Garmin nüvi 55 LM

Vše co se týká železa značky Garmin.

Garmin nüvi 55 LM

Odeslatod WolfN » 25.05.15 22:10 (Po)

Ode dneška, mám tuto 5" navigaci, zakládám tedy s dovolením? patha obecnou diskuzi.

Garmin nüvi 55 LM
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Bližší info a specifikace:

https://buy.garmin.com/en-US/US/prod139771.html

http://www.garmin.cz/produkty/auto-moto ... etime.html

Propagační video, od GARMINu.
www.youtube.com Video na serveru : www.youtube.com

V jednom pražském tescu, mě stál bratru s 15p slevou, 28004kč, jinak jej mají za 3229 tuším, ceny na heurece, nejsou moc odlišné.
Obrázek

Zde jej má v nabídce, česká aza:
https://www.alza.cz/garmin-nuvi-55-life ... 202741.htm
WolfN

Registrace: 06.06.13 23:10 (Čt)

Re: Garmin nüvi 55 LM

Odeslatod WolfN » 27.05.15 20:11 (St)

Takže dnes řádně zajeto a spokojenost pánové velká ale hodně velká, citlivost celý den mezi 3-8metry, pouze jednou u lesa jsem viděl 11, najeto přes 400kiláků a bez jediného problému, čip bude jiný a více citlivý, tedy méně mj. náchylný k případnému rušení či momentálnímu počasí, umístění nuvi stejné, později přidám screenshoty přímo z paměti navigace.

Přidávám fotky z prostředí, po tom skoro týdnu používání, velká spokojenost, prostředí je jiné, to staré možná barevnější, ale nijak zvláště mi to nevadí.
Uspořádání je hodně překopané, prostě změna ale taktéž nemám problém, něco by se samo dalo vytknout třeba při navidování jsem nenašel možnost na hlavní obrazovce, kliknout na objíždka, asi to tam není, ale mám starší FW který jsem zatím neměl čas aktualizovat, stejně tak mapy, snad dnes se k tomu dostanu.

EDIT:
Tak možnost objížďky navigace samozřejmě má, jen je to v základu nevím proč vypnuto.
Toto a spoustu dalšího, vč. bodu zájmu které chcete zobrazovat, naleznete v rozsáhlých preferencích, volby zobrazování jsou skutečně velmi podrobné.

Dnes jsem se konečně rozhodl updatovat mapy ze stávajících CN2014.30 na ty co nabízí Garmin Express, kupodivu označené jako 2016.10 zatím to hází nějakou chybu.
Je možnost stažení a instalace jen do navigace, do pc a navigace, nebo pouze do pc, s možností pozdější instalace, která se dělá přes Garmin MapInstall, naproti tomu BaseCamp, pak slouží k plánování tras.

Garmin nuvi55 má interní pamět o velikosti 4GB, (3.5GB volných, 500MB systém patrně) volno zůstává asi 800MB viz. screeny.
Chtěl jsem si stávající mapu 2014 zazálohovat přesunutím na hdd ale garmin u nových přístrojů nějak změnil zobrazování vnitřní paměti (patrně kvůli nelegálním mapám) takže se sice tváří jako další disk, má označení internal storage, ale složka s mapou není vidět, ani když mám v win8 zapnuto "zobrazování skrytých a sys. souborů" a odškrtnuto "skrýt chráněné soubory operačního systému"

Přidány screeny: :arrow:
Tak vše je již v pořádku a mapy se konečně stahují, pomohlo jen zvolit instalovat při odpojené navigaci a na vyzvání ji pak připojit.
Před tím at byla připojena či nikoliv, jsem zkoušel volby, instalovat do počítače a přístroje nebo jen počítače ale to nešlo ani první volba, tedy jen do přístroje.
Zkrátka nejlepší je to jen odklikávat, nenastavovat žádné podrobnosti a pak to jede, mapa se tedy instaluje přímo a pouze do nuvi.

