Novinky Garmin 2013

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Novinky Garmin 2013

Odeslatod Krystoff » 06.05.13 9:23 (Po)

Zdravím,
netušíte někdo reálnou dostupnost nových modelů?
Konkrétně mne zajímá Garmin nüvi 2597T.

Díky za odpověďi.
Krystoff

Registrace: 22.03.11 15:09 (Út)

Odeslatod Rubic » 06.05.13 10:10 (Po)

Zdravím, na stránkách Garmin.cz je uveden - duben2013, tuším, že reálný bude podzim, no nechme se mile překvapit :)
http://www.garmin.cz/aktualne/nove-prod ... ktere.html
už je nabízena mezi novinkami - na dotaz
http://www.garmin.cz/produkty/lifetime- ... etime.html
Naposledy editoval Rubic dne 06.05.13 21:13 (Po). Počet editací: 1x.
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.1.4.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod rtreml » 06.05.13 18:55 (Po)

Dnes jsem předobjednával 3597 T na Garmin.cz ( http://www.garmin.cz/produkty/lifetime- ... etime.html ) a termín dodání (červen 2013).
Tak už se na ní těším :)
Garmin 3490LMT
rtreml

Registrace: 12.12.10 13:52 (Ne)

Odeslatod thomas007 » 23.05.13 12:14 (Čt)

Nějaký review 3597 ;)

Obsah je zobrazen pouze přihlášeným uživatelům
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod fuf » 18.06.13 10:57 (Út)

Zdravim, koupil jsem 3597LMT a mam ji jen tyden. Drive jsem pouzival prevazne navigace ve smartphone (TomTom, iGo, Navigon) ci zabudovane v aute. Budou to tedy spise prvni postrehy z realneho pouzivani. Do navigace jsem sel z duvodu prehrivani mobilu (iPhone) pri navigovani v horkych slunecnych dnech.

Obecne ke Garmin:
- uzivatelske prostredi je pro me podstatne mene intuitivni nez v Navigonu, TomTomu ci iGo. Na nektere funkce nejsem schopny prijit bez hledani na internetu, skutecne velmi podrobnem cteni navodu ci tukanim na vsechna mozna mista na displayi
- navod je skutecne velmi strucny
- Garmin evidentne dela navigace uz dlouhou dobu a mezi jednotlivymi modely jsou velke rozdily, najit relevantni informace prave k danemu modelu neni lehke, pridava to na zmatku
- pri pripojeni k pocitaci neni mozne navigaci pouzivat (resp. jde ale jsou to hacky)
- tezce nedotazeny SW pro Windows + vice ruzne starych moznosti, ktere pro danou vec pouzit: SW pada, nekdy ma problem s detekci pristroje
- nahravani Atlas map CR: x-krat to neproslo. docela mi trvalo zjistit, ze verze s 3D neni add-on ale cela mapa vcetne 3D budov. tohle info neni nikde napsane.
- nektere funkce z helpu, popisu vubec netusim co delaji bez vyzkouseni (safe-mode)
- hezky koncept 'Places I've been to', ale nedotazeny: ukaze jen poslednich 150km trasy v dany den

K pristroji:
- velmi hezky design
- nadherny display: velmi dobre citelny
- skutecne hezka grafika
- zatim to volilo dobrou cestu (jen CR)
- navigovani do pruhu, krizovatky je velmi hezke -- zobrazuje to primo fotky tech mist
- vyborna funkce 'Up-Ahead', ktera informuje, jake POI (ze 3 kategorii) jsou po ceste nejblize
- info o doprave se hezky zobrazuje, ale trochu zmatene to ukazuje nekdy informace o vzdalenejsich udalostech a postupne to doplnuje drivejsimi
- byt mi garmin hlasi, ze jsou k dispozici updaty, tak je nejsem schopny (GarminExpress, my.garmin.com ci WebUpdater) do pristroje nahrat: vse se tvari, ze je ok, ale pri detekci to znovu zahlasi, ze jsou ty same updaty k dispozici
- smartlink s iPhone funguje ale s omezenimi: info o doprave, kamerach, pocasi funguje
- u smartlink neni mozne z nuvi navigovat na adresu kontaktu (seznam kontaktu zobrazi, u nich vsak nesmyslne zobrazuje jen tel. cisla)
- smartlink aplikace spadne pri pokusu poslat adresu kontaktu na nuvi
- nektere veci prekvapive (v porovnani s Navigon, atp.) nejde nastavit. napr. ktere POI (ne)zobrazovat, scenicky profil trasy, navigovani pri chozeni pesky, zvuky pri dotyku displaye, s jakym predstihem varovat, ze bude radar
- live sluzba o kamerach neni moc presna, dost toho chybi prip. je zastarale
- benzinky na dalnici (D1) jsou casto zobrazovany jako 'odpocinkova mista' misto 'benzinky'
- lokalizace pozice nekdy trva neunosne dlouho (i 5min)
- pri zastaveni na svetlech zacne "blbnout" (jak to byvalo bezne u GPS kdysi davno): i kdyz stojim, meni se rychlost (1.5-9.5km/h), zacina se to tocit, prepocitavat trasu atp. Opet dusledek nedotazeneho FW, protoze nuvi ma akcelerometr
- v tunelech po ztrate GPS signalu (o cemz me informuje dialogem pres celou obrazovku) se vesele ztrati a _nenaviguje_ -- v dnesni dobe a u premioveho modelu Garminu! predikce rychlosti a pohybu po naplanovane trase nemuze byt tak tezke na implementaci.

Z hlediska HW je to povedeny kousek (10 bodu z 10 max.), z hlediska SW mam pomerne silne vyhrady (5 bod z 10 max.).
fuf

Registrace: 18.06.13 10:16 (Út)

Odeslatod Mikin » 18.06.13 21:57 (Út)

To fuf: hezky napsané, zajímavé a poučné. Jak tak koukám Garmin zase hodil do prodeje nedodělek. Jinak mám marketingový nápad. Existule LifeTime na mapy, na aktualizace a servis na pobočkách, tak proč to nedát i na železo?
Mikin

Registrace: 30.01.11 21:13 (Ne)

Odeslatod goast » 22.06.13 19:49 (So)

včera koupil, dnes testoval v PC, tvoje problémy jsou pouze u tebe z neznalosti Garminu a nainstalovaného sw
Navi 3597 LMT
goast

Registrace: 15.06.11 23:15 (St)

Odeslatod fuf » 22.06.13 20:18 (So)

to goast: Samozrejme se na to muzes divat takto jednoduse a muj prispevek shodit. Pokud bys vsak byl pristupnejsi, doslo by ti, ze i nazory nekoho, kdo vlastni Garmin navigaci tyden, maji svou vahu. samozrejme si necham poradit od zkusenejsiho, tvuj komentar vsak nic takoveho nenabizi. jaka je tedy jeho hodnota?

zcela jiste se nejedna o vyrobek, ktery by nemel problemy. napr.:
- je to ma prvni navigace za spoustu let, ktera minhlasi, ze cestu nemuze spocitat, protoze je dlouha. na zbytku zobrazi jen usecku.
- zobrazeni alternativnich tras pri dlouhe trase nezobrazi ani jednu moznost
- v tunelu mi zobrazi dialog 'poor satellite reception', ktery je pres celou obrazovku a musim ho zavrit kliknutim na OK. a nato prestane navigovat uplne.
- webupdater, garminexpress, my.garmin.com hlasi, ze jsou k dispozici updaty, po nainstalovani zahlasi, ze vse probehlo v poradku. nicmene po zahlaseni navigace, ze byly updaty nainstalovany a vyzadanem restartu jsou ty same updaty opet k dispozici

jsi schopen mi s tim poradit?
fuf

Registrace: 18.06.13 10:16 (Út)

Odeslatod Maloch2 » 24.07.13 15:55 (St)

Asi ne.
Maloch2

Registrace: 16.12.11 20:23 (Pá)

Odeslatod Rubic » 24.07.13 19:37 (St)

Zdravím, je těžké dávat odpovědi k novému modelu který nemáme v ruce. Je to jako vaření z vody. Garmin nemá identický FW pro všechny typy. Ale nahoře ve vyhledávacím políčku lze najít odpovědi na všechny dotazy.
Vezmeme to od konce. GarminExpress už se polepšil - žádný problém. Tunel vyřešen aktualizací FW - běžný postup. Zobrazovat alternativní trasy velmi dlouhé cesty- není to blbost? Na co máme plánovací prostředky v PC? Příliš dlouhá trasa se dopočítává po přiblížení k cíli. Běžné. Lépe je rozdělit příliš dlouhé cesty podle povinných přestávek v řízení. Ta krabička žádné problémy nemá. Všechno je o porozumění, abychom se při zadávání tras dopouštěli co nejméně chyb. :)
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.1.4.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače