Po roce končím s Garminem

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Po roce končím s Garminem

Odeslatod Rubic » 03.01.13 12:46 (Čt)

Ještě ku Kofolytikovi - solidně zpracované pokyny k nastavení navigace má spřízněný uživatel zde
http://mapygarmin.wz.cz/tipy_nastaveni_nuvi.php
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.5.0.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod mirasek » 04.01.13 17:26 (Pá)

To ja na tu krabicku spoleham. Myslim ze TT a Navigon jsou pri navigovani mnohem presnejsi a prehlednejsi, ale moje 3790 me vzdy dovedla do cile. Sice delsi trasou zato horsi cestou :D :D :D
mirasek

Registrace: 15.06.11 21:05 (St)

Odeslatod Meli » 21.05.13 22:18 (Út)

Pokud jsi spokojený uživatel Tom Toma - zústaň u něj... to je jedno jestli je lepší nebo horší - důležité je co vyhovuje.

Pokud jde o pomalý výpočet trasy tak je to pro ten model typické - všechny ostatní garminy co jsme měl v ruce to spočítaj za zlomek času - nevim proč.

JInak takové menší porovnání garmin (srovnávám s tomtom)

- garmin
nemá moc nastavení obrazovky
žádné volby barevného schéma
nerozeznává už projetou a neprojetou část trasy - když je to několikrát křížené tak je probém občas se vyznat
neznázorňuje jednosměrky
celkově zobrazení není tak přehnané jako v tomtomu ale spíš reálné - když je souběžná silnice na kterou máš sjet je občas problém to na displeji rozpoznat - tomtom to přežene tak jako kdybys měl o 50 metrů uhnout na silnici o kus dál - prostě na tomtoma si nemusíš během navigace zvykat - prostě jedeš. u garmina se i zkušení občas spletou a odbočí dřív / později...

+garmin
ovládání trasy úpravy průjezdů během cesty
ukazuje nadmořkou výšku (většina tomtomů ne)
příprava tras v programu v PC
záznam trasy - pak v PC sleduju výkon na procházce/kole, trasu dovolené na moto pro druhé
mapové pokrytí - prakticky pro celý svět existují silniční, turistické, námořní a letecké mapy
Turistická mapa garmin v CZ jednoznačně to nej co v navigacích/ na papíře je
cyklo mapy - sám nevyužívám ale tchán je nadšen

Pokud jde o navigování, s kolegou z práce jsme najezdili v autě stovky km se zapnutými navi garmin a tomtom najednou - výsledek z pozorování je, že ani jedna nenaviguje líp než druhá. jednou vede nesmyslně garmin jednou tomtom a když se zdá že člově kjede uplně totálně blbě tak ten směr ukazujou obě shodně.

Situace, kdy navi vede na NEJRYCHLEJŠÍ TRASU nesmyslně a po odbočení jinam přepočítá na kratší čas se ale děla u obou navigací...
LEGEN... wait for it ...DARY!
Obrázek uživatele
Meli

Registrace: 13.10.09 11:41 (Út)

Odeslatod thomas007 » 22.05.13 9:19 (St)

Musím říct, že s Melim naprosto souhlasim. ;)
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod Cuba Libre » 22.05.13 14:32 (St)

Meli napsal:- garmin
žádné volby barevného schéma

Ale to si asi dlouho žádného Garmina v ruce neměl, že jo? :-) Samozřejmě, že všechny novější mají volbu barev mapy. Navíc pokud si trošku šikovný a použiješ zdejší editor, krásně si uděláš svoje vlastní schéma (například pokud ti nevyhovuje Garminí barva trasy).
Jinak je to o tom, že Garmina mám kvůli velmi, ale opravdu velmi lehce sehnatelným mapám kdejaké díry, kam jedu :-) ..a nemyslím zrovna Evropu ani USA+Kanadu...

P.S. Jinak naprostý souhlas, každému vyhovuje něco jiného. Já měl 3790 (celkem tři kousky) a dal jsem to pryč. Sekala se, zamrzala..hrůza. Teď mám jednoduchou 2340 se soukro úpravami (pokročilé objížďky, fotonavigace atp.) a za celou dobu používání, cca 2 roky, se ani jednou nesekla. Jen mi připadá, že s novými mapami déle počítá trasu. Pro mě je ale zásadní aktivní držák, nemám rád kabely po palubní desce..
Obrázek uživatele
Cuba Libre

Registrace: 20.11.09 17:49 (Pá)

Předchozí

Zpět na Garmin: GPS přijímače