Nüvi 760 a telefonní seznam

Vše co se týká železa značky Garmin.

Nüvi 760 a telefonní seznam

Odeslatod mare.bludum » 19.06.08 7:47 (Čt)

Dobrý den,

existuje nějaká cesta jak dostanu z navigace (Nüvi 760) nesprávně natažený telefonní seznam (nenatáhne se úplný), a současně lze nějak zabránit automatickému přetahování seznamu z mobilu při spárování PNA a MT??? Obrázek

Zjistil jsem že lze seznam z mobilu dostat prostým označením požadovaných kontaktů a následně pomocí volby Odeslat => BT => Garmin předat do PNA. Při tomto postupu se dokonce kontakty v PNA chovají podobně jako v MT (pokud mám u jednoho kontaktu více tel. čísel, tak se v navigaci tváří jako 1 kontakt a kliknutím se rozbalí a nabídne jednotlivá čísla) Obrázek
- rozdíl při automatickém přetažení seznamu při spárování MT a PNA se u kontaktů s více čísly vytvoří tolik kontaktů kolik je čísel.
mare.bludum

Registrace: 19.06.08 7:42 (Čt)

Re: Nüvi 760 a telefonní seznam

Odeslatod Path » 20.06.08 7:05 (Pá)

Telefonní seznam se po spárování natahuje automaticky do vnitřní paměti přístroje a tento přenos nelze ovlivnit. Děje se tak při každém spárování. To že se vám nepřenesl celý seznam může mít na svědomí telefon. Některé telefony nepřenášejí kontakty uložené na SIM kartě, ale pouze z vnitřní paměti telefonu. U některých je to dokonce naopak. Co telefon, to jiné chování. Bohužel není u Garmina možnost žádného nastavení, co, jak a kdy přenést.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod mare.bludum » 20.06.08 10:49 (Pá)

Dobrý den,

díky za info- myslel jsem si, že to tak nějak bude ... (sám jsem se snažil hledat další informace...)

nicméně mám telefon (SE M600) kompatibilní (dle údajů na webu Garmin) kromě SMS [TABLE][TR][TD]Hands Free Calling[/TD][TD]Obrázek [/TD][/TR][TR][TD]Point Of Interest Dialing[/TD][TD]Obrázek [/TD][/TR][TR][TD]Display Caller ID[/TD][TD]Obrázek [/TD][/TR][TR][TD]SMS / Text Messaging (excludes zumo and 2820)[/TD][TD]Obrázek [/TD][/TR][/TABLE]

Spárování proběhne bez problémů ... problém v přenosu seznamu není dán v rozdílech jestli je kontakt na SIM nebo v telefonu - nepřenesou se všechny kontakty z telefonu (SIM vůbec neřeším).

Nicméně na stránkách Garmin se píše o odeslání kontaktů z telefonu a ne o automatickém přenosu - jen se obávám, že když budu postupovat dle návodu, tak budu mít v Garminu kontakty vícekrát (částečně natažený automaticky a celý odeslaný podle návodu z mobilu).... A zcela určitě bych nerad pak po jednotlivých kontaktech v telefonu vyhledával, jestli se přenesl a pokud ne tak je jednotlivě doposílal ručně.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Additional Information Sending contacts one-by-one:[LIST=1]
[*]From the phone MAIN MENU, select CONTACTS.
[*]Select the contact you want to send.
[*]Select SEND AS by pulling downn the CONTACT menu. (press ALT+MENU buttons : located in the lower left and right corners of the keypad)
[*]Select BLUETOOTH way in order to send your contact to your kit, and click on DONE.
[*]Select the Garmin device, and SEND (waiting...).Sending the whole phone book:[LIST=1]
[*]From the phone, select CONTACTS.
[*]Select MARK > MARK ALL by pulling down the CONTACTS menu. (press ALT+MENU buttons : located in the lower left and right corners of the keypad).
[*]Select SEND AS.
[*]Select BLUETOOTH way in order to send your contacts to your kit, and click on DONE button.
[*]Select the Garmin device, and SEND (waiting...).
[*]Now, all selected entries are now added to the phone book.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Navíc píšete, že se kontakty automaticky přenášejí při každém párování ... takže bych nevěděl co vlastně aktuálně v Garminu mám a co ne .... Tady došel Garmin jen na půl cesty řešení

Škoda, že není možné mít tento proces více pod kontrolou....
mare.bludum

Registrace: 19.06.08 7:42 (Čt)

Odeslatod pacluo » 20.06.08 12:09 (Pá)

Nepouzivam to, ale rekl bych, ze kdyz jsem to zkusmo sparoval, tak se to ptalo. zda kontakty prenest (paroval jsem 2 founy s ruznou strukturou adresare: T630 a K750).

A pokud se prenesou opakovane, tak bych se toho nebal ... u ostatnich prenosu do pristroje se puvodni verze bezne vymaze. Kde vubec jsou ty kontakty v pristroji k nalezeni? Neni problem v nedostatecne kapacite seznamu u Nuvi ???
pacluo

Registrace: 30.04.08 11:00 (St)

Odeslatod Path » 21.06.08 4:25 (So)

Osobně raději používám náhlavní soupravu a HF u nuvi využívám, jen když ji zapomenu... spíše sporadicky. Nicméně přenos seznamu do nuvi je vždy automatický a ne vždy se na jej podaří na poprvé přenést.

Konkrétně popis "Additional Information Sending contacts one-by-one" je postup pouze pro dodatečný přenos (např. přidaný kontakt po spárování nebo kontakt s rozšířenými informacemi, které se běžně nepřenesou). Jaká je ale maximální kapacita kontaktů pro jednotlivé modely se nikde bohužel nelze dočíst. I když musím říct, že můj seznam se mi přenesl vždy celý. Pravidelně jej pročišťuji a mám cca 300 kontaktů - možná ani to ne.

Jako telefon používám HTC TyTN, kde rovněž nelze použít funkci SMS.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Zpět na Garmin: GPS přijímače