Oregon 450 po zapnutí počítá vzdálenost

Vše co se týká železa značky Garmin.

Oregon 450 po zapnutí počítá vzdálenost

Odeslatod Miki53 » 20.05.13 8:18 (Po)

Zdravím všechny. Jsem novým uživatelem Oregon 450 a mám velký problém. Možná dělám něco špatně, ale po zapnutí přístroje mě začnou nabíhat metry a km, aniž se s přístrojem pohybuji. Za půl hodiny je to třeba i 120 km. Před tím vždy všechna data cest vymažu. Nevím, zda je to na reklamaci, tak se zde ptám zkušených uživatelů. Přístro jsem resetoval, ale je to stále stejné. Děkuji za odpovědi, Miki53
Miki53

Registrace: 20.05.13 7:50 (Po)

Re: Oregon 450 po zapnutí počítá vzdálenost

Odeslatod Miroslav Pragl » 23.05.13 7:39 (Čt)

Ahoj,
zapni si zobrazovani prosle trasy - jak moc ti skace poloha kvuli nepresnosti GPS?
Nemas GPS nahodou v modu simulace?

MP
Miroslav Pragl

Registrace: 13.08.08 11:45 (St)

Odeslatod Miki53 » 26.05.13 7:42 (Ne)

Ahoj. Ne, GPS jsem měl v normálním modu. Také jsem opět přeinstaloval SW a je to lepší. Přesto bez pohybu stále načítá vzdálenost, ale v metrech a ne v km. Oregon se mi zdá proti Dakotě citlivější, protože chytím satelity i v domě, ale zřejmě díky odrazům vykazuje v klidu nesmyslně ujitou vzdálenost.
Miki53

Odeslatod thomas007 » 27.05.13 11:00 (Po)

Případné načítání vzdálenosti závisí na aktuální síle signálu/přesnosti přístroje. Mění-li se přesnost, zpravidla se i mění tvá pozice a tedy může dojít načítání nějakých těch metrů. ;)
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod led.zep » 14.07.13 12:17 (Ne)

Zdravím všechny. Mám podobný problém: než začnu se záznamem trasy, musím vynulovat celkem 4 položky (ve Správci tras současnou trasu, v Nastavení pak data cesty, všechny trasové body a současnou trasu) a už to mi přijde docela praštěné. Přesto se mi pak občas stane, že mi přístroj nepochopitelně přičte kilometry - například jsem na něm něco dělal doma, měřit chci ale od skutečného začátku trasy, který je třeba o 20 km dál, ale přístroj mi i přes zmíněné vynulování přičte vzdálenost z domova vzdušnou čarou, což je pak i vidět na záznamu trasy na mapě. Garmin je dost renomovaný výrobce a Oregon 450 je první přístroj svého druhu, jejž vlastním, proto jsem stále nakloněn tomu, že ten blbec jsem já a něco dělám špatně (včetně toho nulování). Problém je, že návod v takovéhle situaci neposlouží - myslel jsem, že na stránkách Garminu bude podrobnější, ale našel jsem ten samý, co byl přibalený k přístroji. Předem všem děkuji za rady a zkušenosti.
led.zep

Registrace: 14.07.13 12:01 (Ne)

Odeslatod Kofolytik » 15.07.13 13:29 (Po)

Na začátku trasy kterou chcete zaznamenat, zmáčkněte stopky. Vytvoří se nový soubor, který bude obsahovat jen dobu, po kterou běží stopky.
Obrázek uživatele
Kofolytik

Registrace: 10.09.08 16:23 (St)

Odeslatod Miki53 » 16.07.13 19:37 (Út)

Led Zeppelin, toto je i můj problém. Teda ta muzika je špička. Je mi 60 a stále to poslouchám. Jo a ty stopky zkusím. Bye, bye, Miki53
Miki53

Odeslatod led.zep » 18.07.13 19:42 (Čt)

Kofolytik: Děkuji za radu, vyzkouším.
Miki53: Zdravím Tě, souvěrče. Mně je 55, takže jsme v podobnou dobu sáli stejnou muziku - asi i proto (věk, alespoň já) si tak moc nerozumíme s nejmodernější elektronikou - ještě tak zapojit Les Paula do Máršla ;) Tak ať se Ti Zeppy pořád líbí (nic jiného ani nečekám) a Oregon dobře slouží!
led.zep

Registrace: 14.07.13 12:01 (Ne)

Odeslatod Miki53 » 22.07.13 18:45 (Po)

led.zep. - Jojo, s elektronikou si rozumím jakž takž, ale lepší je vzít GPS a vyrazit do přírody. Ted jsem si stáhnul poslední Black Sabbath -13. Je to klasika, ale asi poslední CD. Asi proto mají v poslední skladbě zvukový efekt - déšt, zvony, bouře-, jako v první skladbě na prvním LP. Tak ahoj a at žije ROCK, ale ten pořádnej....Miki53
Miki53

Odeslatod tereza tylová » 27.07.17 11:38 (Čt)

Stejný problém spočítáním kilometrů i když navigace leží nepohnutě na místě. Předchozí model Montana, který mám nic takového nevykazoval. Chystám se s tím na reklamaci. Řešení přes stopky podle mě není ideální.
tereza tylová

Registrace: 27.07.17 11:29 (Čt)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače