Garmin nüvi 55 LM

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin nüvi 55 LM

Odeslatod Veruska » 22.07.15 18:46 (St)

Dobrý den dnes jsem si koupila tuto navigaci zajma me jestli musím hned přes počíta udelat tu instalaci nebo mužů ji používat i bez toho? Děkuji za odpovedi
Veruska

Registrace: 22.07.15 18:41 (St)

Odeslatod pedroo » 22.07.15 19:44 (St)

Asi by to chtělo připojit, zaregistrovat na garmin.cz, a uvidíte zda to samo najde aktualizace..
pedroo

Registrace: 29.12.12 13:11 (So)

Odeslatod thomas007 » 23.07.15 9:07 (Čt)

Já bych řekl spíš než garmin.cz tohle:

http://podpora.garmin.cz/index.php/kb/article/000109
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod konf14 » 23.07.15 9:57 (Čt)

Veruska napsal:mužů ji používat i bez toho?

Můžeš ji používat bez aktualizací, ale spíš než aktulizace bude prioritní nastavení. Se starými mapami bude navigovat blbě, se špatným nastavením taky, ne-li ještě hůř...
:)

Omílalo se to tady na fóru x-krát, víc lidí si stěžovalo, že nepochopilo nastavení (já byl jeden z nich), ale náhledy sem ještě nikdo nedal.
Tak to zkusím já. Mám "56", což je skoro úplně to samé. A taktéž předpokládám, že i "55" přišla z výroby s blbě nastavenými "Objížďkami".
Ne každý totiž hned napoprvé pochopí nářečí Garmin alias ptydepe (anglicky newspeak).

Takže nejdřív NASTAVENÍ / OBJÍŽĎKY:
Obrázek
Obrázek

A pak si v duchu stále opakovat, že slovo "Objížďky" ve skutečnosti znamená "Vyhýbat se".
A co je zaškrtlé, je ZAKÁZANÉ. Co není zaškrtlé, tamtudy se jezdit MŮŽE.
Obrázek
Obrázek

Potom si můžeš pro kontrolu (při zapnutém Simulátoru GPS)...
Obrázek
Obrázek
(nastavit pozice se dá i jinak, nejen popisovaným dvojklikem. Třeba Kam vést/Adresa (Souřadnice, Oblíbené, Posl. nalez. atd.)

... cvičně projet vymyšlenou trasu. Já "jel" z souřadnic 50.40946/015.10094 do Vodičkova 41, Praha.
Pokud se zadařilo, pojedeš po R10:
Obrázek

Pokud ne, tak přes vopičí hory:
Obrázek

Nebo k dálnici musíš zpaměti:
Obrázek
konf14

Registrace: 19.07.15 9:21 (Ne)

Odeslatod pedroo » 23.07.15 19:39 (Čt)

Já jen z vlastní zkušenosti chci dodat, že zaškrtávat se musí s rozmyslem, třeba obrat do protisměru nebo po nezpevněné silnici... to jsou třeba průjezdy benzínek, odpočívadla.. a ty navigace může použít pro korekci Vašeho špatného směru,(pokud je nazaškrtnu) jo třeba nějaké firemní plochy a dvory atd, klidně se tam otočím než hledat jinou možnost a vrátit se...
pedroo

Registrace: 29.12.12 13:11 (So)

Odeslatod konf14 » 23.07.15 22:56 (Čt)

Jenže když budu mít odškrtlé (=povolené) všechno, tak se můžu dočkat nemilého překvapení na cestě. A když jen vybrané (dálnice a spol.) a zakufruju, tak pak zrovna v té chvíli nemám čas si hrát s navigací (povolovat silnice a obraty) a jsem obvykle rád, že se odtamtud rychle vymotám a zmizím.

Když je řeč o rozmyslu, použil bych ho také do věty: "Používat navigaci s rozmyslem".
Když se mi to nezdá, tak tam prostě nejedu...

Já chtěl jen pomoci s prvotním nastavením a přeložit text z Podpory.Garmin...
Obrázek

... do názvů použitých v nastavení navigace, sám jsem se v tom plácal.
konf14

Odeslatod Rubic » 24.07.15 3:57 (Pá)

Obrázky vyrábíš pěkné, ale opět si ve Tvém překladu vynechal tu nejdůležitější větu
Dálnice = (silnice 1. třídy a rychlostní komunikace)
která bývá příčinou chybné funkce navigace od Garmina. Chci-li navigaci pro auto, nesmí být "Dálnice" nikde zatrženy!
Nový uživatel navigace Garmin musí udělat Základní nastavení navigace jako první krok, bohužel u této navigace je Nastavení v Návodu k obsluze až na str.10 a není to nijak zdůrazněno.
(Z výroby nepřichází na trh již nastavená navigace, může být nastavována i pro pěší - některé typy)
Garmin Nuvi 765T, GE v6.3.0.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod konf14 » 24.07.15 8:44 (Pá)

Rubic napsal:Obrázky vyrábíš pěkné

To byl taky jeden z důvodů proč jsem dal přednost G před TT :)

Rubic napsal:vynechal tu nejdůležitější větu Dálnice = (silnice 1. třídy a rychlostní komunikace)

Máš pravdu, vynechal. Resp. nezdůraznil ji dostatečně. Budiž mi chabou omluvou, že v posledním příspěvku jsem to zakamufloval do větičky Dálnice a spol. a v tom předchozím jsem jen mechanicky převedl radu od Garmin do praktického nastavení přístroje - tam je v názvu pouze Dálnice. Pokud chce dodržet nastavení podle rady Garmina, ať to zaškrtne tak, jak to vidí a nemusí o tom přemýšlet.

