Novinky Garmin 2013

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Novinky Garmin 2013

Odeslatod thomas007 » 29.07.13 13:18 (Po)

Jak rikam, u Atlasu bys mel na webu kde sis cesky mapy registroval, mit dve verze ... Jednu s budovami, druhou bez nich. Zalezi na tom, kterou si nahrajes. POkud tvuj pristroj podporuje 3D budovy, nahraj si tu 3D :bigwink:
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod drachir24 » 29.07.13 15:16 (Po)

Uz chapu v pohode.problem je ze do toho hrabat nebudu.Mam 3597 lifetime 2 takze at mi to nahrajou v GPAS centru zadarmo.Nechapu ale ze mne na to neupozornili.jen by mne zajimalo jestli ta 3d vrstva navic bude placena nebo ne.Pokud je zadarmo meli mi to tam kopnout hned.U TOPO je to jak jsem psal.TAm je to jasne.Bud je TOPO anebo TOPO PRO. Bez pro znamena bez 3D.
drachir24

Registrace: 25.07.13 13:08 (Čt)

Odeslatod thomas007 » 29.07.13 16:59 (Po)

No zeptat se asi meli, jesi to mas jako sluzbu od nich. ;)
Obrázek uživatele
thomas007

Odeslatod drachir24 » 29.07.13 22:17 (Po)

No ja si spis myslim ze sluzba byla jen Czech Atlas 2013 bez 3D vrstvy a Topo bez Pro. Mam pocit ze si to budu muset zaplatit.Dam to tady rozhodne vedet.Pozitri tam jdu.
drachir24

Odeslatod thomas007 » 30.07.13 9:53 (Út)

Ono Topo a Topo PRO jsou dvě různý mapy a tu PRO lze buď koupit se zařízením s označením PRO (turistický přístroje) a nebo samostatně jako mapu za snad 5000,- . Atlas a Atlas 3D jsou dvě verze totožný mapy, pokud ji na účtu máš, neměl by bejt problem.
Obrázek uživatele
thomas007

Odeslatod drachir24 » 30.07.13 15:44 (Út)

No takze TOPO je v poradku- proste zadarmo jsem mel narok jen na TOPO bez Pro a u Atlasu na to zapomneli debilove.Hlavne se jeste kasali kdyz jsem si to u nich cele kupoval jaky mi k tomu neposkytnou servis.
drachir24

Odeslatod zdenal » 17.08.13 14:55 (So)

Ahoj Garministé :-)
Měl bych trošku obecnější dotaz. Nedávno jsem si objednal navigaci Garmin Nuvi 2547. Vzhledem k tomu, že jsem 6 let vlastníkem navigace Navigon 1210, nemám s Garminy zkušenosti. Proto jsem se s navigací dost intenzivně víc jak týden seznamoval. Navigace má mnohé příjemnosti ale několik věcí mě zklamalo. Vlastnosti, které byly normální i u tohoto nejlevnějšího Navigonu jsem marně hledal.
- Upozorňuje na překročení rychlosti, ale nikde nenastavím toleranci, takže asi raději vypnout
- Nikde nelze nastavit defaultní velikost map. Prostě buď vypnout automatické zvětšování a nastavit přiblížení ručně stabilní přiblížení, nebo si trhni nohou.
- A třetí věc, která mě dost rozhodila, a je zároveň i dotazem do fóra. Pokud přijíždím k odbočce, koukám na ukazatel vzdálenosti a při začátku odbočování ve městě mi navigačka ukazuje 20m do odbočení, po odbočení za křižovatkou klidně ještě 7m. Pokud jedu rychleji po nějaké okresce, klidně v místě odbočení ukáže ještě 40m do odbočky. Navigon vždy na hranici křižovatky ukazuje 0m, Taky jsem si zvyknul, jsou-li odbočky hodně blízko sebe odbočovat podle ukazatele, a vždycky jsem se trefil. Když jsem to zkoušel s Gaminem, zplakal jsem na výdělkem. Po konzultaci s podporou jsem provedl kompletní upgrade software i map. Nepomohlo.
Vždy jsem měl čistou oblohu, ideální příjem satelitů a nikdy kontrola příjmu neukázala přesnost horší než 3m.
Navigon jsem měl umístěn vedle Garmina. Garmin má nesrovnatelně citlivější přijímač, přesto Navigon navigoval přesně, i když zachycení satelitů mu trvá oproti Garminu věčnost.
Zpanikařil jsem a navigaci v zákonné 14-ti denní lhůtě poslal zpět.
Je tohle normální vlastnost navigací Garmin, nebo se jedná spíš o vadu konkrétního kusu? Jaké máte zkušenosti vy?
Díky za každou reakci.
zdenal

Registrace: 16.08.13 21:43 (Pá)

Odeslatod drachir24 » 27.08.13 22:27 (Út)

Takze anabaze mapy Atlas 2013 NT bez 3D vyresena.U modelu 3597 je opravdu v nabidce Atlas jak s 3D tak i bez.Plus pochopitelne TOPO 3013.Takze kdyz jsem prisel do GPS centra at mi tam kopnou nejen update CN a softwaru navigace ale i TOPO plus Atlas tak se mne proste nezeptali zda ten Atlas chci s 3D nebo bez.Takze mi to ted prehrali.Zeptat se teda mohli nehlede na to ze se mne mohli jeste zeptat zda chci jeste doplnky ktere jsou zdarma k Atlasu a ktere vam Instalator nabidne pokud si to delat doma pres PC.A to POI prejezdu , hranicnoch prechodu a nebezpecnych mist, vcetne hlasu herce Brouska plus mapy kradezi.
Mohl jsem radsi zaplatit min jen za obycejny Lifetime a udelat si vse sam pres svuj komp amel bych vse po hromade hned.
drachir24

Odeslatod drachir24 » 05.09.13 9:20 (Čt)

No krom map CN nam vysel novy FW 3.80.Konecne nekoho napadlo ze by mel pri navigaci do prave svisle listy v Trasovych datech pridat vic polozek.Hlavne tech potrebnych ne jen nejake prumery ktere ja nepouzivam.Stejne fce jako byly na vyber na dolni liste vpravo.Takze mohu mit konecne na dispeji zaroven cas a dojezd v km atd.
drachir24

Odeslatod drachir24 » 11.09.13 0:45 (St)

No a po druhe aktualizaci mi hlasi ze mam poslednich 400MB pameti.TAkze aktualizace je vzdy dvoji.Nejprve fw coz je zhruba pokazde 60MB a pak Cn mapy Evropy co je pokazde pres 100MB.Cilize jeste tri aktualizace a konec pameti.Muj pristroj 3597 zvladne 16GB pametovku na ktere mam Atlas.Takze vzhledem k tomu ze po zaplneni pameti v pristroji ktery ma 8GB se zacne asi aktualizace Cn ukladat i na kartu automaticky tak vzhledem k tomu ze aktualizace je ctyrikrat do roka tak co se tyce pameti pristroje pristi rok koncim.Perfektne vymyslene.Takze nejaka dozivotni aktualizace je jen podvod.Stejne vas prinuti si koupit novy model s vyssi pameti.Pritom kdejaka empetrojka ma i 100GB pameti a je i trikrat mensi nez navigace.NA karte mam Atlas a TOPO.Ktere budu take jednou rocne aktualizovat.Nekolik POI apod takze tech 16GB moc dlouho taky nevydrzi.NAvic se pozdejsi aktualizace zacnou nahravat automaticky na kartu kdyz nebude na vnitrni pameti misto.Jo jo zase jsme naleteli.Oni vedeli proc tam nedali desitky GB flash pameti.
drachir24

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače