Začínám a neumím.

Vše co se týká železa značky Garmin.

Začínám a neumím.

Odeslatod HonzaS23 » 19.06.14 10:31 (Čt)

Ahoj, omlouvám se za založení nového téma, ale snažil jsem se pročíst to, co tu je již napsané.....leč pro mne je to příliš odborných výrazů, kterým nerozumím.
Jsem uplný lajk a koupil jsem si navigaci Garmin nuvi 56T . Zápasím s ní a zatím se daří a slouží. Nedokážu dvě věci, přestože jsem se snažil návod studovat pečlivě.
1) Zadat cíl cesty pomocí souřadnic.
2) Do oblíbených dopředu zadat adresu aniž bych tam už jel.

Byl by někdo tak hodný a napsal návod pro úplného antitalenta jak toto řešit.

Ještě mi není jasné, když nahraju turistickou mapu do navigace(to samozřejmě svěřím někomu kdo to umí), tak budu mít v navigaci mapy dvě a budu muset přehazovat a nebo se nahrajou přes sebe a budou 2 v 1??
Honza-amatér.
HonzaS23

Registrace: 19.06.14 10:04 (Čt)

Re: Začínám a neumím.

Odeslatod thomas007 » 19.06.14 11:43 (Čt)

Pro zadání cíle pomocí souřadnic si musíš do menu KAM VEST přidat volbu souřadnic a to uděláš tak že klikneš v menu KAM VEST buď na ikonku ve tvaru zeleného PLUS a nebo na ikonku pojmenovanou PŘIDAT ZKRATKU. Ten přístroj nemam, nevím jestli je tam to plus a nebo ta zkratka. V okně co se ti ukáže vybereš co chceš do menu přidat a šup, je to tam jako další položka.

To neuděláš jestli se nepletu. Oblíbené jsou ty na které jsi se už navigoval
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod HonzaS23 » 19.06.14 13:00 (Čt)

Díky, ikonka už je tam.....je to jednoduché.....jen návod je tak odborný, že laik je z toho blázen,
HonzaS23

Odeslatod thomas007 » 19.06.14 13:09 (Čt)

Co se té mapy týká, je to tak jak pišeš. V menu si budeš přepínat, kterou mapu budeš chtít aktuálně použít ;)
Obrázek uživatele
thomas007

Odeslatod HonzaS23 » 19.06.14 13:31 (Čt)

Než jsem si koupil svoji navigaci, tak jsem si půjčil asi 6 let starou Garmin 250W. Zkoušel jsem s ní jezdit a tam byla mapa,která znala i polní cesty a pod. Mapa v této nové navigaci to nezná. Buď byla tenkrát lepší mapa(což pochybuju) a nebo když mi ji kamarád půjčoval, tak tam teda asi nechal zapnutou turistickou a já jezdil podle ní.
Proto jsem se ptal, jestli se náhodou nepřekryjí.
Zrovna zítra jedu na Častoboř....což je letní tábor u přehrady Slapy....a tam vedou jen polňačky. Takže stávající mapa v navigaci, bez dohrání turistické mě tam asi nedovede !!! Je to tak??
HonzaS23

Odeslatod thomas007 » 23.06.14 10:58 (Po)

No mapa Evropy ty polňačky apod mít v ČR nějak moc pokrytý nebude...
Obrázek uživatele
thomas007

Odeslatod jíva » 24.06.14 13:42 (Út)

Garmin Nuvi 1490LMT
Obrázek uživatele
jíva

Registrace: 19.07.10 14:56 (Po)

Odeslatod HonzaS23 » 25.06.14 12:34 (St)

Ahoj, rozumím tomu dobře tak, že pokud si k té mapě co v navigaci je....Evropa..., nahraju ještě turistickou mapu a mapu ČR z tohoto odkazu, tak tam budou 3 ikonky a kterou si zapnu, tak v té pojedu??? Bude to fungovat?? a vejde se to tam???
Omlouvám se za asi hloupé otázky, ale jak jsem psal na začátku, jsem uplný počitačový amatér....uživatel.
HonzaS23

Odeslatod jíva » 25.06.14 14:00 (St)

Návod na instalaci je na stránce o instalaci map.

Musíš mít v PC nainstalovaný ovladač od GARMINa. To testuju na
http://www8.garmin.com/products/communicator/test/
a případně ovladač mohu aktualizovat...

Já mám jinou navi než ty (můžeš mít postup trochu jiný, nevím), připojuju ji k PC dodaným USB-kabelem a pak se mi navi hlásí jako disk ap.
Najdu v navi adresář pro mapy a zkopíruju tam rozbalenou free mapu. Je to ta verze "pro začátečníky" a po rozbalení ze ZIPu je to IMG-soubor.

Kopíruju to tam TotalCommanderem, který mi i ukáže kolik místa co zabírá a tak poznáš, jestli ti to tam vleze.
Odpojím navi od PC, nastartuju navi a zvolím jen jednu z map v navi a je to...
Garmin Nuvi 1490LMT
Obrázek uživatele
jíva

Registrace: 19.07.10 14:56 (Po)

Odeslatod Rubic » 25.06.14 14:14 (St)

HonzaS23 by si v prvním kole měl provést registraci navigace a provést stažení map které si zaplatil, moc spěchá, na to že začíná.
http://podpora.garmin.cz/index.php/kb/article/000023
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.9.1.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače