.

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin nüvi 56 - problémy s navigováním

Odeslatod thomas007 » 20.07.15 11:39 (Po)

Sebral jsem v práci kolegovi nuvi 56 a normálně po R10 naviguje (dal jsem navigovat na Mladou Boleslav z Břevnova). Jen nevim jak sem vložit obrázek a nahrávat ho někam a pak sem vkládat teda řešit nehodlám.
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod Jarous1 » 20.07.15 11:45 (Po)

Rubic Ti tady ráno něco odpověděl, ale už to tu zas není :)

Když tak koukám na to Tvoje nastavení, tak tam opravdu máš chyby :bigwink:
Nesmíš mít v objížďkách "dálnice", protože v terminologii Garmina, a pro místní české rozdělení komunikací, dálnice = (silnice 1. třídy a rychlostní komunikace), máš to napsané v tom odkazovaném návodu. Takhle jak to nastavuješ se to bude vyhýbat všem těch silnicím 1. třídy a rychlostním komunikacím, což asi ta R10 bude, že?...
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod thomas007 » 20.07.15 13:02 (Po)

Jarous: Tak jeho nastavení jsem, pravda, nezkoumal. Prostě jsem to sebral kolegovi kterej měl nastaveno navigování na "kratší čas" a správně objížďky jelikož nemá prvního Garmina a normálně to šlo. Takže to bude prostě tim nastavenim objížděk :bigwink:
Obrázek uživatele
thomas007

Odeslatod konf14 » 20.07.15 20:55 (Po)

Jarous1 napsal:se to bude vyhýbat všem těch silnicím 1. třídy a rychlostním komunikacím

Konečně jeden od kterého jsem to pochopil. Ostatní jen pindali, že to mám blbě nebo že mám blbě Objížďky, ale neřekli jak.
A mně nedošlo, že výraz "Vyhýbat se" má stejný význam jako výraz "Objížďka". Za celý rok, co mám "42", jsem tuhle položku nenastavoval. Ani jsem dodnes netušil k čemu je-objížďka prostě objíždí nějaký úsek a to jsem neřešil. Dnes jsem se podíval do "42" a tam byly objížďky z výroby nastavené podle návodu 00019 - tak proto o nich za ten rok nic nevím...
:)

U blbé "56" byly nastavené naopak.

Logicky jsem předpokládal, že když v položce "Objížďka" mám zaškrtlou "Dálnici", tak navigaci povoluji jezdit (objíždět něco) po dálnici.

Matlové z Garmina by vlastně ani nemuseli vydávat radu 00019, kdyby přístroje už tak nastavili z výroby - když už tedy idiotsky zaměnili výraz "Vyhýbat se" za výraz "Objížďka".

Takže můj příspěvek se nese v duchu tohoto tématu: Garmin nüvi 56 má problémy s navigováním.
konf14

Registrace: 19.07.15 9:21 (Ne)

Odeslatod Jarous1 » 20.07.15 21:41 (Po)

:)

Tak pozor, zrovna u téhle navigace, jak jsem se snažil pochopit z návodu, by se měly vyskytovat oba dva pojmy, jak "vyhýbat se", tak i ta "objížďka".
"Vyhýbat se" je pro standardní plánování tras, tam se nastavují všelijaké ty kategorie cest, které NEmá použít pro výpočet.

"Objížďka" by tam ale měla mít trochu jinou funkci, a sice operativně uživatelsky moci zakázat nějaký úsek cesty. Typicky nějakou uzavírku na cestě, o které víš, a do které nechceš aby Tě ten výpočet příště nasměroval znovu. Prostě tomu kusu cesty se vyhne a trasu bude počítat jinudy.

EDIT: Tohle se tam asi jmenuje "uživatelské objížďky"...

