CL adaptér

Vše co se týká železa značky Garmin.

CL adaptér

Odeslatod holubb » 21.04.08 18:46 (Po)

prosím o radu kde sehnat cl adaptér na garmin nuvi 200.dekuji
holubb

Registrace: 21.04.08 18:43 (Po)

Re: CL adaptér

Odeslatod Path » 21.04.08 20:27 (Po)

Podle této stránky (záložka Accessories) by se mělo jednat o part number: 010-10723-06.

Obrázek

Například tady máte přímý odkaz: http://www.gpscentrum.cz/index.php?page ... l&item=471

Nejprve si prověřte si tento part number u Picodatu Praha, s.r.o. (http://www.garmin.cz)
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod holubb » 22.04.08 15:08 (Út)

tak to jsem zrovna nemyslel, zajímá mně, zda je na trhu nějaký levnější adaptér.děkuji za případné info.
holubb

Odeslatod Path » 23.04.08 0:07 (St)

Pak můžete zkusit adaptér od jiných výrobců pro jiná zařízení. Google vám jich najde poměrně dost. Dejte si pozor, aby délka kabelu byla dostatečná a konektor otočený/zahnutý o 90°, jinak vám bude hrozit, že si jej časem ulomíte. Pojistka by měla být samozřejmostí. Měj jsem v ruce více neznačkových adaptérů, ale žádný mi nevyhovoval. Troufám si tvrdit, že pokud vám záleží na ceně, koupíte tento napájecí adaptér levněji v zahraničí. A originál!

Například zde jej mají za 29,95 USD a na Amazonu dokonce za 21,52 USD. To je velmi slušná cena.

Zkuste se tedy mrknou i na zahraniční e-shopy.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod holubb » 23.04.08 19:55 (St)

děkuji za vyčerpávající odpověď
holubb

Odeslatod hurkar » 29.04.08 8:39 (Út)

patch: Měj jsem v ruce více neznačkových adaptérů, ale žádný mi nevyhovoval.

Chcem sa opýtať v čom boli nevyhovujúce? Ja používam CL-USB redukciu ktorá pracuje 12-24 Vdc a dáva výstup 5,0 Vdc 500mA. V aute mám USB predlžovák k spetnému zrkadlu popod čalúnením a nabíja zatiaľ bez problému. Nabíjací čas je približne rovnaký (nemeral som to) a výdrž batérie je dostatočná (o výdrži bat. som sa zmieňoval nedávno v inom príspevku). Pozerám na orig Garmin Cl adaptér tak má out: 4.9-5.25 Vdc/1A . Zo začiatku som ho používal, ale vadil mi visiaci kábel a raz mi odtrhol prísavku s držiakom z okna... Som zastáncom orig. príslušenstva, ale musel som pristúpiť k kompromisu kôli pohodlnému ovládaniu a "oku lahodiacému" riešeniu nabíjania bez visiacích káblov. Mám dlhé predné sklo a inú vhodnejšiu polohu som nenašiel, tak som to vyriešil takto.

Obrázek Obrázek
Obrázek uživatele
hurkar

Registrace: 28.03.08 16:22 (Pá)

Odeslatod Monoid » 29.04.08 13:10 (Út)

Ja mel k Nuvi 760 obdobny adapter CL/USB (5V/500 mA). Prvy kus vydrzel asi 1 den, pak vyhorel. Druhy kus vydrzel 10 minut, pak vyhorel. Treti kus vydrzel cca 20 minut, pak bouchnul. Ten treti kus byl dlouhodobe pouzivany s jinou GPS a v obchode rikali, ze tento by mel byt urcite funkcni a vydrzet.

Je mozne, ze nuvi 760 ma trochu vetsi spotrebu nez starsi modely nuvi a ten adapter ho neutahne. Nebo je to na hrane a zalezi kus od kusu. Kazdopadne pri drobnem pretizeni adapteru by nemelo dojit k jeho zniceni...

Ten adapter jsem koupil primo v GPS centru Picodasu. Kdyz jsem ho menil poprve, tak rikali, ze prvni dodavka byla bez problemu, ve druhe je vsak vadna vetsina kusu...

Tak jsem zaskripal zuby a koupil predrazeny originalni zdroj.

Nuvi nastesti vse prezil.
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Odeslatod Path » 30.04.08 13:46 (St)

Já míval problémy spíše konstrukčního - kabel se lámal, kroutil nebo byl již předkroucený. U některých adaptérů se po čase doslova rozsypala zástrčka nebo nebyl dostatečně dlouhý kabel. Po čase vyhořelé LEDky (indikátor on/off) nebyly výjimkou. Netvrdím, že nelze použít neznačkový CL adaptér, ale pokud člověk sáhne vedle - typický murphyho zákon - nakonec stejně žádné peníze neušetří.

Omlouvám se za pozdní reakce na příspěvky, ale mám teď několik šibeničních termínů, které tak tak stíhám, resp. nestíhám.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Zpět na Garmin: GPS přijímače