Novinky Garmin 2013

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Novinky Garmin 2013

Odeslatod drachir24 » 13.09.13 20:33 (Pá)

No tim Applem jsi mne pobavil .Tohle totiz vetsinou slysim od tvrdosijnych zastancu Widli takze se ani nedivim ze tomu opravdu hovno rozumis.Od ceho jsou taky uziovatele Windows -)))JA jsem taky stastnym uzivatelem uz 10 let vysavace Zellmer ale kdyby ses mne zeptal na motor ci technologii tak ti maximalne reknu jak si vymenit sacky.
No takze jinak.Rikas ze aktualizace muze vysledny soubor zmensit .To muze jenze proc mi pamet za tri mesice co navigaci mam narostla o bezmala pul GB? Aha zjistili jsme ze malokdy aktualizace znamena zmenseni velikosti souboru ze.Ono totiz v 99 procentech znamena jeho zvyseni.Coz jsi koneckoncu ve sve prvni vete uznal.No a abysme predesli zvaneni o tom ze tomu nerozumim mohu te ujistit ze GPS neni nic jineho nez druh pocitace, stejne jako multimedialni centra v domacnostech apod.JA do pocitacu delam take x let.Dokonce jsem je i prodaval a instalace systemu mam za sebou stovky.Takze tim ze se soubor cili stara mapa prepise a prictou se jen ty rozdily mne ucit nemusis.Je pravda ze u pocitace mas moznost si novou instalacku nahrat k te stare a mit tam obe anebo predtim pocitac formatovat.DOPRDELE CETL JSI VUBEC TO CO JSEM TU PREDTIM NAPSAL.POKUD NE TAK PROC REAGUJES.Vzdyt jsem psal ze pri nabidce updatu jsou tam i napsane kapacity.A to nejsou kapacity samotnych souboru ale prave tech rozdilu.Zajimave ze pokud si je vsechny sectu jak map tak FW tak mi v souctu daji rozdil mezi vyuzitou kapacitou pristroje pred a po updatu. KDyby to bylo tak jak jsem to nemyslel a z ceho jsi mne obvinil ze ke stare CN Evrope se vedle nahraje nova s updatem tak by mi nestacila za chvili ani kapacita v TErabytech. A tech 60 MB FW zblaznil ses.To je prave ten rozdil oproti minule.Ten system ma priteli daleko daleko vice.tech 60MB je prave to vlepseni, nove fce jako ted v pripade 3.80 apod.he he chtel bych videt jak cely Grmin system ma 60MB.
POI body?Zanedbatelna polozka?.KAmo naral jsem tam ted par blbosti od KOOperativy a stahnul dalsi veci z webu a 50MB v prdeli.Hmm co ty na to?Nechci dla napriklad videt kolik o kolik je vetsi Atlas nez ten lonsky.Totez TOPO.A 32GB kartu?No podporuje jen 16GB.I na zahr webech pisou ze vetsi tam nerozjeli.
Takze na zaver mily vole.Nebudu te zahrnovat zadnou argumentaci ze se snazim vyvracet neco co mi bylo driv vysvetleno.Ono jsem si ani niceho nevsimnul ze by tu nekdo neco vysvetloval.Jen ty se tu pokusil o nejaky plany zvast.Ja jsem ani o tomhle diskutovat nechtel jen jsem rekl ze ten LIfetime ma sve ale.Ze je blbbe ze po dvou aktualizacich nemam v pristroji skoro misto.A to mam Atlas a Topo na karte.Takze vidis ze v pristroji mam pouze CN mapy plus system apod.Takze podvou aktualizacich mapy a systemu se stane co?Bude se cast automaticky ukladat na kartu a ne ze ne.A kde se bude chytraku dle tebe ukladat narustajici objem systemu kdyz nebude misto?Asi take na zalozni medium cili kartu.Nooooo taaaak chces mi tu jeste neco zvanit o mych nesmyslech.Rad bych kdyby to nebyla pravda.Takze priteli v dubnu pristiho roku ubehnou prave ty dve aktualizace a ja se tu opet ozvu jak jsem poridil.-))))
drachir24

Registrace: 25.07.13 13:08 (Čt)