Rubic napsal:Chci-li navigaci pro auto, nesmí být "Dálnice" nikde zatrženy
může být nastavována i pro pěší

Blik! Až teď, po Tvé větě, mi docvaklo proč ta volba výběru různých druhů silnic tam vlastně je...
Ty důvody, které zmiňoval pedroo (průjezdy benzínek, odpočívadla) mi nepřipadají až tak důležité.

Loni, když jsem byl čerstvým majitelem nuvi 42, jsem si ji vzal sebou na Sněžku. Spíš víceméně proto aby mi nevykradli auto...
Ale když už na Sněžce byla, tak jsem ji zkusil (protože v ní byla jako bonus turistická Topo Czech):
Obrázek
A při zpáteční cestě nás dokonce zachránila. To je tak, když parta "turistů" vyleze do přírody (někteří snad poprvé v životě) a chtějí ze Sněžky pěšky...
Navigování po trase sice nefungovalo (až dnes konečně vím proč - autonastavení není pro turistiku to nejvhodnější),
ale stačilo přepnout na pohled "mapa z výšky", zjistit, že po žluté to je o hodně kratší než po červené, a byli jsme spaseni.

P.S.
Tenkrát jsem toho měl tak plné zuby, že jsem ani nepomyslel na printscreeny, což jinak využívám velmi hojně...

konf14

Odeslatod Rubic » 25.07.15 10:36 (So)

:arrow: mdobrovo
Ahoj, měl byste mít nastaveno - Rychlejší čas v Režimu výpočtu - str.10 Návodu k obsluze
Východiskem po vnucené objížďce je Přidání bodu k trase - str.5
Garmin Nuvi 765T, GE v6.3.0.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod konf14 » 25.07.15 22:52 (So)

Přiznám se, že čtení návodů není mým koníčkem. A speciálně tohoto - je docela nesrozumitelně napsán...
Rychlejší čas nastavený mám, ale zaujala mne dnes ta zmínka o přidání bodu k trase. Zrovna tohle bych dnes docela (nebo spíš velmi) uplatnil (Varnsdorf-Liberec přes Žitavu).
Dal jsem se tedy do studia návodu - a jen se utvrdil názoru, že jeho podrobné pročítání je ztráta času. Ten je dobrý k tomu, aby podle něj člověk věděl, jakými funkcemi přístroj disponuje. Ale jak se ovládají, na to už musí přijít sám metodou pokus-omyl.

Např. dokázal by někdo přesně podle návodu na Přidání bodu k trase...
Obrázek

... nastavit navigaci tak, aby projela z bodu 1 do bodu 2 přes křižovatku 3?
Obrázek
Je to pěkná nová rovná silnice mimo obec kde to můžete mastit...

Pokud se s tím opravdu chcete někdo vážně zabývat, tak zapomeňte na bod 1.
Proto nemám rád návody. Ty totiž vždycky píše někdo, kdo ten daný (pří)stroj dokonale zná. A tím mu utíkají drobné detaily, které považuje za naprostou samozřejmost, o kterých nemá cenu se ani zmiňovat. Ale pak si (pří)stroj koupí teta Běta z Horní Dolní, pročte návod a začne žhavit telefony na infolinku.

Podle bodu 1 (z návodu) najdete totiž jen bod (zeměpisný,) který se dá zadat z klávesnice.
Ale jak zadat křižovatku v polích?
Najít křižovatku B99 x B178 nepomáhá. Navigace vás dovede doprostřed nadjezdu, otočí se o 180°a pokračuje na nájezd.
Zadat Görlitzer Straße taky nelze(popisné číslo neznám a nějaké si vymýšlet by mne mohlo spíš navést do pekla), protože navigace dojede až na konec ulice (což je daleko za odbočkou), tam se otočí o 180°a zase mašíruje zpátky.
Zadat křižovatku 354 x 332 taktéž nedopadne dobře, pošle vás to přes Chopin Straße a Kolejowa.

Abych vás nenapínal, z mapy se NEVRACÍME ZPĚT na Kam vést?, ale klepnutím do mapy zvolíme "pohled z výšky", najdeme si místo a raději zvětšíme:
Obrázek
Což by možná mohl být bod 2 - Vyhledejte polohu

Na vybrané místo klepneme prstem, až se objeví kolečko. Pokud jsme se netrefili přesně, šipkami VLEVO/VPRAVO můžeme přepínat mezi známými body v rámci toho vybraného kruhu:
Obrázek
Což by možná mohl být bod 3 - Zadejte polohu

Pak dál už to jede podle návodu:
Obrázek

Obrázek

Pat a Mat vzkazují: "A je to!"
Obrázek
P.S. Obrázky popisují tvorbu trasy v opačném směru než je úvodní hádanka
konf14

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače