Použití power bank u navigace Garmin

Vše co se týká železa značky Garmin.

Použití power bank u navigace Garmin

Odeslatod SophiaL » 22.10.16 6:46 (So)

Prosím, zda někdo nemáte nějaké zkušenosti s použitím power bank u navigace Garmin.
Použiji-li v autě navigaci a napájím tuto přes zásuvku zapalovače, funguje navigace perfektně. Na kolo je tento způsob napájení nepoužitelný a tak jsem chtěl použít power bank. U telefonů to funguje.
Mám ještě starou navigaci Garmin 250 W Nuvi a na hotline mi řekli, že mají v podstatě speciální kabel s jiným zapojením pinů, který umožňuje současné napájení ( dobíjení ) i provoz při použití v automobilu. Ale normální kabel z power bank fungovat nebude a schéma zapojení mi také dát nesmějí.
Děkuji všem, kdož by dokázali poradit, jak získat nějaký kabel s koncovkou USB starého typu, aby ten přenos fungoval? latest ringtones, zedge ringtones, popular ringtones
Naposledy editoval SophiaL dne 30.12.16 8:56 (Pá). Počet editací: 1x.
SophiaL
 
Příspěvků: 3
Registrace: 21.10.16 11:57 (Pá)

Re: Použití power bank u navigace Garmin

Odeslatod nuvi_joe » 22.10.16 18:55 (So)

Nevím, zda používání této autonavigace je vhodné na bicykl... Přístro jej dost těžký a jeho uchycení na kolo nebude jednoduché - originální úchyty neudrží tu váhu při otřesech. Na denním světle na displeji není skoro nic vidět. Ale to je tvoje volba.

Garmin se chová tajuplně: pro současné napájení i nabíjení je možné použít běžný "počítačový" USB kabel s koncovkou mini USB na straně navigace. Po připojení ke zroji a zapnutí posuvným spínačem (pozor, zdroj musí mít 5V!) se nejdříve spustí navigace jako po připojení k počítači, tj, ukazuje jen ikonu počítače. Počkáme chvíli a posuvným spínačem pohneme na ZAP ještě jednou. Navigace se spustí do normálního navigačního režimu a současně je napájena jako z nabíječky. To, že se nabíjí, signalizuje nepřítomnost ikony baterie v horním pruhu displeje.
Toť vše.
Ano, pro správné firmou doporučené nabíjení je nutné mít originální nabíječku i s kabelem, který má v konektoru vestavěný odpor, kterým se hlásí jako "nabíječka" a nepřepne se do režimu počítač.
nuvi_joe
 
Příspěvků: 125
Registrace: 06.06.09 20:46 (So)


Zpět na Garmin: GPS přijímače

Kdo je online

Online uživatelé v tomto fóru: CommonCrawl [Bot], DotNetDotCom.org [Bot] a 5 návštevníků.