Odeslatod mlog » 13.09.13 20:58 (Pá)

No, tak ani nebudu spát, jak jsi mi to nandal. :D :D :D
Vidím, že jsem se v tobě zmýlil. :D
Moje chyba, že jsem předpokládal, že alespoň kousek rozumu zůstal. No nic, jdu si přepočítat ty volný MB, abych se ujistil, že alespoň ještě jednu aktualizaci ta moje stará chudinka navigace zvládne... :D
mlog

Registrace: 08.11.10 21:57 (Po)

Odeslatod drachir24 » 13.09.13 22:21 (Pá)

Neprepocitavej prosimte nic.Jdi si treba pocitat ovecky abys usnul.-).Ja se ozvu po novem roce.To bude lednova aktualizace.Potom bude dubnova a to budu rad ze ji tam narvu.No nevim jak to sice delas mne ale v desitkove soustave vychazi ze 500 volneho mista deleno 200 updatu jsou dve.Mozna mne Garmin prekvapi a zjistim ze tam soudruzi z Ameriky maj krom vahy a delky jiny merny system i v kapacite pameti.-)).
A neres to prosimte.rekni si ze ten ko**t neumi pocitat.-)
drachir24

Odeslatod mr.mates » 13.09.13 23:28 (Pá)

drachir24 napsal:to mates

... A jinak pisete ze mohu neco smazat.Reknete mi co.A hlaven verte ze GPS pouzivaji take lide co s pocitacem moc neumi.A chran je ruka pane aby neco mazali takovi lide.To je pak na preinstalaci.

No tak pěkně se nám to tu rozběhlo. Dost emocí.
Kdyby jsi hledal zde na fóru a ne si jen stěžoval a pracně počítal, dozvěděl by jsi se třeba o odmazání nepotřebných souborů. Dokonce i jednoho staršího strejdu navedlo toto fórum jak na to. A to byl ouplnej laik. Takže pokud jsi odborník na instalace PC (doufám, že ne takový, co strčí perinstal systému do mechaniky a dá ENTER), nebude pro tebe problém opět spočítat, kolik ušetříš. Oni tu nejsou hloupí uživatelé, nebuj. Ale po tom, co si tu napsal do příspěvků se kritice nemůžeš bránit.
Závěrem mohu jen dodat, pokud nebudeš spokojený s výsledkem, kup si tištěný autoatlas.
Navigace je jen pomocník, ty jsi řidič.
Zdar a dobrou noc.
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod drachir24 » 13.09.13 23:53 (Pá)

Proboha lidi nereste to tak hrozne.Ja jen zapremyslel co budu delat po dalsich dvou aktualizacich.A verte tomu ze mazat nic nehodlam.Proc?Protoze kdyz si napichnu GPS do kompu zjistim ze smazanim vsech hlasu krom ceskych a jednoho anglickeho ziskam tak 30MB mista.Smazanim motivu tak 20 a smazanim Vehiklu tak mozna 5MB.Plus nejake dalsi blbosti.Suma sumarum ziskam 100MB - mozna vic.No rekneme jedna aktualizace navic.Hmm co dal? Nemam treba CN nahrat na kartu a uvnitr pristroje nechat jen system?Debilita ze.Az mi dojde kapacitne 16GB karta co dal? Mam smazat z pristroje jine zeme kde nepojedu? Debilita ze. Vysrat se na updaty? Debilita ze. Nhlede na to ze Lifetime znamena updatovani a zaroven je to tahak poslednich rad Garminu. Ucit lidi chodit na forum kde se nauci promazavat to co by v tom pristroji melo zustat a za co si zaplatili navic oproti nizsim radam je debilita na entou ze. Ale pokud je toto forum urceno tunnigarum a dobrodruhum vseho druhu co se ve vsem novem a koupenem musi neoficialne prackama hrabat, promazavat aby si to prizpusobili k hruze sve tak se uprimne omlouvam.V tom pripade tady oprvadu brecim na spatnem hrobe.
P.S. to ze jsem delal do kompu jsem myslel zrovna jinak nez strcenim Cdecka do mechaniky.A divil by ses jsou lidi co i tohle dokazou zkurvit.
drachir24

