moje první navigace... co a jak?

Vše co se týká železa značky Garmin.

moje první navigace... co a jak?

Odeslatod pedroo » 29.12.12 13:29 (So)

Zdravím vás, chci se na pár věcí zeptat těch co mohou a chtějí poradit-díky tedy dopředu :) Mám svůj první přístroj, Garmin nuwi 2445... no a zatím jsem v rozpacích,bo první trasa,kterou jsem si zadal a znám její dvě varianty mi navigace nabídla jen jednu a to zrovna tu pomalejší o cca 15min i když o 7km kratší, ale méně pohodlnou co se týká kvality silnice, druhá zkušební trasa co ji znám dobře je Liberec-Zlín a mám několikrát vyzkoušeno že je to jednoznačně přes prahu a i celou dobu po dálnici rychlejší než přes hradec králové, navigace trvá na svém... jízdu přes prahu nenabízí ,. planovač tras ŠKODA router dává také na prvním místě jízdu přes prahu ,tak nevím tak co s tím v nastavení priorit navigace se pořád rejpu ale nevím jak dál...
pedroo

Registrace: 29.12.12 13:11 (So)

Re: moje první navigace... co a jak?

Odeslatod Anders » 29.12.12 14:29 (So)

ono v prvni rade zalezi na mape, kterou jsi pro vypocet trasy pouzil. Zkus zde popsat vice a pak se s tim muze nekdo zabyvat.
Zumo 500, Zumo 660, eTrex Vista Cx, Nuvi 200, Nuvi 255W as 465, Nuvi 3790LMT as 3490LMT, Mobile XT(Symbian), Viago(Android), StreetPilot(Android)
Anders

Registrace: 24.05.10 15:01 (Po)

Odeslatod Rubic » 29.12.12 19:40 (So)

:arrow: pedroo
Přes Hradec? To máte navolenu turistickou mapu Topo Czech? Vhodnější je zvolit pouze jednu mapu! -CNEU- ale ani ta asi nepovede tak jak byste si přál. Proto je v Nuvi plánovač tras - zvolíte si trasu jak se vám bude líbit pomocí průjezdních bodů a uložíte si ji pro pozdější použití.
Pro zjednodušení práce nabízí Garmin dva plánovací prostředky - starší- Map Souce (bez diakritiky) a novější BaseCamp pro práci na PC. Vyžaduje to znalost práce s PC, nic příliš obtížného a pak je plánování a archivace tras ještě pohodlnější. Zde je možno volit různou prioritu silnic (ta se od nás na západ velmi liší) a podle toho plánovač nabízí velmi odlišné trasy.
Ale pokud jste pevně přesvědčen, že by navigace měla plánovat podle Vašich znalostí, pak je nejvhodnějším řešením požádat o vrácení peněz.
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.3.1.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod pedroo » 30.12.12 13:31 (Ne)

tak já tam mám mapy CN Europe NTU 2013.10 Central Region
pedroo

Odeslatod Rubic » 30.12.12 15:35 (Ne)

Zdravím, aktuální mapa CNEU je 2013.30. Proveďte aktualizaci mapy i FW. Předpokladem správné funkce je také nastavení v "Objíždkách" nebo "Vyhýbat se" (terminologie se mění) a zásada- nezaškrtnout "Dálnice" - tam je chybný překlad, trasa"Rychlá". Pak už by Vám mělo vše fungovat jak má.
Kdo nepochopí, že sám musí provést toto základní nastavení a tvrdošíjně používá Nuvi v nastavení takovém jak mu ho prodali, ten není s Garminem spokojen.
Rubic

Odeslatod pedroo » 31.12.12 17:58 (Po)

mám pocit,že jsi nepochopil oč jde, nejsem úplná trubka ,nastavení jsem zvládl, nové mapy i software mám stažené.. ale ty jsi si ani tu trasu nezadal : liberec -zlín,( DÁVÁ TO MOŽNOST JEN PŘES HRADEC KR.) jinak bys věděl že i tudy se jede po dálnici v několika úsecích, např: do Přerova, z Olomouce do Mohelnice... tudíž ji nemám v objíždkách, že 8o) no zkus třeba zadat zlín-mladá boleslav a já jsem tedy překvapen že jedna možnost je opět přes Olomouc a Hradec Králové a druhá po dálnici- zlín- brno a v Jihlavě !!!! to stahuje opět mimo.. no já v kůži někoho kdo jede třeba z rakouska do té MLADÉ BOL. a takhle to povede tak nevím co se děje.... OMLOUVÁM SE ZA TYKÁNÍ
pedroo

Odeslatod Rubic » 31.12.12 21:59 (Po)

Omlouvat se nemusíš, to je dobrý. Vyber si. Jezdím Chomutov-Bystřice pod Hostýnem.
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
Rubic

Odeslatod pedroo » 01.01.13 16:38 (Út)

No tak takhle kdyby to šlo.... ale je zřejmé,že při zadání trasy v módu : Nejrychlejší :arrow: to nalezne jednu a néé 3.trasy ..., nejspíše ta 2445 je jiná než co umí ta tvoje
pedroo

Odeslatod Rubic » 01.01.13 20:31 (Út)

Zdravím, taková příprava cesty předem lze samozřejmě i s Tvou Nuvi, já mám stařičkou 765. Ty tři trasy mezi dvěma body vzniknou posouváním šipky mezi parametry- Dávat přednost vedlejším silnicím a Dávat přednost hlavním silnicím.
CNEU 2013.30 v přímé volbě cíle zvolí zelenou trasu. Pokud na ní ovšem neodbočíte a pokračujete na Prahu, přepočítá a dále jedete stále po dálnici.
Dnes musíme zvažovat co je vhodnější- úspora času? nebo úspora benzínu ? Proto říkám, že řidič musí trochu přemýšlet a nespoléhat se bezhlavě na navigaci. Chyby v mapách se najdou u všech výrobců.
Rubic

Odeslatod pedroo » 01.01.13 21:53 (Út)

Tak zde je nejspíše zakopaný pes... když jsem chtěl dříve najít cestu, tak jsem si dal na P.C. obyčejný vyhledávač tras ,mapy.cz..skoda routerplane.. a zadáním startu a cíle to během vteřiny našlo varianty a já si třeba na kus papíru napsal města či nějaké místa a šup jede se... mapu mám v kastlíku.. no a jestli umí Garmin navigovat jen tak že si tu trasu sám nejdřív optimalizuji a nastavím místa, potom to zkopíruji do navigace, tak to není navigace... to za ty prachy nestojí...
pedroo

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače