garmin 2445

Vše co se týká železa značky Garmin.

garmin 2445

Odeslatod pedroo » 03.10.13 20:46 (Čt)

Možná,že Vás to nepřekvapí ale mně je to přinejmenším divné, to když jsem se díval na mnou uložené a oblíbené místa které jsem projel a třeba ještě projedu, tak je rozdíl v kilometrech.. trasa má např 190km ale jako uložená udává 130km, je to divné ne ? Díky za informace...
pedroo

Registrace: 29.12.12 13:11 (So)

Re: garmin 2445

Odeslatod Rubic » 04.10.13 5:39 (Pá)

Zdravím, pak jste si také všiml, že v "Oblíbených" za tou vzdáleností je udán směr od místa které jste si zadal jako bydliště. Ten údaj je vzdušná vzdálenost z bydliště k Oblíbenému(díváte-li se na to doma).
(Teď si nejsem jistý, zda se ty údaje nemění s polohou navigace, budu si to muset ověřit)
Obecně je to vzdušná vzdálenost a směr Oblíbeného k poloze Nuvi.
Naposledy editoval Rubic dne 04.10.13 10:51 (Pá). Počet editací: 1x.
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.1.4.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod thomas007 » 04.10.13 9:15 (Pá)

Je to tak jak píše Rubic a ta vzdálenost se se změnou polohy přístroje mění. :bigwink:
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod pedroo » 04.10.13 19:30 (Pá)

tak Vám děkuji za odpovědí, asi to tedy bude ta vzdálenost uložená jako vzdušná čára, no Garmin :roll: ... je pro mě stále divný
pedroo

Odeslatod thomas007 » 07.10.13 16:38 (Po)

Dle mého na tom není nic divného. Kdybys měl v oblíbených uloženo třeba 500 bodů a ke každému by ti to mělo ukázat vzdálenost po cestě... Jak dlouoho by to asi těch 500 tras počítalo než by se oblíbené se vzdáleností "po silnici" ukázaly? Ve chvíli kdy se zvolí navigace k bodu, přístroj vzdálenost spočítá po silnici :bigwink:
Obrázek uživatele
thomas007

Odeslatod pedroo » 07.10.13 21:16 (Po)

thomas 007... jde mi o to,že v situaci kdy si s navigací jen hraješ a díváš se kde jsi byl a kde bys třeba mohl jet tak je úpně jedno jestli to např. ukazuje v Garminu 2445 ,příklad otevření "Oblíbené" a moje listování : 1.kam jet? -2. oblíbené- 3.ikea brno 70km -- to je ta vzdušná, proč by tam nemohla být ta skutečná vzdálenost 98km, která se mi taky ukáže ale až v kroku 4.trasy vyhledávám...98km,, to je ta blbost přeci..trasu jsem projel, uložil, a navigace ví ,že to bylo 98km, tak co se do toho montuje se vzdušnou vzáleností... :bigwink: a klidně 500 mých uložených míst může být uložených tak jak jsem je projel nebo jak to sama navigace našla a ukázala trasy a já si to uložil.. pořád to nevysvětluje vzdušnou vzdálenost na kterou se nikdo neptá bo jezdíme po silnicí...
pedroo

Odeslatod thomas007 » 08.10.13 9:37 (Út)

Ano, trasu jsi projel, ale neukládáš trasu ale bod... a v kroku 4 se ti to ukáže právě až při pokusu vyhledat trasu a to je nějaká operace, načítající tvé nastavení objížděk, zákazů a preferencí. Jak jsem psal, nedovedu si představit, že by například řidič z povolání jezdící po celé EU (nebo i jen ČR) měl uloženo třeba 200 bodů a při otevření oblíbených by ten přístroj musel ke všem spočítat trasu po silnici. To by asi docela trvalo.
Obrázek uživatele
thomas007

Odeslatod tomizde » 08.10.13 20:34 (Út)

Ahoj, "Rubic" a "thomas007" májí pravdu,

"pedroo" již v prvním přípříspěvku píšeš:
pedroo napsal:Možná,že Vás to nepřekvapí ale mně je to přinejmenším divné, to když jsem se díval na mnou uložené a oblíbené místa které jsem projel a třeba ještě projedu, tak je rozdíl v kilometrech.. trasa má např 190km ale jako uložená udává 130km, je to divné ne ? Díky za informace...

mnou uložené a oblíbené místa (tedy body) a hned do toho motáš projeté trasu,
a co když pojedeš jednou přez ("Horní Dolní") a příště přez ("Dolní Horní"), tedy každá trasa bude jinak dlouhá, a kterou si tedy má navigace pamatovat ?
Proto si do navigace ukládaš pouze body, a navigace ti ukazuje vzdušnou vzdálenost k těmto bodům z místa kde se právě navigace nachází.
Skus si v GPS Simulátoru změnit místo kde se nacházíš a uvidíš že ti to ukáže jiné vzdálenosti a směry k tvým oblíbeným bodům.
A dále, některé navigace také při výpočtu trasy používají dopravní informace a informace o průjezdnosti cesty "TrafficTrends", a proto výpočet trasy a kudy jet se může v jednotlivých dnech a časech lišit.
Navigace se snaží najit nejlepší trasu ze startu do cíle skrze průjezdní body, podle podmínek které jí zadáš, tedy vzdálenost i doba jízdy se může v ruzných okamžicích lišit.

Ale to co asi chceš vidět se jmenuje "protokol trasy" který se samozřejmě také, ale pouze při navigování ukládá, a dá se zapnout jako vrstva mapy a ukazuje se jako čára po projeté cestě, a dá se tento protokol využí s PC v programu BaseCamp.
Naposledy editoval tomizde dne 11.10.13 19:19 (Pá). Počet editací: 1x.
Garmin nüvi 3490T Lifetime

TomiZde
Obrázek uživatele
tomizde

Registrace: 26.08.10 9:10 (Čt)

Odeslatod pedroo » 09.10.13 18:21 (St)

Děkuji za info a Vaše pohledy na věc... no mě Garmin stejně neuspokojuje. Jednoduchá věc jako to když mi cestu např. Zlín -Praha, zadáno nejrychlejší ,ukáže 300Km to je O.K! Je jasné že to v žádném případě nelze projet za méně km ,to je fakt a ani kdyby člověk se rozkrájel tak to za mín jak + - 300km nedá nikdo ! tak proč se trasa uloží v nereálné hodnotě vzdušné vzdálenosti 250 km ? je to stejně jen info hodnota od reality děsně vzdálená a jestli se budu třeba v Pardubicích dívat na vzdušně uloženou trasu zlín-praha tak mi to zamotá hlavu ješte víc bo bez toho abych věděl kolik je to REÁLNĚ do pardubic a kolik do prahy BEZ POUŽITÍ VYHLEDÁNÍ trasy tak takové ukládání je prostě nanic...když se někdo zeptá kolik je to ze zlína do bešenové ,vím že jsem to jel, tak kouknu do: uložené trasy a povím: ukazuje vzdušnou135km,k čemu Ti bude takové info? to je blbost,co? tak abych znal pravdu musím dát trasu vyhledat a najde to 190km, to že se někde může díky dalším okolnostem jízda protáhnout akceptuji, pořád se budu ale pohybovat v reálnějších číslech...
pedroo

Odeslatod thomas007 » 10.10.13 9:41 (Čt)

Jak to říct abys to pochopil.... Neukládáš trasu ale BOD. Trasu lze vytvořit a uložit pouze v plánovači tras. Pokud budeš někde "mezi" Prahou a Zlínem a zobrazíš si uložené Oblíbené (body!!!), budeš chtít aby ti přístroj ukázal vzdálenost ze Zlína?

Vzdálenost vzdušnou čarou je vždycky od místa, kde jsi právě zaměřený a ne od místa kde jsi bod uložil do Oblíbených. Trasa a Oblíbené jsou různé věci, které opět trochu "motáš" dohromady. Do oblíbených ukládáš body, do Plánovače tras trasy. Uložené trasy se pak vždy zobrazují tak jak jsou uloženy a nemění se.
Obrázek uživatele
thomas007

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače