Mapy v Nuvi

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Mapy v Nuvi

Odeslatod Path » 15.04.08 7:49 (Út)

Buďto si ji nainstalujte na SD kartu (nainstaluje se do x:\Garmin\gmapsupp.img) nebo ji nainstalujte společně s mapou Atlas Czech do nuvi (v MapSource před odesláním do nuvi označíte všechny mapové segmenty TOPO Czech a následně Atlas Czech). V druhém případě se vám vytvoří jeden kompilovaný soubor gmapsupp.img, který obsahuje dvě mapy. Obě budou v nuvi zobrazeny samostatně.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Jork » 15.04.08 19:52 (Út)

Navigace funguje,děkuji.
Dovolil bych si ještě využít tohoto tématu ještě s jedním dotazem. Uvažuji o koupi tur.mapy TOPO Czech,jelikož o tom vím málo optám se: pokud budu mít TOPO Czech nainstalovaný v navigaci Nuvi 300 budu moci tuto navigaci s mapou využít v terénu v přírodě, pokud ano je nějaká možnost externího napájení (navigace)? Bude třeba nějaký doplňující sofwer do mapy?
To je tak vše co by mne zajímalo. Moc děkuji za Vaší odpověď a radu.
Garmin Nüvi 300, Oregon 450, CNE NT 2011.2, AtlasCzech PRO 2010, TOPO Czech Pro 2010
Trip & Waypoint Manager
Obrázek uživatele
Jork

Registrace: 10.03.08 8:32 (Po)

Odeslatod Path » 16.04.08 1:08 (St)

Žádný extra SW nepotřebujete. Používat automobilovou navigaci na tripy do přírody spíš nedoporučuji, i když netvrdím, že se použít nedá. Jen není na takové podmínky stavěná. Typ vestavěného akumulátoru a jeho kapacita se vysloveně do těchto podmínek nehodí - čím více ji budete ždímat energii nadoraz, tím více se vám zkrátí životní cyklus aku. O samotné konstrukci přijímače nemluvě. Jeden pád na zem, může být i pádem posledním. Držení je nepohodlné, plášť není odolný proti vlhkosti a prachu. Pro turistiku bude mnohem lepší poohlédnout se po nějakém outdoorovém modelu (řada Extrex, GPSMAP 60/70, Colorado, případě Edge pro fitness).

Na externí napájení v terénu rovnou zapomeňte.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Jork » 16.04.08 5:19 (St)

Děkuji,vyléčil jste mne. Mapa TOPO se nahrává do navigace samostatně nebo se nějak propojí s Atlasem Czech 7 ?
Garmin Nüvi 300, Oregon 450, CNE NT 2011.2, AtlasCzech PRO 2010, TOPO Czech Pro 2010
Trip & Waypoint Manager
Obrázek uživatele
Jork

Odeslatod Path » 16.04.08 7:04 (St)

Už jsem na to odpovídal o čtyři příspěvky výše.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Jork » 16.04.08 7:39 (St)

Omlouvám se Vám a děkuji
Trip & Waypoint Manager
Obrázek uživatele
Jork

Odeslatod Monoid » 16.04.08 10:06 (St)

Mozna bych s koupi Topo jeste chvili pockal. Nekdy brzo by mela vyjit nova verze a pokud se nepletu tak prechod na vyssi verzi nebude zdarma. Zkuste se na to preptat v Picodasu, treba bude pro nedavno aktivovane mapy update zdarma.

Jinak Nuvi muzete dat do nepromokaveho pytliku (AquaPack) a i ten externi zdroj by sel pribastlit. Ale rozhodne je lepsi mit outdoorovou GPS. Krome toho, ze jsou vodeodolne, tak jsou take odolne mechanicky. Ma GPSmap 60CSx mi mnohokrat upadla na zem. Nuvi by neprezilo ani jeden z techto padu.

Jedina vyrazna vyhoda nuvi oproti turistickym GPS je velky display.

Pokud byste se odhodlal koupit jeste turistickou GPS, tak si kupte nekterou z novejsich s citlivym cipem SIRF a moznosti pouzivat externi pametove karty.

Starsi GPS (hlavne starsi verze rady eTrex) maji problem zachytit druzicovy signal pri zhorsenych podminkach (v hustsich lesech po desti, horsky teren, mestske kanony). A externi pametova karta je dulezita proto, ze GPS bez ni maji pro dnesni potreby velmi malou pamet na mapy.

Pokud chcete usetrit, tak bych klidne koupil GPS z druhe ruky. Jeste pozor, jsou evropske a americke verze. Americke verze jsou lacinejsi, ale nemaji ceske menu (to se sice da nejakym programkem aktivovat, ale po nahrani noveho firmware se to musi udelat znovu) a nemaji zakladni mapu pro Evropu (ta se da nejit na internetu a doinstalovat). Takze resitelne to je, ale s tou evropskou verzi je jednodussi zivot, nemusite neustale myslet na to, ze kdyz nahravate do GPS mapu, tak je dobre pridat i tu zakladni mapu Evropy.
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Odeslatod Hopkirk » 02.05.08 23:52 (Pá)

Mám stejný problém jako Jork - ačkoli návody v tomto vlákně jsou asi vyzkoušené, u mého nového G. nuvi 770 to nefunguje. Když přejmenuju na SD kartě soubor gmapsupp.img (řádně a legálně nainstalovaný soubor map Atlas Czech 7 NT pomocí MapSource) na gmapprom.img nebo gmapprom1.img, v seznamu map se tyto prostě neobjeví. Nemůže to být vada přístroje? Když to přejmenuji na původní název, opět je v seznamu. Mám v plánu nahrávat takto ještě další mapy, takže to bych musel vždy nahrávat celý blok znovu? Obrázek
Děkuji za radu či pomoc. Obrázek
Hopkirk

Registrace: 01.05.08 23:43 (Čt)

Odeslatod Path » 03.05.08 1:49 (So)

Pozor, gmapprom na SD kartě je podporováno pouze některými přijímači (a navíc se to může lišit verzí firmware) a nuvi 770 mezi ně nepatří. Pokud se tedy nezobrazuje mapa v gmapprom.img na kartě, nechte ji v gmapsupp.img. Pokud se nemýlím (když tak mě opravte), tak nuvi 770 by mělo mít dvě mapy instalované takto:

* gmapprom.img - CN Evropa
* gmapprom1.img - CN Amerika
* gmapbmap.img - Základní mapa světa (Atlantik + Pacifik)

Zbývají vám tedy k dispozici dvě volné pozice pro mapsety souborů gmapsupp.img v zařízení a na kartě. Pokud jednu z map CN dlouhodobě nepoužíváte, můžete si ji zálohovat např. na DVD, ze zařízení odstranit a získat tak třetí pozici nebo ji přesunout na SD kartu a přejmenovat na gmapsupp.img.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Hopkirk » 03.05.08 12:03 (So)

Děkuji za vysvětlení i návod. něco podobného jsem tušil ale neuměl jsem to tak technicky a věcně popsat.

Path napsal:Pokud se nemýlím (když tak mě opravte), tak nuvi 770 by mělo mít dvě mapy instalované takto:
* gmapprom.img - CN Evropa
* gmapprom1.img - CN Amerika
* gmapbmap.img - Základní mapa světa (Atlantik + Pacifik)

Mám dojem, že gmapprom1.img je CN Evropa (cca 1,4 GB a obsahuje 2 klíče - GrabKey) a gmapprom.img je CN Amerika (cca 1,0 GB a neobsahuje žádný klíč - GrabKey).

Chci v PC (MapSource) nainstalovat a legalizovat CN Evropa 2008 pomocí jednoho z těch dvou klíčů, abych mohl vytvářet trasy přímo v PC. Snad se mi to povede - návod na to tu někde je - tak mi držte palce. Děkuji.
Hopkirk

Registrace: 01.05.08 23:43 (Čt)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače