Jaké hodinky s GPS a ....

Vše co se týká železa značky Garmin.

Jaké hodinky s GPS a ....

Odeslatod Květy » 02.01.16 19:58 (So)

Ahoj,
zahrávám si s myšlenkou, že bych svůj aktuální "sporttester" od Garminu vyměnil za něco promakanějšího a nechával tak při běhu mobil doma. Možnosti tu jsou, ale nedaří se mi najít hodinky od Garmina, které by zároveň přehrávali přes bluetooth písničky do sluchátek. Existuje vůbec něco takového?

Díky za odpovědi a přeju fajn vstup do nového roku.
Květy

Registrace: 02.01.16 19:53 (So)

Re: Jaké hodinky s GPS a ....

Odeslatod thomas007 » 05.01.16 13:31 (Út)

Neexistuje. Existují pouze hodinky, které přes bluetooth umí ovládat přehrávač hudby v mobilním telefonu. ;)
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod Květy » 05.01.16 20:09 (Út)

Viď, taky jsem od Garmina nic nenašel. Od Tomtoma ano, ale mám rád Garmin :D Už jsem koukal i po Fénixech, ale téměř všichni jsou nespokojeni s přesností měření, takže bez přehrávače do nich nejdu.

Kdyby někdo časem na takové hodinky narazil, ocením, když dáte vědět. :idea:

:arrow: Děkuju za odpověď...
Květy

Odeslatod thomas007 » 06.01.16 17:36 (St)

Fénixy mam a používal jsem i jiný značky (vyšší řady) a ty přístroje jsou co se týká GPS víceméně nastejno. I když... V horách nebo v místech kde jsem měl horší signál, když mám zapnutý GPS i Glonass, jsou fenix dle mý zkušenosti lepší. S výdrží na baterku s GPS nevím o zařízení, který by bylo srovnatelný s f3, většinou je ten rozdíl dost velkej.

Myslím si, že hlavní problém je v tom, že lidi počítaj s tim, že takhle malinkatý zařízení na ruce jim ukáže kudy šli přesně na metr. Neukáže. Přesnost/síla GPS signálu je kolísavá a je krom jiného ovlivněná zastíněním nebo odrazama od budov atd. Někde můžeš mít přesnost 5-10m ale o pár metrů dál díky odrazu tu může uskočit. To je prostě vlastnost civilního GPS. Armádní je samozřejmě úplně někde jinde.

Já bych nic s integrovaným přehrávačem nechtěl už jen kvůli tomu, že by mi to pak nevydrželo třeba celodenní cyklovejlet.
Obrázek uživatele
thomas007

Odeslatod Květy » 06.01.16 22:08 (St)

Jasně, na celodenní výlet vezmu tur. navigaci, mobil a pod. Ty hodinky bych rád opravdu na běhání, ať jsem co nejlehčí.
Ta (ne)výdrž mě překvapuje. Někde jsem četl dlouhou výdrž, ale to tedy bylo bez GPS. :oops:
Díky
Květy

Odeslatod thomas007 » 07.01.16 15:27 (Čt)

Pokud myslíš ty Tomtomy tak ty jsem ještě v ruce neměl, ale nemyslím si že se zapnutou GPS a ještě přehráváním hudby zvládnou fungovat uváděnejch 11h.

Fenixy mi vydrží, podle toho jak častý záznam mám nastavený a kolik ext.čidel připojených zhruba 12-16hodin. Používám na pěší vejlety čidla teploty a tepu a na kole pak tep, teplotu, kadenci a rychlost.
Obrázek uživatele
thomas007

Odeslatod Květy » 07.01.16 19:06 (Čt)

Myslel jsem Fenixy, a ty jim dáváš pořádně zabrat :D Mě by stačil připojit snímač tepu. No což, počkám na fenixy 4, třeba "vymyslí" novou baterku :bigwink:
Květy

Odeslatod thomas007 » 08.01.16 11:16 (Pá)

Květy napsal:Myslel jsem Fenixy, a ty jim dáváš pořádně zabrat...

Nj chodím pěšo, jezdím na kole a letos snad začnu ještě chodit plavat (až se konečně donutim vstát ráno před prací ;) ). S fenix4 bych zatim moc nepočítal vzhledem k tomu jak obrovské updaty přišly na fenix3 a taky vzhledem k tomu, že byly představený nový verze těchhle hodinek. ;) koukni na Garmin Blog http://garmin.blogs.com/my_weblog/2016/01/introducing-the-expanded-f%C4%93nix-3-lineup-.html#.Vo9-R1L-U0U.
Obrázek uživatele
thomas007

Odeslatod Květy » 10.01.16 21:13 (Ne)

Tak jsem si přečetl recenzi od Radka Brunnera a musím říct, že se mi Fenixy 3 líbí mnohem víc než předtím. Dokonce popírá problém s přesností záznamu, tzn. třeba na maratonu (na který zatím nemám) rozdíl pouze 200 metrů.

thomas007 napsal:... že byly představený nový verze těchhle hodinek ...
Tím myslíš stále stejné Fenixy 3, jen s updatem? Jinou verzi nemůžu najít.
Květy

Odeslatod Jarous1 » 11.01.16 0:27 (Po)

Novější verze se jmenuje Sapphire. Vůči předchozí to má nějaké funkce navíc, safírové sklíčko a nabízejí k tomu i kovový řemínek.
No, koukni se na jejich porovnání radši sám. Anglické sem dávám proto, že na českých stránkách to mají tak zredukované, že tam se rozdíly mezi nimi vůbec nezjistí :?
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače