Garmin Venture prošlé trasy

Vše co se týká železa značky Garmin.

Garmin Venture prošlé trasy

Odeslatod Anonymous » 09.06.08 20:57 (Po)

Před pár dny jsem dostal k narozeninám Venture Cx moc to s ní zatím neumím.
Prošlou trasu ukládám na SD kartu, stahuju do počítače a používám v Zoneru atd. Funguje to.
Včera jsem omylem neměl zaškrtnuto uložení na SD kartu, trasu jsem uložil, v navigaci se ukazuje a jde jí tam i otevřít, ale neukazuje se v počítači, není na kartě.
Nemůžu na to přijít jak jí vydolovat, je to nějak možné? Na obrazovce Pc se mi po připojení ukazuje jenom obsah karty.
Děkuji.
Anonymous

Re: Garmin Venture prošlé trasy

Odeslatod Path » 11.06.08 1:09 (St)

A zkoušel jste ji přenést do aplikace MapSource (v PC)?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Anonymous » 11.06.08 8:50 (St)

K Venture Cx se dodává microSD karta s předehranou mapou Topo CZ, která je použitelná jenom v navigaci a nelze jí otevřít ani použít v PC. Nedodává se žádný obslužný program na SD kartě ani není v balení přístroje žádné CD ani návod jak postupovat. Já si žádný program za Kč 2000 kupovat nebudu neb ještě nevydělávám.

Když připojím navigaci přes USB objeví se na monitoru PC obsah karty, tj. jeden větší soubor, zřejmě předehraná mapa, se kterým nejde nic dělat a soubory prošlých tras, se dvěma příponami. Proč někdy ta někdy ona nevím. Tyto soubory lze využít pro přiřazení souřadnic k fotkám nebo zobrazení prošlé trasy na mapách. To je všecko. Ještě tu překopíruju "návod" dodávaný s kartou:

Na této kartě je předehraná mapa:
TOPO CZECH 1.20
případě smazání obsahu karty je možné opětovné hraní obsahu pouze za servisní poplatek. to mapu není možné používat na jiné kartě ani žívat v PC. Pro použití v PC je třeba dokoupit CD. rtu je možné zálohovat zkopírováním obsahu do čítače běžným způsobem.

Pravděpodobně pokud není v nastavení karty zaškrtnuta volba záznamu na kartu nahraje se to někam do útrob navigace, prošlou trasu lze vyvolat na displeji Garminu ale nevím jak jí najít pro přenos do PC, když na navigaci po připojení k PC zamrznou všechna tlačítka a v PC můžu jenom stáhnout obsah karty.

Původně jsem myslel že jsem tu volbu "uložit na kartu" zrušil omylem jak jsem si s přístrojem hrál, ale ono je to ošemetnější, zřejmě toto i jiná nastavení mizí samy.

Garmin jsem dostal k narozeninám od strejdy, on si ho koupil pro sebe ale po týdnu mu povolily nervy. Já mám nervy zatím dobrý a darovanému koni na zuby nekoukám.

Nikde žádné rady a žádný průvodce blbého uživatele, jak bývá u PC zvykem (s mapsource, funkční mapou v počítači a různými prográmky jsem to zkoušel taky, samosebou). Prošlé trasy jsem zaznamenával jen tak na zkoušku, nezáleží na nich. Že mě mašina neposlouchá jenom uráží mojí počítačovou ješitnost ObrázekObrázekObrázek, nijak mi to nevadí, stejně nevím k čemu ten zázrak techniky použít, kromě hledání pokladu. A navigaci na kole ale to si brzo při koukání na displej rozbiju hubu. Obrázek
Anonymous

Odeslatod Anonymous » 11.06.08 10:25 (St)

Zkusil jsem prošlou trasu otevřít a uložit znova - nic. Tak uložit nikoliv jako celou trasu, trochu jsem zkrátil začátek a konec - zase nic. Kontrolní záznam zpáteční trasy je v pořádku.

Jednalo se o trasu od metra do hospody a kontrolní trasu zpět, nezáleží na tom. Ale zneklidňuje mě to, kde je chyba? Co když se mi to stane při výstupu na Mount Everest, přece se tam nepodrápu znova. ObrázekObrázekObrázekObrázek
Anonymous

Odeslatod Jarous1 » 11.06.08 18:17 (St)

Nasnímané prošlé trasy se nazývají "stopy". A zaznamenávají se do vnitřní paměti GPS, do které se ale žádným programem nepodíváš, data můžeš jen přenášet semtam, ale v počítači neuvidíš co tam všechno ve skutečnosti je... Pak se samozřejmě mohou ukládat i do .GPX souboru na kartu, tohle ale musíš mít zapnuto. Pro každý den přístroj vytvoří jeden soubor, který má v názvu aktuální datum. I když těch stop máš za jeden den zaznamenáno více , tak se ukládají stále do toho jednoho souboru. V MapSource se to ale dá dobře rozlišit, tam už jsou v přehledu vidět pěkně jednotlivě... Je tam na to funkce pro přenos dat, jen si musíš správně zaškrtnout "stopy".

Všechno tohle ale musí probíhat v Garmin režimu přenosu, rozhodně ne v USB režimu, kdy mezi disky počítače vidíš i kartu z GPS. Tam je opravdu vidět jen mapový soubor .IMG a případně další .GPX se záznamy tras.
Máš v počítači nainstalované USB ovladače pro tu GPS ? Pro přenosy z karty snad nejsou potřeba, ale pro komunikaci s vnitřní pamětí GPS jsou nutné ! http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=591
Nejdřív nainstalovat, pak teprve připojit GPS...

Jestli se Ti něco zapíná/vypíná samo od sebe, tak bych v GPS nejdříve upgradoval firmware na nejnovější. http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=1599
Pro jistotu bych si ale nejdřív z karty zazálohoval mapy do PC... Jinak s tím budeš muset do Picodasu a máš to za 600,- Kč za znovunahrání Obrázek

Pokud ani tohle nepomůže, tak je GPS asi zralá na servis...
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod Anonymous » 11.06.08 19:54 (St)

děkuju moc za radu, už je to dobrý.
nějaké ovladače jsem hledal, ale na SD kartě, v navigaci kam jsem se nedostal, na garmin.cz. Na garmin.com jsem určitě taky koukal, ale asi jsem to poplet. Tak ještě jednou děkuji a já se pokusím časem vymyslet další hloupý dotaz.
Anonymous

Zpět na Garmin: GPS přijímače