760-špatné vzdálenosti

Vše co se týká železa značky Garmin.

760-špatné vzdálenosti

Odeslatod mpětka » 22.06.08 22:10 (Ne)

Nejprve bych chtěl poděkovat Pathovi za řešení mého předchozího problému. Díky !!
A teď jeden postřeh, který mně zarazil ... zjišťuji, že navigace ukazuje špatně vzdálenosti. Např. vzdálenost z bodu A do bodu B, o které vím, že má 50 km, navigace ukázala jen 36 km. A to je velký rozdíl, to mně fakt zklamalo ... nevíte čím to je ? A taky vám to ukazuje takhle špatně ? A čím delší je trasa, tím se ta odchylka zvětšuje ... Obrázek
mpětka

Registrace: 30.05.08 13:43 (Pá)

Re: 760-špatné vzdálenosti

Odeslatod Anonymous » 23.06.08 9:56 (Po)

A není to tím, že to ukazuje vzdálenost "vzduchem"??? "Vzdálenost bodu A od bodu B přímkou po polích" jestli si rozumíme... A pak až když to vypočítá trasu tak se dá zjistit i vzdálenost po silnicích... např. v menu které vyvoláte kliknutím na "čas dojezdu"...
Anonymous

Odeslatod mpětka » 23.06.08 16:56 (Po)

Jo tááák, aha, díky ... zase jsem o něco chytřejší Obrázek
mpětka

Odeslatod Path » 24.06.08 10:43 (Út)

Ano je to tak jak píše W-A-S-P. Zobrazované vzdálenosti a azimuty jednotlivých bodů jsou přímé, tj. vzdušnou čarou. Kdyby se měly vypočítávat reálné vzdálenosti na základě dat pro routing, pak by jste musel nuvi osadit čtyř-jádrovým procesorem :) (s nadsázkou - samozřejmě)
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod mpětka » 24.06.08 14:16 (Út)

Jasně, rozumím tomu ... i když by tedy asi bylo lepší, kdyby tam tedy ty vzdálenosti neuváděli, protože praktický význam mají prakticky nulový. Když budu někde, kde to neznám, dám si zobrazit třeba nejbližší hrad a on bude ve vzdálenosti třeba 28 km, tak ve skutečnosti po silnici to bude třeba 40. A to je velký rozdíl. Jinak jsem zkusil ještě to, co psal W-A-S-P a moc slavně to nedopadlo, protože když jsem kliknul na ten čas dojezdu, tak to ukázalo, že do cíle zbývá 41 km a já přitom vím, že je to těch 50 (měřeno na digi počítadle km ve vozidle) ... Obrázek
mpětka

Odeslatod Vita » 24.06.08 17:58 (Út)

ale kdepak, ještě že ty vzdálenosti uvádí - už se vidím, jak listuji v POI bodech a netuším zda ta benzina je poblíž, nebo 200km daleko.
Vita

Registrace: 18.03.08 16:50 (Út)

Zpět na Garmin: GPS přijímače