a stále nic.
Když smažu celý adresář MP3, tak nemluví ani radary, to je jasný.
Proč teda ale po nainstalování radary fungují i s mp3 a u nebezpečných míst mp3 nejde????
Už nevím co bych ještě kde nastavil. Pročetl jsem snad už všechno.
dík za radu
jifi

Registrace: 03.03.11 12:51 (Čt)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače