Garmin HC Vista - špatně určený sever

Vše co se týká železa značky Garmin.

Garmin HC Vista - špatně určený sever

Odeslatod buld » 13.06.08 16:36 (Pá)

Opakovaně se mi stalo, že mi přístroj ukazoval obráceně sever a jih!! Zkalibrování proběhne úspěšně a přístroj začne ukazovat správně. Ale třeba druhý den už zase ukazuje obráceně. Stalo se mi to 3x a nějakou závislost jsem nevypozoroval. Nechce se mi před každým kouknutím na kompas provádět kalibraci, abych měl jistotu.
Pro upřesnění, bylo to na jižní pokouli. A jen pro pobavení, málem jsem se začal hádat s nějakým indiánem, když jsme byli na starověký incký observatoři u jezera Titicaca. Naštěstí jsem o této chybě už věděl a neutržil si ostudu.
Má někdo zkušenost s touto chybou? Díky za info.
buld
 
Příspěvků: 1
Registrace: 13.06.08 16:29 (Pá)

Re: Garmin HC Vista - špatně určený sever

Odeslatod Jarous1 » 13.06.08 19:22 (Pá)

Zkušenosti s touto chybou teda nemám, nikdy jsem pod rovníkem nebyl Obrázek

Podle mne to bude špatným nastavením časového pásma, možná si GPS z toho rovnou i odvodí, že je potřeba obrátit světové strany... Ale to jsou jen mé domněnky, opravdu jsem na tohle ještě nikdy nenarazil.

No, a pak je také dobré vědět, že ten vestavěný kompas je dost citlivý na elektromagnetické a magnetické pole. Takže jak při kalibraci, tak pak i hledání správného směru je záhodno se pokud možno vyhnout všem vysílacím anténám, vedení vysokého napětí apod. Dokonce jsem si všiml, že to občas zlobí i když si s tím hraji i nad obyčejným vedením pro pouliční lampy, které je pod zemí... V domě bych to také moc nedoporučoval kalibrovat...
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1
 
Příspěvků: 761
Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)


Zpět na Garmin: GPS přijímače

Kdo je online

Online uživatelé v tomto fóru: Brandwatch/Magpie [Bot], CommonCrawl [Bot] a 3 návštevníci.