Dokonce se nestahuje celý téměř 3GB balík ale jen to co je potřeba a změnilo se, to velmi chválím, update tak netrval ani patnáct minut :)
Z asi 830MB má ted vnitřní uložiště nuvi o velikosti 3.5GB (500MB systém patrně) volných 580MB, takže update měl cca. 250MB.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Mapa jako taková by však do PC měla jít stáhnout po updatu, zkusím to ale myslím že nebude potřeba i když hodit se může, stejně tak pohodlnější plánování tras v BaseCamp, v nuvi jde něco málo také, třeba později. :)
WolfN

Registrace: 06.06.13 23:10 (Čt)

Odeslatod cesarj » 08.07.15 16:35 (St)

ahoj, sem rád že je tady někdo..kdo tomu rozumí a hoví.

jak dáš tu objíždku? jestli by šlo polopaticky

potom, jak smažu z historie /poslední nalezené/ jen některou položku? všechny mi šly ale jen některé nechapu.

mám sní najeto asi 4000 km....ve městě absolut bez chyby, ale 2x se mi stalo že mě vodila po cestách kam bych teda o své vůli nejel....chtěl jsem ji resetovat ale žena hučela at ji necham a jedu..no...dostal jsem se do smyčky a nakonec mapa a přeprogramovani k nejbližšímu městu pak už bez chyby. bylo to na křivoklatsku, jako ostravakovi se zas ukazalo kus krásné přírody .....je možne že je zadrhel v tom že nějak nechapu navolit
meně paliva, kratší vzdalenost,rychlejší čas....ja si myslim že rychl. čas mě nebude vodit po silnicích kde jezdí jen traktory.

jinak jsi mě naštval s cenou...ja 4100,- a dali mi slevu asi 300,-+ kroužky na nalepení. njn v Praze je levněji,, než v provincii Ostravě. O))
cesarj

Registrace: 08.07.15 16:23 (St)

Odeslatod thomas007 » 08.07.15 16:57 (St)

1. naposledy hledané - smazat jde buď všechno nebo nic.
2. objížďky - nastavíš v menu "nastavení - navigace - objížďky"
nastavuje se to tak, že po čem nechceš jezdit, to zatrhneš. tzn,
nemám dálniční známku, zatrhnu "mýtné" (nebo "placené úseky")
tak nějak to tam je.
3. trasa - tři volby trasy kratší čas/kratší vzdálenost/míň paliva
vždycky závisí na mapách. mapy obsahujou nějaký data a podle
nich bude přístroj navigovat. já mám radši "kratší čas" což jsou
většinou cesty kde je vyšší povolená rychlost

Snad jsem trochu pomohl :bigwink:
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod cesarj » 08.07.15 20:49 (St)

díky...ale odpovědí objíždky seš si jistej, mi to přijde hodně nelogické zatrhnou to co neplatí. ale to vychytám, jen nevím jak to použít, dojedu jak je ted běžné, k ceduli zákaz vjezdu.....bez dalších šipek v čechách kolorit. a co mam udělat. navigace trva na tom že na ten most mám ject.....jak ji řeknu že most zbourali?
cesarj

Odeslatod Rubic » 09.07.15 5:12 (Čt)

Vítej mezi uživatele Garmina. Jsi další v řadě, kdo nepochopil Garminův test pozornosti - nastavení, které někdy nazývá "Objíždky", jindy "Vyhýbat se". Bloudíš? Pak máš určitě zaškrtnuté "Dálnice" - a to je chybné.
http://podpora.garmin.cz/index.php/kb/article/000019
Pokud nemáš Dálniční známku, zaškrtneš ještě "Placené silnice".
A dole nezapomenout potvrdit -(OK) ULOŽIT .
Naposledy editoval Rubic dne 24.07.15 15:22 (Pá). Počet editací: 1x.
Garmin Nuvi 765T, GE v6.6.0.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod thomas007 » 09.07.15 9:20 (Čt)

Jo, jo. Jak píše Rubic. Podle verze překladu v přístroji to muže bejt "Objížďky" a nebo "Vyhýbat se". A zatrhneš to, co chceš objíždět (vyhýbat se tomu).

Jen pokud zatrhneš "dálnice", jsou v tý kategorii v podstatě všechny silnice vyjma nejnižších tříd. Tzn, zaškrtneš-li "dálnice", budeš jezdit jen po okreskách a polňačkách apod. Je to daný tím, že napříč EU jsou v mnoha státech jinak rozdělený kategorie silnic. Tzn, chceš se vyhnout dálnici protože nemáš dálniční známku, zvolíš "placené úseky" (nebo "mýtné", zas podle překladu v navigaci).
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod cesarj » 11.07.15 18:59 (So)

Rubic napsal:Vítej mezi uživatele Garmina. Jsi další v řadě, kdo nepochopil Garminův test pozornosti - nastavení, které někdy nazývá "Objíždky", jindy "Vyhýbat se". Bloudíš? Pak máš určitě zaškrtnuté "Dálnice" - a to je chybné.
http://podpora.garmin.cz/index.php/kb/article/000019
Pokud nemáš Dálniční známku, zaškrtneš ještě "Placené silnice".
A dole nezapomenout potvrdit - OK.

Díky moc, tak se příznám že na toto bych nepřišel ani náhodou.

ještě se zeptám, a když dojedu k objíždce co mám na navigaci udělat? jak ji zdělím že cesta je neprůjezdná?
cesarj

Odeslatod Rubic » 11.07.15 22:05 (So)

Zdravím, především doma v klidu přečíst návod k obsluze. Vaše navigace již má nové možnosti, které naše "babičky" neznají. Vaše navýšená cena bude tím, že máte přijímač "Dopravních informací" - označení nuvi 55LMT ? Na str. 7 "Návodu k obsluze" je termín "Objíždka cesty" - to použijete. To je pro starší uživatele novinka, to nemáme, musíte to nastudovat sám. Zřejmě máte zapnutý příjem "Dopravních informací" na str.8 - je výběr "Cesty jinou trasou" , to by také pomohlo.
Dopravní informace bývaly v čechách velmi nespolehlivé, (jinak byste nepřijel k cestě, která je neprůjezdná) já sám používám pouze upozornění na překážku na trase, (v nastavení "Objíždky" nemám zaškrtnutou "Dopravu") rozhodnutí o změně trasy nechávám na vlastním uvážení.
Je to na Vás, jak si to navolíte.
(Pokud objízdnou trasu znáte, pokračujete v jízdě, navigace si sama trasu přepočítá)
Naposledy editoval Rubic dne 24.07.15 15:07 (Pá). Počet editací: 1x.
Garmin Nuvi 765T, GE v6.6.0.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod mdobrovo » 20.07.15 16:21 (Po)

Ahoj, asi před měsícem jsem si pořídil tuto navigaci Nuvi 55LM, mapy v ní mám tyto: City Navigator Europe NTU 2016.10, Central Europe. Přiznám se, že se snažím s navigací nějak sžít pochopit její logiku, která je pro mě zatím dost záhadou :). Nastaveno mám nejrychlejší trasa, v objížďkách zakázané (zatrženo) nezpevněné cesty, placené silnice a obraty do protisměru. Přesto se mi celkem pravidelně stává, že v blízkosti cíle si navigace začne vymýšlet takové divoké zkratky, jakože mě tvrdošíjně žene na nějakou polňačku, do zákazů a slepých cest které končí někde v poli. Nechce se mi věřit, že je to vždy chybou v mapách, spíš si říkám, že ještě nemám vychytané nějaké to nastavení, ale upřímně už nevím kde co změnit, abych se tomuto vyhnul. Ony "zkratky" často totiž nejsou žádné výrazné zkratky, jen mě to tahá na téměř nesjízdné silnice a do zákazů (třeba takové ty lesní asfaltky). Podobné chování jsem pozoroval, když jsem třeba narazil na uzavírku. Navigace automatcky přepočítala trasu podle toho kudy jsem se rozjel (jel jsem podle ukazatelů, protože jsem věděl na které město se držet), ale setkal jsem se s naprosto podivným chováním, kdy mě navigace chtěla tvrdošíjně odchýlit z této trasy a posílala mě na polní cesty vedoucí někde k chatám, což jsem samozřejmě ignoroval a jel podle sebe. Takové zmatení pozoruji právě když se přepočítá trasa a já se odchýlím od té původní. Když plánuji trasu od začátku, vybírá to víceméně správné a logické trasy, tento zmatek nastane až když narazím na nějaké objížďky. Jakoby navigace potom povolila i ty nezpevněné cesty, ale nikde jsem nenašel oddělené nastavení, které by toto umožnilo. Pokud máte někdo podobnou zkušenost a víte co s tím, budu moc rád, když ji budete sdílet.
mdobrovo

Registrace: 20.07.15 10:29 (Po)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače