Hlasová navigace

Vše co se týká železa značky Garmin.

Hlasová navigace

Odeslatod Jork » 16.03.08 8:09 (Ne)

Dobrý den,mám dotaz Je možné stáhnout Aktualizaci (hlasové navigace) pro Garmin Nuvi?
Naváděcí hlas (při příjezdu k cíli) si plete levou stranu s pravou.V případě že je to možné,tak kde (nemohu to nikde najít.Děkuji
P.S. vím je to detail.
Garmin Nüvi 300, Oregon 450, CNE NT 2011.2, AtlasCzech PRO 2010, TOPO Czech Pro 2010
Trip & Waypoint Manager
Obrázek uživatele
Jork

Registrace: 10.03.08 8:32 (Po)

Re: Hlasová navigace

Odeslatod Path » 16.03.08 14:07 (Ne)

Plete si pravou a levou? Určitě je vždy bod na druhé straně než vám nuvi ohlásí? Na základě vašich předchozích příspěvků předpokládám, že máte nuvi 300, takže...

EDIT: teď si nejsem jistý, jestli nuvi 300 nepoužívá jiný audio soubor než nuvi 360 (rozdílný firmware), tak doufám, že následující postup včetně souboru Cesky__.vpm bude stejný.

Mrkněte se do diagnostického režimu a zkontrolujte to. Přidržíte prst cca 7 sekund na hodinách v pravém horním rohu, až se zobrazí diagnostický režim, klepněte několikrát na tlačítko NEXT, dokud se nezobrazí stránka Audio Test Page. Šipkou dolů (nebo nahoru) u Current Selection zvolte soubor VPM_ON_RIGHT a klepněte na tlačítko Play Selected. Co se ozve? Po pravé straně nebo po levé straně?

Aktualizace

Audio soubory se stahují pouze přes aplikaci WebUpdater, ale u této řady vám standardně WebUpdater audio soubor nenabídne, pokud je již instalovaný. Na webu je k dispozici audio verze 2.00. Přitom já měl v nuvi 360 verzi 2.10 a kamarád dokonce 2.20, kterou jsem si od něho zkopíroval.

Pokud vysloveně chcete znovu stáhnout českou audio verzi, postupujte takto:
  1. připojte nuvi k PC,
  2. ze složky x:\Garmin\Voice odstraňte soubor Cesky__.vpm,
  3. ze slozky x:\Garmin odstraňte soubor GarminDevice.xml,
  4. odpojte nuvi od PC a počkejte než se zobrazí uvítací obrazovka (pro jistotu vypněte a znovu zapněte),
  5. připojte nuvi opět k PC,
  6. spusťte aplikaci WebUpdater a proklikejte se až k poslednímu oknu, zatrhněte Voice, Czech a nainstalujte

O jakou verzi audio souboru se jedná zjistíte v Nastaveni > System > SysInfo: Audio verze: X.XX nebo v diagnostickém režimu na stejné stránce pod tlačítkem Audio V.

Můžete zkusit také českou alternativu, která je ke stažení zde.
Naposledy editoval Path dne 27.02.11 1:52 (Ne). Počet editací: 2x.
Důvod: Editace
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Jork » 16.03.08 15:42 (Ne)

Já Vám děkuji za vyčerpávající odpověď. Dle Vašeho návodu jsem zjistil že mám Audio v. 2.10.
Co se týče ověření přehrávky (dle návodu) viz:

Audio Test Page. Šipkou dolů (nebo nahoru) u Current Selection zvolte soubor VPM_ON_RIGHT a klepněte na tlačítko Play Selected. Co se ozve? Po pravé straně nebo po levé straně?

Přehrání odpovídá zvolenému nastavení,tak je asi zbytečné něco aktualizovat že?

Dále nerozumím odkazu na stažení softweru pro jazykovou opravu.
Děkuji
Garmin Nüvi 300, Oregon 450, CNE NT 2011.2, AtlasCzech PRO 2010, TOPO Czech Pro 2010
Trip & Waypoint Manager
Obrázek uživatele
Jork

Odeslatod Path » 16.03.08 15:49 (Ne)

Jork napsal:Přehrání odpovídá zvolenému nastavení,tak je asi zbytečné něco aktualizovat že?

Ano, je to zbytečné, protože se stejně vrátíte k verzi 2.0. Můžete ale zkusit verzi 2.20, kterou jsem přiložil sem.

Jork napsal:Dále nerozumím odkazu na stažení softweru pro jazykovou opravu.

Kterému odkazu, resp. čemu konkrétně?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Jork » 16.03.08 16:27 (Ne)

Měl jse na mysli tento Váš odkaz,
http://path.cz/forum/viewtopic.php?f=20&t=26

Ten mohu použít preventivně nebo jen při nějakém problému? Je to použitelný pro Nuvi 300?
Pokud bych se rozhodl použít verzi 2.20, stačí jenom přeinstalace nebo musí nějak předem odebrat jazykovou verzi 2.10?
Trip & Waypoint Manager
Obrázek uživatele
Jork

Odeslatod Path » 16.03.08 17:06 (Ne)

Jork napsal:Ten mohu použít preventivně nebo jen při nějakém problému? Je to použitelný pro Nuvi 300?

To záleží jen na vás :) Jedná se o alternativu, která tyká a mluví trochu plechově. V nuvi 300 by měl Czech_synthesis.vmp fungovat také. Stačí jej nakopírovat do složky x:\Garmin\Voice a původní soubor Cesky__.vpm přejmenovat např. na Cesky__.vpm.bak. Když se vám nebude líbit, ručně jej zase odstraníte a Cesky__.vpm.bak přejmenuje zpět na Cesky__.vpm. To je celé.

Jork napsal:Pokud bych se rozhodl použít verzi 2.20, stačí jenom přeinstalace nebo musí nějak předem odebrat jazykovou verzi 2.10?

Soubor se jmenuje stejně, takže stačí, když soubor nahradíte novou verzí. Nic odstraňovat nemusíte.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod flamingo » 16.01.10 18:55 (So)

S timhle se setkavam v souvislosti s CN2010.20 + Adresy CR v1 (kombinaci Atlas8+Adresy jsem ale nezkousel...)
Necham se "vest" na konkretni ciclo popisne ve vesnici a po prijezdu navigace zahlasi: Dojeli jste do cile,po leve strane ale ja mam cislo treba vpravo....kde je chyba netusim ale priklanim se k Adresam,co si myslite vy?
flamingo

Registrace: 16.01.10 16:13 (So)

Odeslatod Hopkirk » 17.01.10 10:26 (Ne)

flamingo napsal:... Dojeli jste do cile,po leve strane ale ja mam cislo treba vpravo...

Úplně stejná několikanásobná zkušenost !!!
Hopkirk

Registrace: 01.05.08 23:43 (Čt)

Odeslatod flamingo » 17.01.10 11:50 (Ne)

Popravde,ani mi to nevadi....mam oci rozhlednu se a vidim,ale stejne to spis prikladam chybe v Adresy nez navigaci jako takove.Obrázek
flamingo

Registrace: 16.01.10 16:13 (So)

Odeslatod Kodýl » 17.01.10 13:16 (Ne)

Chyba je v Adresách, vždyť je to vidět na mapě.
https://youtu.be/VW9lVN3nv8I
Obrázek uživatele
Kodýl

Registrace: 25.01.08 22:09 (Pá)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače