Mapy v Nuvi

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Mapy v Nuvi

Odeslatod Path » 04.05.08 0:37 (Ne)

Aha, takže mapy jsou obráceně. K těm klíčům... Přes úschovnu jsem vám zaslal program, který vám řekne o jaký klíč se jedná a k jakému zařízení a mapě je určen. Ušetří vám to čas s jeho identifikací. Jen ho nikde nešiřte.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Hopkirk » 04.05.08 7:38 (Ne)

Mnohokrát děkuji - to jsou ale chytré hračky !!! Obrázek Oba klíče jsou "valid", jeden je na ID deset míst, ale není na můj přístroj (???), druhý je na ID 1 (???). Při pokusu včera jsem mapu v PC samozřejmě odemkl tím druhým. Bude asi lépe, když to překóduju na ten první klíč - už jsem zažil, co udělá Garmin nuvi 770 při přenosu neotevřených map !!! Celé se to zablokovalo v DEMO módu, nešlo vypnout "Simulace GPS signálu". V Pikodasu to naštěstí odblokovali a vysvětlili, co dělám špatně (přes prodejce). Jenže ono být poctivým je trochu drahá sranda - mapy SK, HU a HR (v jejichž podrobnosti by mohla být i CN Europa 2008 v základním vybavení), vyjdou celkem skoro jako nová navigace - cca 11 tis. Kč !!! Takže budu asi postupně dokupovat. Obrázek
Hopkirk

Registrace: 01.05.08 23:43 (Čt)

Odeslatod Path » 05.05.08 0:04 (Po)

Hopkirk napsal:Oba klíče jsou "valid", jeden je na ID deset míst, ale není na můj přístroj (???), druhý je na ID 1 (???)

Místo GrabKey zkuste zkontrolovat všechny klíče v souboru GarminDevice.xml (v přijímači ve složce Garmin). Nebo zkuste img soubor projet utilitkou GmapTool, která vám zahrnuté klíče zobrazí rovněž. Na rozdíl od postaršího GrabKey nepoužívá hrubou sílu. Taky je možné, že jste měl klíče definované v souboru *.unl. Pokud ano, v img souboru ten pravý obvykle nenajdete.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Hopkirk » 06.05.08 22:05 (Út)

Mnohokrát děkuji, ale GPS perfektně funguje, tak nemám odvahu to zbytečně rozvrtávat. Ty klíče jsou od výrobce (nebo prodejce), který tam ty mapy instaloval. Když to rozvrtám, budu muset opět navštívit servis (prodejce) a nic tím nezískám. Ještě jednou děkuji za cenné rady.
Hopkirk

Registrace: 01.05.08 23:43 (Čt)

Odeslatod Anonymous » 15.07.08 19:32 (Út)

Dobrý den.
Nevím, jestli to tak má každý, ale čím víc toho tady čtu, tak tomu tady míň rozumím... Omlouvám se za stupidní dotazy, protože se v tom zatím moc neorientuji...

Uvažuji o koupi této navigace:
http://eshop.dino-m.cz/produkty/garmin- ... atlas-crv7

1- Jen jsem trochu zmatený z těch map, které tam budou. Můžete mi někdo vysvětlit, jaký je mezi nima rozdíl?
Nebo, k čemu se hodí ta či ona? Pojedu do Norska a tak potřebuji západní Evropu podrobně, jakou mapu mi doporučujete pro ČR.?

2- Prosím, jak se na mapě u Garmina ukazuje na př., že za 250m odbočím do leva? Co vše se nechá dole pod mapou znázornit?
Kolega má TomTom a tam je takový šikovný pruh dole pod mapou s údaji o vlastní rychlosti a o budoucím směru trasy. Taky se tam schématicky ukazuje třeba průjezd kruháčem a pod.
Děkuji za rady.
Anonymous

Odeslatod Path » 16.07.08 13:48 (St)

ad 1) Mapa Evropy obsahuje také mapu ČR. Navíc s přístrojem získáte mapu ČR - ATLAST Czech - vyrobenou společností PICODAS Praha, s.r.o. Která mapa je pro vás vhodnější si budete muset vyhodnotit sám. Obě mapy jsou dobré, každá však trpí jinými neduhy. Data k Evropě dodává NAVTEQ, data pro ATLAS Czech dodává CEDA (stejně jako TomTomu).

ad 2) Zkuste si na youtube vyhledat nějaká videa k tomuto zařízení. Na serveru navigovat.cz v minulosti napsal Marek Lutonský recenzi. Přečtěte si ji.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 01.08.08 16:17 (Pá)

dobry den,
menil jsem mapy v garminu nuvi 660, predem jsem zalohoval celou slozku garmin a pak odstranil soubory s mapami a nahral nove s licencnim klicem pro id tohoto garminu. At delam co delam tak to hlasi nelze odemknout mapy. A to i pri obnoveni zalohy. nevite nekdo co s tim. Dik.
Anonymous

Odeslatod Anonymous » 02.08.08 13:35 (So)

chyba byla ve spatnem id pristroje
Anonymous

Odeslatod Incze » 29.06.11 15:19 (St)

Dobrý den, Mám navigaci Garmin nuvi 3760T, Pokud si pres MapSource ulozim do navigace mapy napriklat TOPO Czech na pametovou kartu. Mapy mam odemcene. Mapy ulozene v navigaci na pametove karte nevidim v polozce menu Me Mapy. Mam mapy hledat nekde jinde nebo musim neco nastavit?
Incze

Registrace: 29.06.11 15:11 (St)

Odeslatod Path » 07.07.11 10:46 (Čt)

Toto téma se tu řešilo už několikrát. U tohoto typu navigace doporučuji vygenerovaný soubor gmapsupp.img z aplikace MapSource přejmenovat na nějaký vhodný název (např. atlas_2011.img) a přesunout do složky s názvem Map. Je jedno jestli tato složka bude v navigaci nebo na paměťové kartě, záleží na tom, co preferujete.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Předchozí

Zpět na Garmin: GPS přijímače