Edge705 a mapy na kartě

Vše co se týká železa značky Garmin.

Edge705 a mapy na kartě

Odeslatod Mikin » 22.01.13 9:51 (Út)

Dobrý den,
mám problém s Edge705. Na kartě vidím pouze soubory (mapy), které jsou nahrané v gmapsupp.img.
Jiné typy souborů jako gmapprom.img, gmapprom1.img, gmapsup1.img přístroj nevidí. Vše je hoženo v /garmin na kartě. V případě že sadu přejmenuji, tak ji samozřejmě v zařízení mám aktivní, ale zase nevidím tu předchozí.
Ve vlastním zařízení není ani mapa gmapprom.img ani gmapsupp.img.
Mikin

Registrace: 30.01.11 21:13 (Ne)

Re: Edge705 a mapy na kartě

Odeslatod thomas007 » 22.01.13 10:29 (Út)

Se 705 jsem jezdil taky a jinej soubor než gmapsupp to nečte. Nevim proč, ale asi to tak je prostě nastavený
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod chip.cz » 22.01.13 16:10 (Út)

Mikin napsal:Dobrý den,
mám problém s Edge705. Na kartě vidím pouze soubory (mapy), které jsou nahrané v gmapsupp.img.
Bohužel, tohle není jenom u tohoto přístroje, že na sd kartě vidí jen gmapsupp.img,
ale i u řady dalších GPS. V mapsource si ale mohu označit i několik map a nainstalovat najednou,
právě do tohoto mapového souboru, takže není co řešit.
Pozor, instalací se všechny mapy zapnou a zapnutá musí být pouze jedna!
(1) V případě že sadu přejmenuji, tak ji samozřejmě v zařízení mám aktivní, (2) ale zase nevidím tu předchozí.
(1)Jestli přejmenuji na sd kartě mapový soubor gmapsupp.img na gmapprom.img,
tak nebude ani aktivní a ani ho neuvidím. (2)Jaká předchozí mapa by měla být vidět? Snad ne ta přejmenovaná!?
Ve vlastním zařízení není ani mapa gmapprom.img ani gmapsupp.img.
Vnitřní paměť tohoto přístroje je asi 500Mbit a proto mohu na tuto paměť nainstalovat z mapsource např. Topo CZ. Samozřejmě musím zvolit, že chci instalovat do vnitřní paměti a ne na sd kartu. Nainstalovaný mapový soubor gmapsupp.img zde mohu přepsat na gmapprom.img. No a jak už jsem jednou psal:
Instalací se mapa zapne a zapnutá musí být pouze jedna!
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
Obrázek uživatele
chip.cz

Registrace: 16.03.09 15:45 (Po)

Odeslatod Mikin » 22.01.13 18:26 (Út)

Děkuji za odpovědi
jenom pro upřesnění CHIP.cz jsem měl na kartě gmapsupp.img (topo) a gmapprom.img (cyklo), viděl jsem jenom topo. Provedl jsem přejmenování gmapsupp.img na gmapprom1.img a gmapprom.img na gmapsupp.img , viděl jsem zase jenom cyklo.

Soubory gmapprom.img, gmapprom1.img atd v tomto zařízení nefungují ani na kartě ani v přístroji, to je bohužel fakt.
Pokud hodím do přístroje Topo, tak je dáno do vnitřní paměti do souboru gmapsupp.img
Pokud přidám Cyklo na kartu, tak je nahrána na kartu do souboru gmapsupp.img
Pokud potřebuji dohrát nějaké jiné mapy, musím stále provádět přepisy těchto souborů, což je zaprve zdlouhavé a celkem nepřehledné. Zadruhé přidávání map formou přehrávání souboru gmapsupp.img není zrovna to pravé ořechové (je to zdlouhavé pokud mám více map).
Zatřetí, pokud mám pouze img soubor tak jsem nahraný.

Daný problém jsem vyřešil tím, že jsem použil sloučení img souborů pomocí GMapTool do jednoho gmapsupp.img.
Operaci provádím přímo na kartě, tudíž je i celkem rychlá.
Mikin

Registrace: 30.01.11 21:13 (Ne)

Odeslatod chip.cz » 22.01.13 23:40 (Út)

Mikin napsal:(1)Soubory gmapprom.img, gmapprom1.img atd v tomto zařízení nefungují ani na kartě ani v přístroji,
to je bohužel fakt.

(2)Daný problém jsem vyřešil tím, že jsem použil sloučení img souborů pomocí GMapTool do jednoho gmapsupp.img. Operaci provádím přímo na kartě, tudíž je i celkem rychlá.
(1)Edge 705 je cyklokomputer a ne klasická GPS a proto zřejmě některé mapové soubory nejsou podporovány, ale možnost mít jeden mapový soubor ve vnitřní paměti a druhý na sd kartě tady je. (2)Tohle jsi vyřešil dobře, i já to dělám zrovna tak.
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
Obrázek uživatele
chip.cz

Registrace: 16.03.09 15:45 (Po)

Zpět na Garmin: GPS přijímače