Po roce končím s Garminem

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Po roce končím s Garminem

Odeslatod panjawa » 19.12.12 18:45 (St)

Djlukasku, tak zalov v nastavení a pokud nejezdíš na adresy tak měj zatrhnutou jen (třeba ) mapu evropy, tady je to trošinku obráceně než u silnic, u map kterou chceš používat tak zatrhnout (označit) a u silnic kterou nechceš používat tak zatrhnout (označit), je to opravdu volajako zmetené ale to je americká logika :D :D ,
RIDE TO LIVE - LIVE TO RIDE
Obrázek uživatele
panjawa

Registrace: 11.05.12 16:07 (Pá)

Odeslatod djlukasek » 30.12.12 11:56 (Ne)

Já používám mapy, které tam jsou originálně nainstalované, takže nevím co bych tam měl zatrhnout nebo nezatrhnout.

Porovnával jsem ted live u několika delších tras Nuvi 3900 a Navigon na Samsung Galaxy (souběžně spuštěné). I když je kupodivu Navigon označený taky jako "Garmin brand" (uff), chová se se při navigaci ve většině ohledů docela jinak - mnohem lépe a přehledněji, neukazuje nesmysly (jako např. při včerejším průjezdu Olomoucí kdy místo dostupného rovného směru Nuvi navrhoval nelogický slalom ulicemi apod.), družicový signál se zapíná hned nebo za pár vteřin na rozdíl od několika minut u Nuvi, navigační pokyny jsou praktičtější, přehlednější a mnohem logičtější Zajímavý rozdíl byl ale v odhadu času příjezdu - u 4 hodinové trasy Nuvi odhadoval o 45 min. méně, což se nakonec blížilo realitě
djlukasek

Registrace: 09.11.11 22:00 (St)

Odeslatod Kofolytik » 31.12.12 9:56 (Po)

Tak chcete poradit nebo ne? Pokud Vám zde radí, abyste měl zapnutou jen jednu mapu, tak to udělejte. V 3790 máte určitě CNEU a možná Atlas Czech a Topo Czech. Pokud budete mít zaškrtlé vše najednou, bude navigace stát za starou belu. Zaškrtněte jen JEDNU mapu a to buď CNEU nebo Atlas.
V objížďkách mějte zaškrtnuté jen "nezpevněné silnice" a trasu mějte na rychlou.

Pak ještě obligátní update firmware a reset navigace. Pozor! Po resetu se znovu zaškrtnou všechny mapy! Je třeba opět zaškrtnout jen jednu.
Obrázek uživatele
Kofolytik

Registrace: 10.09.08 16:23 (St)

Odeslatod Decathlon346 » 31.12.12 21:25 (Po)

A ma 95% to bude prd platný.
Garmin Nüvi 1390T
Decathlon346

Registrace: 04.07.11 15:31 (Po)

Odeslatod djlukasek » 01.01.13 13:24 (Út)

Kofolytik napsal:Tak chcete poradit nebo ne? Pokud Vám zde radí, abyste měl zapnutou jen jednu mapu, tak to udělejte. V 3790 máte určitě CNEU a možná Atlas Czech a Topo Czech. Pokud budete mít zaškrtlé vše najednou, bude navigace stát za starou belu.

Zkusím (snad najdu kde se to zaškrtává). Ale pokud toto je stav navigace, kterou jakou novou dodává k použití výrobce a bez toho, aby si tam uživatel cosi neodškrtal (což není v návodu nikde uvedené), bude údajně navigace stát za starou belu (což momentálně stojí), tak je to trochu divné ?
djlukasek

Odeslatod Kofolytik » 01.01.13 20:35 (Út)

Mobil, autorádio nebo třeba myčku na nádobí také musíte nejdřív nastavit aby se dali používat. U navigace je to stejné.

Projděte si ještě FAQ na českých stránkách Garmina. Například:
http://podpora.garmin.cz/index.php/kb/article/000005
http://podpora.garmin.cz/index.php/kb/article/000019

Já to řeším nákupem navigací v zahraničí. Mám tam jen jednu mapu a ještě pár tisíc ušetřím:-)
Obrázek uživatele
Kofolytik

Odeslatod thomas007 » 02.01.13 9:44 (St)

Koukám sem po delší době a vidím, že pravděpodobně to bude jeden z těch problémů na které jsem myslel hned zpočátku. Garmin jako takový dodává v přístroji jednu mapu. Pokud je navigace z ofic.české distribuce, máte k ní jako bonus mapy Topo a Atlas, které si po registraci můžete nainstalovat do přístroje. Většina lidí to také udělá a problematiku si neprostuduje takže pak má v přístroji zapnutých více map a navigace pak dělá nesmysly.

Dodatečně krásnej novej rok ;)
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod djlukasek » 02.01.13 20:31 (St)

Tak jsem se tam díval - žádný Atlas ani topo mapy tam nemám ... Pouze Cneu Dem (Europe DEM) + CN Europe NTU 3D 2012.40 + CN Europe NTU 2012.40 ALL trafic trends Europe 4.25 nic víc Zkusil jsem vypnout to první a navigace kolabovala ...

V tom to asi nebude ..
djlukasek

Odeslatod Kofolytik » 03.01.13 1:06 (Čt)

Tyto mapy můžete nechat zaškrtlé všechny. DEM je mapa terénu a 3D jsou modely budov. V nastavení map to tedy nebude.
Mrkněte ještě na nastavení objížděk a nastavte je podle doporučení buď Garmina nebo mého (nechat zaškrtnuté jen nezpevněné silnice)

A pak samozřejmě updatovat na poslední verzi FW. Aktuálně je to myslím 5.00 z listopadu 2012.
Obrázek uživatele
Kofolytik

Odeslatod Cuba Libre » 03.01.13 11:12 (Čt)

Osobně mám zkušenost s tím, že co verze mapy, to jiná trasa. Někdy dost významně špatná, pak je aktualizace mapy a je to zase OK. Postupně jsem se dostal od modelu 3790 k 2340. Řeknete si možná proč takový downgrade, ale po několika reklamacích 3790-ky, jsem to už nevydržel a taky chtěl skončit. Nakonec jsem spokojený, žádný zámraz už rok a půl, udělal jsem si úpravu, abych měl k dispozici pokročilé objížďky, fotonavigaci a možnost zakázat určitou oblast v mapě a po posledním fw, který opravil zbylé chyby jsem spokojený na 100%.
Navigace jsem kdysi prodával, prošlo mi rukama mraky reklamací a můžu říct, že jsou na tom +- všichni stejně. Garmin, TT, Navigon...všichni mají klady a zápory.
Obrázek uživatele
Cuba Libre

Registrace: 20.11.09 17:49 (Pá)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače