Garmin nuvi 2595 LMT - chybné navigování

Vše co se týká železa značky Garmin.

Garmin nuvi 2595 LMT - chybné navigování

Odeslatod P.B. » 05.04.14 1:20 (So)

Setkali jste se prosím někdo s uvedeným problémem:
Mám Garmin nuvi 2595 koupenou v lednu 2013. Při navigaci mimo ČR (v SR, Rakousku, Slovinsku, Chorvatsku) je vše v pořádku. Pokud naviguje v ČR tak neukazuje rychlostní upozornění pro danou lokaci a občas nesmyslně navádí např vyjet z D1, udělat smyčku na nájezdu a vrátit se zpět na D1. Při navigování z ČR ven a do ČR ze zahraničí vždy naviguje přes konec dálnice D8 před Velemínem. Když zadám např. cestu z Brna do Bratislavy tak mi to napíše že je to 670 km daleko (cca), naviguje na D1 do Prahy potom na D8, na konci otočí a stejnou cestou na Brno a dál na D2 do Bratislavy. Bratislava - Brno to samé. Po D2 do Brna, po D1 do Prahy na konec D8 a zpět do Brna.
Kolega má stejnou navigaci - obě byly koupeny najednou a je tam stejný problém. Žádný z upgrade firmware ani map od aktivace do dneška nepomohla (mapy jsou aktuálně City Navigator Europe NTU 2014.40).
Zajímavé také je, že když jedu např do Bratislavy a překročím na D2 Moravu tak mi navigace píše že jedu offroad a těsně vedle dálnice, takže vždy po překročení hranic musím zadat novou trasu s původním cílem, a zase naviguje dobře (většinou).
P.B.

Registrace: 05.04.14 0:56 (So)

Re: Garmin nuvi 2595 LMT - chybné navigování

Odeslatod Rubic » 05.04.14 1:42 (So)

Pro správnou funkci navigace Garmin musí být zvolen vždy pouze jeden druh mapy. Buď mapa Evropy CNEU, nebo česká mapa Atlas Czech.
Zkontrolujte si nastavení. Po aktualizaci FW se obvykle zapnou všechny mapy v Nuvi.
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.5.0.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod P.B. » 09.05.14 19:29 (Pá)

Děkuji za odpověď, mapy byly zapnuty obě. Když jsem zvolil pouze CNEU, tak už to naviguje do zahraničí téměř jak má. Téměř píši protože když jsem jel z Brna do Bratislavy tak výpočet trasy trval snad 15 minut a při jízdě po D2 směr Břeclav navigace ukazovala že mám jet vedle dálnice a to po překročení hranic na Slovensko. Když jsem už na Slovensku znovu zadal cíl a novou trasu, tak bylo vše v pořádku, navigace navigovala po D2 a objevilo se i kolik že se v místě může jet, což mi stále v ČR nefunguje.

I když jsem navigaci resetnul do továrního nastavení a poté nastavil identicky jako má kolega kterému stejná navigace fuguje bez problému, tak se stejně rychlostní upozornění neukáže a navigace má výše uvedený problém při jízdě do zahraničí.
P.B.

Registrace: 05.04.14 0:56 (So)

Odeslatod Rubic » 09.05.14 21:46 (Pá)

Zdravím, navigace musí mít dostatečný signál ze satelitů. Zkontrolujte po zapnutí Nuvi ve stojícím vozidle, že navigace vidí cca 6 - 8 satelitů. Potom načtení mapy nebude trvat 15 min. Trasa se musí zadat ve stojícím vozidle a pohyb po zadané trase se musí spustit. Rychlostní ukazatele jsou zobrazovány na mapě Evropy. Viditelnost satelitů můžete porovnat v simulačním provozu trasy, podržíte_li Nuvi mimo vozidlo s volným výhledem. Pokud i mimo vozidlo bude dlouhá doba načtení satelitů - reklamujte.
(V simulačním provozu nevidíme počet satelitů, ten lze ověřit před přepnutím)
není toto Váš případ?
http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f ... 886#p50427
Rubic

Odeslatod thomas007 » 12.05.14 11:28 (Po)

Skoro bych si tipnul, že v tom autě je nějaká GPS kamera zaznamenávající nehody nebo nějaký GPS šmírák. Už jsem se setkal s tim, že tyhle zařízení s "levnější" kategorie rušej jiný GPS zařízení.
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod Rubic » 21.05.14 7:15 (St)

Zdravím, včera 20.5.2014 ve 20.15 h při západu slunce jsem narazil na situaci kdy Nuvi 765 na stanovišti na kterém po zapnutí do 2 min vidí obvykle 6 až 9 satelitů, neviděla žádný a hledala a hledala. Vysvětlení pro takový stav neznám. V takovém případě samozřejmě navigace fungovat nemůže. :frown:
Rubic

Zpět na Garmin: GPS přijímače