Routing - routování

Vše co se týká železa značky Garmin.

Routing - routování

Odeslatod Mirda » 02.06.08 23:49 (Po)

Ahoj,

asi jsem méně chápavý, ale chtěl bych upřesnit co to vlastně znamená u navigací.

Routing je vlastně propojení jednoho bodu s druhým, ale co to znamená u navigací, co navigaci chybí, když neumí routing ?
Když bude v navigaci mapa ( např Metroguide ), která nemá routing, znamená to, že mě navigace nebude navigovat do danného místa ?

Omlouvám se za nevědomost :-)
Mirda
 
Příspěvků: 6
Registrace: 02.06.08 23:33 (Po)

Re: Routing - routování

Odeslatod Path » 03.06.08 0:10 (Út)

Routing lze do češtiny přeložit jako "navigace od křižovatky ke křižovatce". K routingu je zapotřebí digitální vektorová mapa, která obsahuje databázi uzlových bodů, tj. přesně napojené polygony představující jednotlivé komunikace. Přístroj s podporou routingu pak za pomocí matematického algoritmu prohledá databázi uzlových bodů (včetně jejich propojení) a vypočítá nejvhodnější trasu na základě uživatelových preferencí (kratší, rychlejší atd.). Pokud mapa neobsahuje data routingu, přístroj naviguje od bodu k bodu definovaných uživatelem přímo (vektor mezi dvěma body).

Routing je na mapách většinou to nejdražší, pokud má být tedy kvalitní. Z tohoto důvodu jsou ceny za mapy vysoké. Například si uživatelé často stěžují, proč mapa TOPO Czech nepodporuje routing po turist.cestách, ale málokdo si už umí představit, kolik kilometrů takových cest ve skutečnosti je. Každé křížení musí být naprosto přesné (cesty na sebe přesně napojeny), jinak routing nebude funkční nebo bude vykazovat nesmysly.

Naprostá většina současných přístrojů routing podporuje. Každý výrobce používá vlastní algoritmus výpočtu a drží si jej pěkně pod pokličkou. Klidně se tak může stát, že s naprosto stejnou mapou mohou dva přístroje různých výrobců vypočítat trasu jinak, zvlášť, když se nabízí více možností.

Snad to takovéto zjednodušení vysvětlení bude stačit Jinak mapa MetroGuide data routingu obsahuje, ale implicitně je routing pro použití v přístroji zakázán.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)


Zpět na Garmin: GPS přijímače

Kdo je online

Online uživatelé v tomto fóru: Brandwatch/Magpie [Bot], CommonCrawl [Bot], Facebook [Bot], Google [Bot] a 5 návštevníků.