Co se týče názvosloví, a vůbec celého překladu do češtiny, na to je Garmin dost často opravdu machr :D Buď to má přeloženo nevhodně, existují mnohem vhodnější, a hlavně srozumitelnější, výrazy, a jindy uživatele moří opravdu příšernými třípísmennými zkratkami, které chápe asi jen on sám :( Asi bys valil oči co také dokáže z displeje na českého uživatele vyskočit třeba u kamery VIRB Elite :) Hned jsem si to přepnul do angličtiny, protože skoro polovinu českého menu mám fakt problém pochopit :D Ono je to někdy způsobeno i tím, že na jednotlivé položky je předem daný a omezený počet znaků. A pak holt musí nastoupit ty hrozné české zkratky, no...

No, a pak ten, pro neznalé, už klasický problém "dálnice" vs "placené silnice" :bigwink:
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Odeslatod konf14 » 20.07.15 23:22 (Po)

Chtěl jsem tě odkázat na staré příspěvky, kde jsem ofotil celé menu, ale jak zjišťuji, jsou pryč.
Teď už mi dává smysl tvoje poznámka:
Obrázek

Ale objevil jsem v seznamu uživatelů 2 týpky:
Obrázek
Obrázek

Tady se o Garminu nic pořádného nedozvíš, když to garmiňáci cenzúrujou.
Jsem tu od včera nový, ale dnes naposled. Sbohem.
konf14

Odeslatod Jarous1 » 21.07.15 0:46 (Út)

Ale houbeles, hned v tom vidíš něco, co tu není...
Naopak můžeme být rádi, že se tu občas vyjádří i někdo "přímo od zdroje". Přeci jenom se některé tak podrobné věci na jejich oficiální stránky už nevejdou...

Rubic si jenom rejpnul do Tebe ;) To nebylo vůbec nic proti Garminu aby ho hned někdo musel cenzurovat... Doteď to mám ještě natažené v RSS čtečce, tak vím o čem mluvím. Podle mne to smazal on sám.
Cenzura tady, pokud vím, nikdy nebyla...
Jarous1

Odeslatod konf14 » 21.07.15 6:18 (Út)

Jarous1 napsal:Ale houbeles, hned v tom vidíš něco, co tu není...

Tak proč zmizely příspěvky?
Ale usoudil jsem (svou konspirační teorii opustit nehodlám), že se s fórem nerozloučím. Protože včera mi odpověděli z podpory.garmin, už podruhé, a na otázku, kterou jsem ji pokládal už před jejich první odpovědí. Já jim tam totiž peru asi jeden mail denně-těch chyb je v navigaci spousta. Tak je mi podezřelé, že si na mne po týdnu vzpoměli...
S tou čtečkou RSS to je dobrý nápad, zkusím to vykoumat...
konf14

Odeslatod Rubic » 21.07.15 8:33 (Út)

Ahoj, Jarouš1 má pravdu, svůj poslední příspěvek jsem smazal sám. Není mi potřebné druhou stranu nasírat, když jsem poznal, že druhá strana nevnímá, co se mu říká.
Ale ještě se zeptám. Nemá ta Tvá 56 přijímač dopravních informací zapnutý v automatice? V návodu na str. 11 je uvedeno jak se zapíná a vypíná "Doprava". Tomu by nasvědčovala Tebou zvolená trasa po R10, která Ti před Prahou uhnula. V té době byla byla u Prahy na R10 havarie kamionu. Zkus tu stejnou trasu dnes.
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.1.4.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod thomas007 » 21.07.15 10:46 (Út)

Sdílíš a šíříš tu hlouposti. Stačí se podívat dole na hlavní straně fóra na seznam posledních návštěvníků a nebo taky na seznamy skryté pod linky Legenda: Administrátoři, Globální moderátoři, Moderátoři hned bys věděl kdo je admin nebo moderátor. Btw v detailu uživatele OC LETNANY je "Poslední návštěva:
28.04.14 12:08 (Po)"

konf14 napsal:Já jim tam totiž peru asi jeden mail denně-těch chyb je v navigaci spousta. Tak je mi podezřelé, že si na mne po týdnu vzpoměli...

A určitě bude tvůj e-mail jediný, který musejí v rámci podpory řešit, že ano? Lidi si neuvědomujou, že tam jsou pro celou ČR. Přijde mi to jak ten požadavek na "zázraky na počkání, nemožné do dvou dnů"
Obrázek uživatele
thomas007

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače