eTrex 30 a uložené trasy

Vše co se týká železa značky Garmin.

eTrex 30 a uložené trasy

Odeslatod StanovskyM » 05.03.14 2:58 (St)

Můžete mi poradit?

Jedu na delší dobu na expedici, přístup k PC mít nebudu a tak si vše potřebné ohledně tras musím uložit do paměti eTrexu 30 ještě před odjezdem.
Paměť má sice velkou, jenomže když tam uložím spoustu tras a bodů, začne být obrazovka nepřehledná a navigace pomalá.
Myslel jsem, že bych jednotlivé úseky cesty nahrál na několik karet a ty pak podle potřeby prohazoval. Jenomže na kartě může být akorát mapa. Cokoliv jiného (soubory gpx nebo gdb) se ignoruje a do paměti navigace to přehrát nejde. Jedině po připojení k počítači/tabletu. Ten ale s sebou nepotáhnu.

Ještě je tu možnost telefonu, který umí pracovat s flash diskem (navigace Garmin se chová jako disk), ale telefon musí mít vlastnost OTG (to mají jen některé) a pak je tu otázka napájení.

Řešení to nemá (to mi potvrdili i na hotline Garminu), ale třeba někdo s podobným problémem budete mít zkušenosti.
StanovskyM

Registrace: 05.03.14 2:39 (St)

Re: eTrex 30 a uložené trasy

Odeslatod milmar » 07.03.14 17:26 (Pá)

Pokud je trasa (nebo přesně řečeno stopa) ať už poctivě prošlá a zaznamenaná GPS nebo ručně vytvořená v PC uložená mezi oblíbenými, tak lze určit, jestli se má na mapě ukazovat či ne. Dokonce je můžeš od sebe odlišit barevně. Teď jsem zkusil přesunout archivovanou prošlou trasu mezi oblíbené a tyto možnosti mi to nabídlo.
milmar

Registrace: 25.10.10 20:35 (Po)

Re: eTrex 30 a uložené trasy

Odeslatod milmar » 07.03.14 17:33 (Pá)

Ještě něco. To že může být na kartě jen mapa je blbost. Teď jsem to zkoušel, trasu vytvořenou v BaseCampu jsem dal odeslat na kartu a po odpojení GPS jí navigace normálně vidí. Myslím, že jsem totéž už někdy zkoušel s trasovámi body či keškami.
milmar

Registrace: 25.10.10 20:35 (Po)

Zpět na Garmin: GPS přijímače