Odeslatod mr.mates » 14.09.13 10:26 (So)

Ach jo, ty si nedáš pokoj s těma počtama 8o) . Připomínáš mi akademika 8) .
Nemyslíš, že kdyby to mělo být s těma aktualizacema tak vážné, že by pak lidi GARMIN ukamenovali?
Nevím, kde bydlíš, ale pokud jsi z Prahy, tak se zajdi přeptat do nějaké pobočky. Jistě dostaneš odpověď na vše a dušička bude mít klid, když ti tady neporadí.
Tak, a jestli je debilita odmazávat nepotřebné soubory nedokážu posoudit, protože já debil to tak občas dělám (třeba po updatech, nebo nepotřebné GPX soubory, apod). A navíc jsi se ptal, jaké soubory odmazat, takže odpověď jsi dostal = hledej na fóru. Co by IT dělám už 17 let, takže mi o tom co lidi dokážou zk****t taky něco vím :roll: , ale to je psaní někam jinam a ne sem.
Jen nevím, co vlastně chceš teď ty. Píšeš o radu, radu nechceš a když už ji dostaneš, pak je to blbost, pak fakt nevím. Počkej na pár dalších update a pak uvidíš :P . Teď to neřeš :bigwink:
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod drachir24 » 14.09.13 11:29 (So)

JEZISIKRISTE TO SNAD UZ NENI MOZNE.vSAK PISU ZE SPIS JEN PREMYSLIM NAHLAS.A ZE UVIDIME JAK TO BUDE V DUBNU. JAk jinak by to melo byt ze.Taky ze se tu ozvu a pak jsem zvedavy na vese knizeci rady.-))).
Ty pokusy o radu co tu nekteri zkouseli to nemyslis vazne. a GPX soubor smazat no to si pomuzes.Tady totiz na foru padaji rady typu smaz hlasy, smaz to smaz ono. A mas pravdu resilo se to tady http://path.cz/forum/viewtopic.php?f=19 ... ameti+mala
ale debilni rady typu mazat bohuzel neber.Nenadavam na GArmin .TomTom na to neni lip.Je to totez a toze nekteri maji navigaci roky - tak znam lidi co mapy vubec neaktualizuji a je jich vetsina.Proste ti reknou ze na to kaslou a ze je jim to jedno.Ze je to vzdy dovedlo na misto urceni.To ze nekde vjeli na rozestavenou dalnici to je nejak nevzrusuje.Mozna ti si tady nestezuji.-))))
drachir24

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 20.09.13 9:39 (Pá)

mr.mates napsal:No nevím, ale pokud se nepletu, tak aktualizace map CNEU je stejná pro všechny typy navigací. Taky pravidelně aktualizuju a nemám problém s místem - stará mapa je odmazána. A to nepoužívám kartu, není potřeba. Garmina používám už několik let, nyní 3790.
Tak nějak nerozumím tomu, že by se měl kus aktualizací nainstalovat do navigace a část na kartu. Systém bude muset být vždy přímo v zařízení. A co se týče map, vždyť aktualizační soubor s mapou je jen jeden. Další je pak 3D, další JCV. Pokud vyměním kartu, nemělo by se nic stát. Maximálně nebudou náhledy, nebo něco podobnýho. Ale 400MB, to je fůůůůra místa. Nehledě na to, že se dá odmazat i dost nepotřebných souborů.

No .. ona to není tak úplně pravda.. Mám 3490, kde nemám nainstalované nic, krom toho, co přiíšlo z výroby a vždy aktuální city navigator, a instalace CN 2014.20 se tam už nechtěla vejí, a musel jsem promazat hlasy ... pak to šlo.
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Rubic » 20.09.13 10:02 (Pá)

Zdravím, čím pak máte zaplněné těch 8GB vnitřní paměti? Kolik volného místa Vám vypíše Garmin Express?
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.1.4.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 20.09.13 10:17 (Pá)

No čímpak asi :))) city navigator , jeho soubory a pak uz jen systemove soubory garminu. Bud to zas byla zabugovana verze expressu, který blbe pocital volne místo, a nebo uz na to garmin prdi, a minimum budou 16gb stroje.)
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače