Garmin a adaptéry USB-RS232

Vše co se týká železa značky Garmin.

Garmin a adaptéry USB-RS232

Odeslatod Path » 09.04.08 4:09 (St)

Nutně k jedné práci potřebuji 5Hz GPS přijímač a velmi vhodnou volbou byl logicky OEM model Garmin GPS 18 5Hz. Bohužel je tento model zakončen SH konektorem, takže jsem požádal šikovného známého, aby mi na konec 5m přívodu připojil RS232 včetně konektoru na napájení.

Obrázek Obrázek Obrázek

Celý můj problém byl ovšem s připojením GPS přijímače k notebooku přes rozhraní RS232, které samozřejmě už u mého modelu chybí. Zaběhl jsem si tedy koupit kabel s převodníkem USB to RS232 a kdo by to řekl, nic nefungovalo. Po připojení GPS do tohoto převodníku do USB portu a následném otevření portu COM moje PC (Win Xp) zatuhlo a nepomohlo nic jiného než restart.

Tímto bych chtěl otevřít téma, kde by se uživatelé mohli podělit o vlastní zkušenosti s připojením GPS přes RS232.

Replikátory portů: nepomohlo, tato GPS komunikuje na úrovni TTL.

Adaptér který mi nechodil

USB-RS232 HL (Huge Pine), výrobce: China, Zakoupeno: GM Eletronic, cena: cca 350,- Kč, kat.č.: 752-587.

Zkoušel jsem stáhnout i jiné ovladače, ale bohužel nic nepomohlo. Dokonce mi PC (případně aplikace) tuhlo, pokud jsem otevřel port bez připojené GPS. Ilustrační obrázek (krabička měla modrobílou barvu) :

Obrázek

Adaptér, s kterým tato GPS pracuje korektně

Aten UC232A, výrobce: Aten, cena: cca 300,- Kč

Mám jej zapůjčený, tak nevím jak je to v současnosti, ale na přiloženém CD byly ovladač pouze pro Win 98, 2000, které s XP nespolupracuje. S použitým ovladačem pro Win 2000 se po připojení GPS a otevření COM zobrazil Blue Screen. Po stažení ovladače pro XP z webu výrobce vše šlape jako po másle.

Obrázek
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: Garmin a adaptéry USB-RS232

Odeslatod Anonymous » 12.04.08 13:55 (So)

Tak jsem vcera v Mironetu zakoupil "USB to Serial port convertek cable" od firmy GEMBIRD.

Drivery maji pro 95 OSR2/98/2000/XP. Ja to zkousim na XP s GPS 60CSx.

Pracuje to, ale s vyhradami. Do Mapsource mahu nahrat waypointy bez problemu. Pri nahravani tracku mi to zpocatku kolabovalo po asi ctvrthodine u cca 75% tracklogu. Pozdeji drive.

V SA Watch mi to bezi asi 2 hodiny bez zretelneho problemu.

Pripada mi, ze by problemy mohly souviset s napajenim nebo zatizenim. Pri stahovani dlouheho tracklogu bud trohu spadne napajeci napeti, nebo se nejaka soucastka trochu zahreje a zacne fungovat trochu jinak.... Take je mozne, ze proste a jednoduse je import do Mapsource napsany prasacky a nedokaze se zotavit i z drobneho vypadku komunikace...

V GPS mam 2 tuzkove NiMh clanky. Takze to pracuje na cca 2.4-2.5 V. Na 5 V by to melo pracovat lepe, ale jak rikam v SA Watch zatim bez problemu.
Anonymous

Odeslatod Path » 14.04.08 2:58 (Po)

Monoid napsal:Do Mapsource mahu nahrat waypointy bez problemu. Pri nahravani tracku mi to zpocatku kolabovalo po asi ctvrthodine u cca 75% tracklogu. Pozdeji drive.

A přes Garmin Communicator API se stáhne track celý? Link na testovací stránku
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 14.04.08 10:36 (Po)

Ta stranka mi hazi chybu "PluginNotInstalledException: Garmin Communicator Plugin NOT detected.".

Stranka se zobrazi, ale nahore je ta hlaska a ovladaci tlacitka jsou vysedla. Ted nemam cas hledat, co nainstalovat. Tak az vecer.

Jinak zkousel jsem to i s dalsim NMEA loggerem - VisualGPS. Sice mi jednou spadnul a koneckoncu i SA Watch jednou prestal logovat, ale to mohlo byt i tim, ze mi PC spadlo do sleep modu...

VisualGPS mi bez problemu bezelo a logovalo NMEA asi 2 hodiny nez jsem to vypnul. Baterky v GPS masince uz byly na posledni carce.

Jeste vecer zkusim rozchodit to API. Take jsem zkusil nahrat tracklog do Waypoint+ a tam se mi nahrani vsech 10.000 bodu podarilo, o chvili pozdeji do MS pouze 10% z nich. Takze mozna, ze ten adapter nepracuje uplne korektne, ale 3 programy s nim v pohode pracuji a pouze MS ma problem pri stahovani vetsiho objemu dat.
Anonymous

Odeslatod Anonymous » 14.04.08 18:12 (Po)

Tak jsem ten Garmini plugin nainstaloval a testovaci stranka se tvari, ze vse funguje dobre. Pristroj GPS to spravne identifikuje.

Tracklog, body a trasy se stahnou a pak se zobrazi na interaktivni mape.

Takze je nejspise nejaka drobna bota v Mapsource v nahravani dat pres COM port... To uz asi nikdo ani netestuje, protoze si rikaji, ze to prakticky nikdo nepouziva. Kdo by taky cekal ctvrt hodiny na stazeni tracklogu, kdyz pres USB to ma za par vterin.
Anonymous

Odeslatod Path » 14.04.08 19:39 (Po)

Zajímavé. Bohužel teď nemám po ruce kabel pro RS232, ale půjčím si ho a určitě to s importem ze 60CSx do MapSource vyzkouším. Jestli to bude dělat takové chyby i mě, pak budeme muset do Garminu poslat echo.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 08.06.08 9:53 (Ne)

Dobrý den.
Jsem starší člověk a někde jsem udělal chybu. Jen TU jsem našel zmínku o GPS18. No a tak prosím o radu. Mám GPS18-USB, k tomu "1x Garmin Setup CD City Select ver 4.0 , 3x City Select Europe MapSource ver 7 , 1x CONAN GPsk map ROADS ver 4.0 " no a notbook (podle mě na to stačí - dvoj jadrový Intel). Když jsem vše (asi i zmateně) nainstaloval a poodemykal 25ti míst. klíči tak to začalo chodit. V Map source se po levé straně nacházely záložky "Routes,Tracks,Maps,Wayponts,GPS" Po volbě GPS se objevil panel s kompasovou rúžicí a po chvilce načtení satelitú šipka na středu mapy ukazovala moji polohu a směr pohybu a videl jsem i moje souřadnice. Velice spokojeně (jak jen to mohlo jít s notbookem po lese - nesmějte se mi moc) jsem se věnoval geocachingu.....ale minulý týden jsem si nainstaloval SK Roads v5 a záložka GPS se stratila a MapSource se poslovenčil .... No a už jsem těsně před rozmlácením veškeré elektrotechniky v mém dosahu,a záložka GPS NIKDE... přeinstalováno, poodemykáno a NIC, slovenština v MapSource tvrdošíjně odolala a záložka GPS se definitivně stratila ! ! Dá se s tím jeětě něco udělat a nebo to zahodit i s počítačem ? ? ? ? ?
Poradíte mi někdo, prosím...? ? ? ? ? ?
Anonymous

Odeslatod Path » 08.06.08 15:39 (Ne)

Hlavně nic nerozbíjejte :) Záložka GPS byla v novějších verzích MapSource vypuštěna, tzn. s instalací některou z map se vám rovnou aktualizoval i MapSource na vyšší verzi a proto zmizela.

Nevím teď přesně, jak je to u slovenské mapy SK Route, ale je možné, že autoři přímo přeložili původní jazykovou knihovnu do slovenštiny. Proto jej asi stále máte v SK.

Doporučím vám stáhnout a nainstalovat poslední verzi MapSource, ale zatím nestahujte betu. Stačí verze 6.13.7 (zde). Tím zmizí vaše problémy s lokalizací do češtiny.

K navigaci s GPS18 můžete místo MapSource využít Garmin Mobile PC, ale bohužel se jedná o komerční SW nebo starší produkt nRoute. Všechny mapy, které byste chtěl s GPS18 použít, musí být odemknuty na toto zařízení. Samozřejmě existují i další produkty pro PC, které nejsou od Garmina...

Prosím, příště raději založte nové téma. Toto je věnováno adaptérům USB- RS232.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 06.07.08 20:33 (Ne)

Dobre rady som pobral aj odtialto tak po odskusani kabla http://www.alza.sk/redukce-usb-seriovy-com-d42710.htm som zistil ze aj tento typ funguje uplne korektne.
Anonymous

Zpět na Garmin: GPS přijímače