Jakou navigaci od Garminu?

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Jakou navigaci od Garminu?

Odeslatod punit » 22.01.13 0:11 (Út)

Teď jsem si stím ještě zkoušel hrát. V MapSource se musí označit mapa a pak nahrát :D jenže mi to hlásí že přístoj není připojen, přitom na garminu je i jako pevny disk.
punit

Registrace: 24.12.12 15:24 (Po)

Odeslatod thomas007 » 22.01.13 10:14 (Út)

Zdravíčko,

pokud máš nuvi 150 ČR Lifetime PLUS tak tam CN EU určo byla a tu jsi přes my.garmin aktualizoval. Český mapy se aktualizujou pouze z webu odemkni.garmin a ne přes my.garmin. Český mapy jsou lokální produkt od Picodasu a ne přímo Garmin produkt takže je nelze aktualizovat ze serveru US Garminu. Ty český můžeš poslat do navigace přímo z odemkni.garmin a nebo nainstalovat v PC a pak právě MapSourcem nebo MapInstalem nahrát do přístroje. Co se aktuálnosti týká, mapy asi nebudou nikdy 100% aktuální protože data se zpracovávají vždy až s nějakym zpožděnim, většinou až potom co je CEDA nebo podobný společnosti zanesou do svejch databází dat. A až potom, s dalšim zpožděnim je dostanou "do ruky" tvůrci mapovejch podkladů. ;)
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod thomas007 » 22.01.13 10:25 (Út)

Co se týká připojení jako pevnej disk. Zapni přístroj, klepni na zobrazit mapu, potom klikni na pole zobrazující rychlost. Vyskočí ti "palubní" počítač. V něm zmáčkni a drž ten velkej tachometr nahoře uprostřed. Vyjede ti menu a v něm je někde dole položka "MTP settings", tu vyber a zvol "Mass storage". Pak by se ti měla bez problému přihlásit jako usb disk.
Obrázek uživatele
thomas007

Odeslatod punit » 22.01.13 19:45 (Út)

Nevěděl jsem že navigace a vše kolem jsou tak složité :D
thomas007: Ano mám nuvi 150 ČR Lifetime PLUS. Takže mapa CN Europe tam už prostě je a akorát jsem ji aktualizoval. A přes MapSource jsem nainstaloval Atlas Czech 2012 (mimochodem díky za to nastavení přístroje jako USB)
Ty mapy tam musí být obě? Oni se spíš doplňují že? Co není na CN EU je na Atlasu?
9102.png

Co mě ale nejvíc trápí je signál. Ráno navigace měla silný signál ale ted zase nejde najít družici.
Nevím ale přijde mi to snad těmi novými mapami nebo novějším FW
4737.png

19907.png

Není nějaký způbob jak navigaci uvést do továrního nastavení včetně map že?
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
punit

Odeslatod punit » 22.01.13 21:01 (Út)

Tak já už vážně nevím. Teď zapnu gps (20:00) a je na ní aktualní čas 14:22 a signál žádny.
12780.png

edit: je 20:37 a čas se správně aktualizoval i signál je 100%

Je možný že by se ty 2 mapy hádaly?
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
punit

Odeslatod thomas007 » 23.01.13 10:22 (St)

Zdravíčko,

mapy se nehádají, tedy v případě, že nemáš zapnuté obě najednou. Ono totiž nelze mít zapnuté dvě mapy, pokrývající stejné území. V případě, že máš zapnuté obě, může navigace dělat hlouposti. Jinak zpravidla je to tak, že Atlas je oproti CityNavigatoru v ČR o něco podrobnější, co se týká vyhledávání čísel popisných/orientačních. ;)

Mimochodem kde máš tu navigaci zapnutou? Doma na okně, venku a nebo v autě?

Do továrního nastavení navigace uvést lze, ovšem mapy už zůstanou ty, cos tam nahrál/aktualizoval.
Obrázek uživatele
thomas007

Odeslatod Sally » 23.01.13 11:44 (St)

Mezi mapami a silou signálu není vůbec žádná souvislost. :)
Taktéž je obvykle lepší mít aktuální mapy, než zastaralé. ;)
Zumo 550, Oregon 300, Garmin Mobile PC, Garmi víago
Obrázek uživatele
Sally

Registrace: 19.03.08 14:06 (St)

Odeslatod paja.butcher » 26.01.13 1:22 (So)

thomas007 : v čem konkrétně je rozdíl mezi TMC u nás a v zahraničí pokud nemám GTM verze PRO a zaplacené nadstandardní služby?
paja.butcher

Registrace: 07.04.11 0:05 (Čt)

Odeslatod Rubic » 27.01.13 5:20 (Ne)

Zdravím, u nás informace nebývaly pravdivé. Pokud chceš získat svůj názor, prostuduj si to sám
http://www.poi.cz/phpbb/viewforum.php?f=21
Poslední informace uživatelů signalizují malé zlepšení, pokud však nezískáš k systému plnou důvěru, je to nepoužitelné.
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.13.1.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod thomas007 » 28.01.13 9:37 (Po)

paja: je to jak pise Rubic. Ty informace u nas nejsou nijak zvlast aktualni. Pouze ve vetsich mestech se to da nejak vyuzit jinak je to zpravidla tak, ze kdyz na neco narazis jeste to v systemu neni a pak to zas nekomu rekne ze tam a tam je problem, jenze on uz tam mezitim vubec neni... Proste Cechy no :D
Obrázek uživatele
thomas007

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače